Skocz do zawartości
Gość marcin7927

poduszki silnika i skrzyni biegów passat b5 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

a ile to kosztowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi że coś koło 800-900 złotych. Ale sam już nie bardzo pamięta.Najlepiej jakbyś podjechał i się zapytał bo to było z dwa lata temu.

Aha i wymieniał tylko pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_45 tak jak napisał Jarek jedź i niech ci powiedzą jakie poduchy włożyli alternatywą dla lema są poduchy Corteco tańsze i bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę mi drgania silnika przenosiło do kabiny i u mechanika się okazało, że poduszki prawie całkiem się rozleciały..

Ok, wymienili...

Ale jak wsiadłem i jechałem do domu, to na wolnych obrotach, np. pod światłami, i to niezależnie czy na biegu czy na luzie, drgania takie, że wyrobić nie można i aż mi szyby od tego drżenia wydają dźwięki...

Co mogli aż tak schrzanić ?

Musze jechać do poprawki, ale może jakieś sugestie ?

Możliwe, że np. jakoś inaczej (krzywo) to skręcili, albo co ?

Może kiepskie poduszki ?

Jak podniosłem klapę to silnik się okropnie trzęsie... tak nie było przedtem..

może po wymianie zapomnieli ze silnik musi się ułożyć na nowych poduszkach i przykręcili na maxa od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passacie silnik jest umieszczony za 3 poduszkach, dwie boczne( powinny być olejowe) jedna czołowa gumowa w kształcie rurki i dwie skrzyniowe gumowe.

1. mogli je żle dokręcić.

2.przednia poducha jest za ciasno ustawiona i może drgać o czołówke auta

3 poduszki są słabej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat : "może po wymianie zapomnieli ze silnik musi się ułożyć na nowych poduszkach i przykręcili na maxa od razu"

 

A jak w praktyce powinno wyglądać to "ułożenie się" na nowych poduszkach ?

Silnik powinien pochodzić na nie do końca dokręconych poduszkach i dopiero potem dokręcenie na maksa ?

 

Na razie nie wiem jakie poduszki były użyte

Z rachunku wynika. że wymienili dwie poduszki skrzyni biegów za 138 zł razem (bez robocizny)

oraz dwie poduszki silnika za 250 zł łącznie (bez robocizny)

Za wymianę tych czterech poduszek zapłaciłem 195 zł.

Edytowane przez chris_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tanie te poduszki pod silnik, mi w sklepie powiedzieli minimum 250 za jedną i to nie były lema , może to jest przyczyną a może nie wyregulowali przedniej poduszki -tej gumowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie nie wiem jakie poduszki były użyte

Z rachunku wynika. że wymienili dwie poduszki skrzyni biegów za 138 zł razem (bez robocizny)

oraz dwie poduszki silnika za 250 zł łącznie (bez robocizny)

Za wymianę tych czterech poduszek zapłaciłem 195 zł.

i tu jest problem, za tanio i dlatego taki efekt, wynika z tych cen że poszła chińszczyzna, co do cen to dwie poduszki silnik oryginalne to około 550 zł i 2 skrzynia to około 280 zł. Na kolegi miejscu wolałbym już używki po 50 zł sztuka i na pewno byłoby lepiej. Co do ułożenia się poduszek, ja w to raczej nie liczyłbym.. jedynie to tylko że nie doregulowali przedniej gumy, ale nawet regulacja trochę da ale nie tyle co poduszki oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też prawdopodobnie czeka mnie wymiana poduszek pod silnikiem i skrzynią, tylko mam takie pytanie czy przy 4motion sa takie same poduszki ułożenie silnika jest inne jkest zamontowany wzdłużnie. Jakiej firmy poduszki polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie silnika jest takie same jak i w ośce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to nie passat, ale golf IV, Panowie powiedzcie czy ta poducha kwalifikuje się do wymiany ??

[ame]

[/ame]

 

test na zgaszonym silniku, ręcznie poruszam silnikiem od strony kierowcy, robiąc to bez wysiłku.

Łapiąc za samą poduszkę mogę nią ruszać przód tył,

 

 

proszę o szybkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zawieszenia i obnizeniu na biegu jalowym drzy mi budom i slychac jakies takie buczenie, odkrecalem juz wszystkie oslony i nic nie znalazlem, ale jak ktos lekko pchnie autko z boku to przestaje albo jak leciutko sie toczy na jalowym i mocno depne na hamulec to tez ustaje na ten moment co auto sie ugnie ,a jak auto postoji pare godzin to jak ruszam to slychac jakies takie stuki przez chwile przez kilka metrow a pozniej juz spokoj.Moga to byc poduchy pod silnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Powiem szczerze że też mam problem ale nie wiem na bank czy to wina jest poduszek pod silnikiem.Otóż jadę sobie jadę i jak przerzucam biegi to czuć takie szarpnięcie albo jak gaszę silnik to całą budą zatrzęsie.Doradźcie jest to wina poduszek albo jakaś inna przyczyna ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta...u mnie stuk jest prrzy dynamicznym ruszeniu ze swiatel i jak przepinam nast bieg..dodam ze stuk jest 1 tak jakby cos o belke stukalo..w trybie miejskim cisza i nie stuka nic w zawieszeniu bo bylo spr..tylko gwaltowne ruszenie wydaje stuk jakby kamieniem od str kierowcy ktos rzucil w podwozie..i na jalowym troche czuc ze buda trzesie i przy gaszeniu trzesie jakby egr slabo dlawil...to poducha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o wklejenie nr ETKI poduszek pod silnik i skrzynie manual 5 do passata b5 ajm z 1999 r , dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis zmieniłem w swoim pasku przednia poduszke silnika, ale objaw drżenia drązka zmieny biegów nie ustał i dalej jest to samo. Pod skrzynia jedna poduszka tez jest nowa <ta okrągła> a druga jest lekko sparciała ale wygląda na całą. 2 boczke poduchy silnika tez wyglądają na całe i nie widać aby z nich wylał się ten olej czy co tam jest.

 

Jak chce ruszyc do przodu to silnik z przodu się unosi... Która to może byc poducha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o wklejenie nr ETKI poduszek pod silnik i skrzynie manual 5 do passata b5 afn 1.9 tdi 110 koni z 1996 roku. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzis zmieniłem w swoim pasku przednia poduszke silnika, ale objaw drżenia drązka zmieny biegów nie ustał i dalej jest to samo. Pod skrzynia jedna poduszka tez jest nowa <ta okrągła> a druga jest lekko sparciała ale wygląda na całą. 2 boczke poduchy silnika tez wyglądają na całe i nie widać aby z nich wylał się ten olej czy co tam jest.

 

Jak chce ruszyc do przodu to silnik z przodu się unosi... Która to może byc poducha ?

wyreguluj przednia poduszke moze to pomoze - daj znac czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak czytam wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku że nie orginalne poduchy stwarzają problem tylko w silnikach Diesla , benzyny nie mają tego problemu , może się mylę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pytaniem. Objawy - przy pewnych obrotach, ok. 1700, słychać buczenie z pod auta, lub części środkowej, pod szybą. Sprawdzałem z kilkoma osobami, ale słychać tylko i wyłącznie w środku. Na zew cisza. Czy może być to od którejś poduszki? Ew czy na stacji mogą to sprawdzić? Silnik AVF'02. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu, drążek zmienia położenie i czuć na nim lekkie drgania przy jednoczesnym dzwieku dochodzącego do środka.

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności