Skocz do zawartości
Gość marcin7927

poduszki silnika i skrzyni biegów passat b5 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin7927

Mam pytanie odnośnie poduszek silnika w passacie b5 TDI AFN 1997r oraz poduszek skrzyni biegów. Ostatnio dochodzą do mnie dziwne stuki pod siedzeniem kierowcy oraz przy przednim prawym kole, zawieszenie po zimie zostało wymienione tak wieć wykluczam ze to zawieszenie. Moze ktoś juz miał taki problem , jak to sprawdzic i jesli to poduszki to jaki jest ich koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

spr. sie jakos poduchy pod silnikiem... tzn. niech jedna osoba gazuje go a Ty patrz czy silnik sie cofa i sproboj przy dodaniu gazu go "ruszyc" jak dasz rade nim poruszac lub widac bardzo ze sie cofa(musisz w wielu keirunkach probowac)to prawdopodobnie poduchy pod silnikiem.

Przechodza jakies drgania na karoserie czesci wnetrza auta odczuwasz dyskomfort?

co do stukow co wymienialas drazki kierownicze wraz z wachaczmi? moze to one:) Slyszalem ze poduchy pod silnik nie sa tanie...ile nie wiem a chyba tez czeka mnie ich wymiena(przynajmniej jednej z nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin7927

tym passatem jeżdze juz 6 lat tak że to napewno nie zawieszenie bo po takim czasie to nawet nie patrząc pod samochód wiem co to za wachacz , ale masz racje są dziwne drgania przenoszone na karoserie na biegu jałwoym. Musze poruszac silnikiem i może to bedzie to tak mi sie przynajmniej wydaje, a jak sprawdzic tą poduszke pod fotelrm kierowcy od skrzyni biegów i nie orientujesz za ile można kupic takie poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Co do poduch, mój mechanik stwierdził ,że mam walniętą pod silnikiem, ale nic mi nie stuka i nie drży na jałowym, tylko jak gaszę silnik to wtedy nim rzuci ,aż czuć :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no walsnie to tez jak rzuca silnikiem przy gaszeniu. u mnie rzuca i wiem ze ktoras mam walnieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin7927

Masz racje u mnie też nieprzyjemnie szarpie przy gaszeniu silnika , wczoraj zajżałem pod samochód na kanale i zobaczyłem w strzępach poduszeke prawą skrzyni biegów , teraz jestem na etapie poszukiwania takiej poduszki m

oze ktoś z was ma taka na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat pytaniem:

Czy obajawem walniętej poduszki pod silnikiem może być pojedynczy stuk przy ruszaniu i hamowaniu?

Bo mam właśnie taki objaw - słychać pojedyncze stuknięcie. Nie ma go przy każdym ruszaniu i hamowaniu i słychać to tylko przy predkościach odpowiednich dla ruszania z miejsca i hamowania tuż przed zatrzymaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konchio

Ja miałem podobnie jak Duży. Okazało się, że przyczyną była zużyta prawa poduszka mocowania silnika. Po wymianie jak ręką odjął. Koszt poduszki do mojego auta (1.8 benzyna) to 95 PLN. Czy wina leży po stronie poduszek można sprawdzić następująco: zaciągasz ręczny, otwierasz maskę, odpalasz auto i na zaciągniętym hamulcu prubójesz niby to ruszyć z miejsca puszczając gwałtownie sprzęgło (oczywiście wszystko z wyczuciem). Chodzi o to by poruszyć, rozhuśtać silnik. Druga osoba w tym czasie obsertwuje zachowanie silnika. W moim przypadku silnik aż podskakiwał do góry. Drugi sposub, żeby mieć 100% pewności i upewnić się, która konkretnie poduszka jest walnięta, to te same czynności przy zaciągniętym hamulcu z tym, że druga osoba siedzi pod autem w kanale i obserwuje zachowanie się poszczególnych poduszek oświetlając je latarką. Wtedy wszystko widać jak na dłoni. W moim przypadku ten sposób i tylko ten zdał egzamin. Wielokrotne poruszanie silnika ręcznie, próby podnoszenia go na różne sposoby (nawet zapartym w odpowiednim miejscu łomem) nic nie wykazały. Niby wszystko było OK, a podczas jazdy stukało, waliło i w*urwiało niemiłosiernie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walniętą miałem przednią poduszkę. Była jakby obrana z gumy - ktoś to zrobił celowo, ale po co???

W każdym razie poducha wymieniona, stuków na razie nie słyszałem :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzol
Co do poduch, mój mechanik stwierdził ,że mam walniętą pod silnikiem, ale nic mi nie stuka i nie drży na jałowym, tylko jak gaszę silnik to wtedy nim rzuci ,aż czu

u mnie jest tak samo , i mechanik powiedzial ze poducha silnika jest an wykonczeniu ale nic sie nie dzieje i mozna jezdzic a poza tym u mnie czesto takie cos siada bo szoruje silnikiem po asfalcie :) (zawieszenie -80 mm :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość s113

Podobno gdzieś na forum ktos pisał, że jak silnik spoczywa na przedniej poduszce to jest któraś poducha walnieta (na przedniej poduszce tylko silnik może się opierać przy ruszaniu i przy hamowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,w moim pszypadku obiawy sa takie,przy dodawaniu gazu słychac jak gdyby drgania coś jak gdyby wydech stukał o karuserie,byłem u goscia ktury naprawia wydechy i wszysto z nim ok,powiedział ze prawdopodobnie to poducha pod silnikiem i drgania przenoszą się na wydech ale ja nie wiem jak sprawdzić która to i czy napewno to poducha.Jesli ktoś coś takiego miał w swoim passku niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnimi czasy z prawej poduszki pod silnikiem zaczęła wydobywać się dziwna substancja koloru bordowego

DSC00139.JPG

DSC00143.jpg

czy to znaczy że poduszka nadaje się do wymiany słyszałem że trzeba wymienić przy tym wszystkie poduszki ,a jest ich 4 (2 pod silnikiem i dwie pod skrzynia biegów)

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem jedną bo też ciekła. Pozostałe były dobre i tak już śmigam trzeci rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wymieniać kompletu przy uszkodzeniu jednej z poduszek.Miałem ten sam problem i wymieniłem jedna pół roku temu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszy się takie opowieści ,że trzeba poduszkę dobrać do odpowiedniego rodzaju silnika bo inaczej będzie gorzej niż poprzednio ,czy to prawda czy po prostu kupuje się poduszkę do passata b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszkę trzeba dobrać pod silnik,symbol silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile +\- kosztuje poduszka + wymiana ewentualnie duzo zabawy jest z wymiana samemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w sklepie i poducha kosztuje 160zł (jest i droższa za 290) koszt wymiany to pewnie ok 100zł teraz mechanicy 50zł biorą tylko ze wymianę filtra :), a tak to wszystko powyżej 100zł niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno sam wymieniałem poduche pod silnikiem z lewej strony. Nie jest to wcale takie skomplikowane jakby się wydawało. Tylko żeby wsadzić nową musiałem podnieść silnik na lewarku i do tego trzeba było odkręcić poduszkę z przodu 3 śruby na nimbus 8mm, bo inaczej silnik nie podniósł się na odpowiednią wysokość.Jak narazie poduszka się sprawuje jak należy, ja niestety wsadziłem używke bo na nowa musiałbym długo czekać, a trasa była przede mną. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności