Skocz do zawartości
Gość menfisco

Zmiana języka w nawigacji PASSAT 2007 B6 MFD2

Rekomendowane odpowiedzi

Polski letor to banalna sprawa wystarczy podmienić pliki z v6 do v7 i to wszystko. lektor do v6 jest na elektrodzie;) szukacjie ludzie i nie dawajcie zarabiać tym którzy sprzedają piraty za 300zł. bo dla mnie jest to troszkę niewporządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie da linku do tych map. Dajcie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da da, poczekaj chwile to zaraz bedzie V8 bo juz się uploaduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, mój tata kupił niedawno passata b6 z 2006 roku i jest tam ta starsza wersja nawigacji MCD i nie ma języka polskiego, w jaki sposób można wgrać polski język do nawigacji, bardzo prosze o pomoc, dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da da, poczekaj chwile to zaraz bedzie V8 bo juz się uploaduje.

 

a masz namiary na v8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój tata kupił niedawno passata b6 z 2006 roku i jest tam ta starsza wersja nawigacji MCD

Raczej masz MFD2 DVD...

bo MCD była w passkach B5, taka navi z małym czarno-białym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry mam nawigacje RNS 300, teraz dopiero sie dowiedzialem, można do niej jakoś wgrać polski język???

Edytowane przez Simonpro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś miał taki problem po wgraniu do MFD2 DVD polskie meni (języj polski ) pokazał się komunikat USZKODZONY MODUŁ NAWIGACJI i teraz nie czyta żadnej mapy nawet orginału POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wczytać oryginalny firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie miałes tego podczas pierwszego wczytania softu ? zanim dałeś load , powinno być no navigation module itp... wtedy pakujesz inny software , nie wszystkie mfd 2 dvd idą po jednym sofcie jest jeszcze drugi upgrade. W większości przypadków jak masz soft oryginalny 2005 to musisz zapakować softa do navi B , w niektórych przypadkach łyknie soft od C ale różnie to potem jest. Nawi C sama w sobie powinna mieć fabr soft z grudnia 2006 albo z początku 2007. Napewno nie ma co oceniać jak więszkośc że C ma srebrne klawisze bo B też takie są to tylko zależy od wersji stylistycznej samochodu. Z tego co widze to najprawdopodobniej wgrałeś update z wersji B do C . Musisz wgrać SW UP 30 o ile mnie pamięć nie myli.

Edytowane przez maverick215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem jusz wszystkie które mam inic to nie pomaga nie mam jusz pomysłów co robić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprubuje wgrać od wersji B może to coś pomoże ,jak by ktoś miał orginalny soft do MFD2 DVD B i C to bardzo bym prosił o linka może to coś pomoże dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że stałem się posiadaczem VW Passata B6 mam takie pytanie - czy może ktoś napisać jak wgrać polski język do komputera pokładowego i jak wgrać polskie mapy(nie obrażę się jeżeli będą całej Europy lub jeszcze więcej). Wersja mojej nawigacji to MFD2 DVD B. Ale taki poradnik z prawdziwego zdarzenia xD Żeby były linki, wytłumaczone co i jak. Czy żeby korzystać z nawigacji to płyta musi być w środku czy można jakoś zrobić żeby nawigacja działała i można było słuchać muzyki z płyty. Z góry dzięki :)

 

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1560861.html

Tutaj jest kilka map itd. ale nie wiem które są dobre xD Żeby był i polski w nawigacji i lektor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientują się koledzy czy mapki ver. 7 chodzą pod MFD DVD?

Jak czytałem nazwę pliku było MFD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karaluch
Witam,jestem tu nowy.Mój ojciec kupił sobie nowego passata w lipcu 2007 i bardzo się zbulwersował kiedy musi obsługiwać nawigacje w języku niemieckim a tym bardziej wyprowadza go z równowagi głos niemieckiego lektora.

Dowidziałem się na serwisie,że można jakoś zmienić język na pl wraz z polskim lektorem,ale chłopaki a ASO kazali mi poszukać na necie jakiegoś softu.

Szukam i szukam,ale nic nie znalazłem...:-(

 

Czy istnieje wogóle taka możliwość,aby zmienić język i lektora na pl?

Jeżeli tak,to gdzie poszukać i jak to technicznie zrobić?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!!!

Nie wiem ale ja bym nie kombinował z tym językiem. Znajomemu trzymał polski tylko tydzień a potem wywaliło. Jak go denerwuje niemiecki to niech przestawi np. na angielski a spolszczeń tzn. tłumaczenia obsługi radia na polski jest w necie multum. Może kupić też książkę obsługi po polsku na Allegro za 35 zł.Niech to zaciągnie i nauczy się po prostu. W nawigacji niech wyłączy głos a strzałki go poprowadzą. Mnie osobiście język nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość virion90

Witam,

Przepraszam, że odświeżam ten wątek ale mam DUŻY problem i jestem w Kropce :/

Jak widać jeżdżę VW Passatem B6 z Navi MFD2 wersja DVD C.

Wczoraj ściągnąłem z pewnego forum FW 30 do nawigacji MFD 2 DVD.

Oczywiście plik nagrałem na płytę CD Sony z prędkością 4x-10x . DO tego celu używałem różnych programów np.:

Alcohol 120

ImgBurn

PowerISO

Za każdym razem navi wykrywała płytę , rozpoczynała wgrywanie po czym (jakieś 3 minuty od rozpoczęcia) zacinała się ... Za każdym razem czekałem ok. 2h i nic nie drgnęło :( A płyta nie kręciła się (przynajmniej nie było jej słychać )

Nawigacja zatrzymuje się dokładnie tak jak na obrazku:

50f481d44031a5edm.jpg

I teraz mam problem ponieważ nie wiem co mam robić ... Radio mi nie działa i nie mogę wgrać żadnego softu ... :/ Może mi ktoś pomóc ?

 

Może po prostu wgrywam soft nie pod tą wersję navi ;/ Jeżeli tak to czy może ktoś wrzucić zwykły czysty soft pod MFD 2 DVD C ? (oczywiście 30) ?

Edytowane przez virion90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam do was pytanie .

 

Skoro sa takie problemy ,jak tu czytam , po zmianie jezyka na polski . Moze ryzyko jest wieksze niz co warto ? To nie robiac tego jak to bedzie wygladalo ?

 

Przykladowo ustawilem w MFA anglika i na navi tez jest . Wkladam V6 z polskim i co dalej .

Komunikaty slowne i wizualne na monitorku sa po angielsku ?

 

A wpisujac cele , w jakim jezyku to trzeba bedzie robic ?

 

Jak takie zestawienie bedzie funkcjonowalo/wygladalo ?

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro sprubuje wgrać od wersji B może to coś pomoże ,jak by ktoś miał orginalny soft do MFD2 DVD B i C to bardzo bym prosił o linka może to coś pomoże dzięki wszystkim za pomoc

 

witam. Mam ten sam problem. czy udało Ci się go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem ale ja bym nie kombinował z tym językiem. Znajomemu trzymał polski tylko tydzień a potem wywaliło. Jak go denerwuje niemiecki to niech przestawi np. na angielski a spolszczeń tzn. tłumaczenia obsługi radia na polski jest w necie multum. Może kupić też książkę obsługi po polsku na Allegro za 35 zł.Niech to zaciągnie i nauczy się po prostu. W nawigacji niech wyłączy głos a strzałki go poprowadzą. Mnie osobiście język nie przeszkadza.

 

 

Jesli sie nie myle ,to wszyscy co maja sciagana V7 musieli navi odblokowac i dac soft z jez. polskim . By ja navi odczytywala i nie miala sprzeciwu.

 

W tym watku jak czytam sa 2 lub 3 osoby , ktore maja problem i zero odpowiedzi po sofcie i unloku .

 

Jakie sa rozwiazania na te sytuacje ,koszty ? Czy jest to wynik zlej plyty, nagrywarki a moze zlego softu do danej wersji navi .

 

Powinny byc rozne jezyki do wyboru na plytach , natomiast navi powinna czytac ten ustawiony w meni plyty bez wyjatku . Ale tak nie jest a szkoda , wtedy navi byla by uniwersalna .

 

Ja mam oryginalna V6 od kogos z forum (bo V7 sciagana navi bez softu i unloka nie czyta) , a w navi jezyk angielski . Zaczynam nauke meni/znaczen przyciskow i zobacze czy az tak bardzo bedzie mi potrzebny polski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności