Skocz do zawartości
Gość marcin7927

poduszki silnika i skrzyni biegów passat b5 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie tak czytam wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku że nie orginalne poduchy stwarzają problem tylko w silnikach Diesla , benzyny nie mają tego problemu , może się mylę .

 

Zgadza się. W dieslach problem tkwi w drganiach wywoływanych przez silnik. Tylko oryginalne poduszki są w stanie idealnie wytłumić owe drgania a montaz zamienników to tylko strata czasu i pieniędzy, żaden zamiennik testowany przeze mnie osobiście nie sprawdził się tak jak oryginał. W tej chwili w ASO poduszka np do AFN to koszt 420 za przednią P lub L a tylne to koszt ok 390. Nie jest to mało ale jeżeli ktoś kocha swoje auto i ceni komfort to niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyregulować poduszkę przednia jak powinno być ustawiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wyregulować poduszkę przednia jak powinno być ustawiona

przyłączam się do pytania

 

edit:

znalazłem odpowiedź tutaj

Edytowane przez miroxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat ponieważ nie mam możliwości zakładania nowego.

Posiadam Passata 1,9tdi 110km i mam pytanko, mianowicie pod podłogą w okolicach skrzybi biegów odstaje mi taką blaszkę (podobną do tych którymi kiedyś unieruchomiało się akumulatory) odstaje ona pod skosem tak jakby z jednej strony byłą przykręcona a z drugiej nie i jak jade na nierówności to nią chacze:/ wie ktoś może z czego to jest i czy idzie to przykręcic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - słyszałem, że tylko jedna poduszka skrzyni przyjmuje cały ciężar , natomiast druga tylko podtrzymuje. Chcialbym wymienic w ciemno i typuję tą, która jest tą główną poduszką. Czy mógłby ktoś powiedzieć która to poduszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim passatem b5 1.8T podczas ruszania szarpie samochodem . W środku pojazdu bardzo drga kierownica . nie wiem co jest za przyczyna byłem u mechanika i mówił że świece są złe to wymieniłem na oryginalne po wymianie są efekty ale jeszcze szarpie podczas ruszania i prośba do was o pomoc co może być za przyczyna, z góry dzięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podepnę się pytaniem. Objawy - przy pewnych obrotach, ok. 1700, słychać buczenie z pod auta, lub części środkowej, pod szybą. Sprawdzałem z kilkoma osobami, ale słychać tylko i wyłącznie w środku. Na zew cisza. Czy może być to od którejś poduszki? Ew czy na stacji mogą to sprawdzić? Silnik AVF'02. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu, drążek zmienia położenie i czuć na nim lekkie drgania przy jednoczesnym dzwieku dochodzącego do środka.

dzieki!

 

Czy znalazłeś rozwiązanie tego problemu, mam bardzo podobny objaw, ale zaczyna się od ok 1800 do 2400obr/min.

 

Dodam film który obrazuje jak silnik się rusza:

-pierwszy moment przygazówka (praktycznie nic się nie rusza)

- drugi moment wbiłem jedynkę i ruszałem na ręcznym (silnik prawie wyskakuje):

 

Edytowane przez Sergiej
Dodano film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna problem ze stukiem,najczęściej jak ruszam do przodu i tyłu,oraz ostatnio pojawił się przy hamowaniu i nieraz przy zmianie biegu na wyższy.Wymieniałem jakoś w październiku banany z dwóch stron i była wtedy cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od niedawna problem ze stukiem,najczęściej jak ruszam do przodu i tyłu,oraz ostatnio pojawił się przy hamowaniu i nieraz przy zmianie biegu na wyższy.Wymieniałem jakoś w październiku banany z dwóch stron i była wtedy cisza

 

sprawdź poduszki skrzyni, miałem podobny objaw stukania przód/tył przy zerwanej jednej poduszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , na pewno kolego masz cos nie tak z ta guma przy chlodnicy , smigsj pod autko i zobacz czy nie jest uszkodzona, pozniej ewentualnie trzeba zobaczyc poduchy pod silnikiem czy np. nie cikna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach od nowości to juz prawie każda poducha jest bez części oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ruszasz autem i przy każdej zmianie biegu i przyspieszaniu to powinieneś czuć czy słychać ewidentnie stuknięcie to wtedy na pewno poduchy silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np nie słychać stukania, ale czuć te mrowienie :/ Zobaczę jak się zachowuje silnik przy przygazowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie przy wciskaniu sprzęgła słyszę stuk na z 1 na 2 później już cisza, poducha skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czuć że "najpierw jedzie" silnik później buda to na pewno poduszki silnika :)

 

miałem to u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie mam takiego wrażenia, przy ruszaniu raczej nie mam takich akcji, tylko przy wciśnięciu sprzęgła po gwałtownym przyspieszeniu na jedynce .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie będę wymieniał poduszki pod silnikiem i może ktoś podpowie o co zaprzeć lewarek aby podnieść silnik na odpowiednią wysokość a jednocześnie nic nie zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podstawialem pod obudowe sprezarki klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy zachowanie silnika przy ruszaniu jest normalne,

jak u mnie, który pokazałem na 67 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mechanikiem nie jestem ale u mnie na pewno się tak nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności