Skocz do zawartości
Gość Maciej Lenart

jakoś dziwnie wyrywa PORADŹCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciej Lenart

Witam. Mam passata b4 z 94 roku 1.9 tdi silnik 1Z. Od jakiegoś czasu tzn 5-6 miesięcy podczas jazdy szczególnie na czwartym biegu ale też na innych samochód "wyrywa do przodu" są to takie szarpnięcia. Z tego co zauważyłem występuje to zarówno na nierozgrzanym silniku jak i na rozgrzanym. Jadąc na 4 biegu pojawia się to przy ok 60km/h tak do 70, a na 5 biegu od 70 do 90 km/h. Byłem z tym u dwóch mechaników i troche to dziwnie wygląda bo jeden powiedział że to przegób może być, a drugi że sprzęgło. Ja jako laik nie znam się wogóle na tych sprawach.

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem?? Jak by co to poradźcie co zrobić

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

jeżeli szarpie przy wyższych obrotach to może to być nieszczelność w układzie paliwowym - jak zalejesz zbiornik do pełna i się uspokoi (przynajmniej trochę) - to będzie to.

 

jest to gdzieś na forum - poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Lenart

Dzieje się tak samo przy małych obrotach. Zrobie jak powiedziałeś zaleje do pełna i zobaczymy co będzie. A swoją drogą to jest takie denerwujące że swego czasu nie chciałem jeździć tym samochodem. Dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Zobacz jeszcze czy podczas gaszenia auta silnik nie trzęsie, jeśli tak jest to sprawdź jeszcze poduszki pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Lenart

Dzisiaj odstawiłem samochód do mechanika. Przestał działać ABS, mechanior powiedział że to czujnik, powiedziałem mu jeszcze o tym szarpaniu silnika, poduszki sprawdził przy mnie i powiedział że są ok. On twierdzi że to sprzęgło "tak jest ułożone". Samochodem wcześniej jeździł 70-letni dziadek u naszych zachodnich sąsiadów, który pewnie nie wysilał zabardzo auta i "ułożył sprzęgło". Nie orientuje się wcale w mechanice i nie wiem czy takie coś jest możliwe. A swoją drogą tak orientacyjnie ile może kosztować wymiana sprzęgła z robocizną?? Duże koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
A swoją drogą tak orientacyjnie ile może kosztować wymiana sprzęgła z robocizną?? Duże koszty?

 

zależy co jest do roboty - w skrajnych przypadkach tak z 1,5kzł :(

 

.... mnie się wydaje że tych mechaników to masz "konserwatywnych" :)

 

we WSK125 to może tak i było ale w Pasku :rotfl:

 

popytaj po znajomych o DDDDobrego mechanika bo z tymi to możesz na grilu przy "cenzura antyalkoholowa" powspominać stare dobre? czasy ........ i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Lenart

jutro odbieram samochód od niego, zobacze co powie. Mechanik jest spoko gość wcześniej miałem golfa 2 diesla i u niego były robione wszelkie naprawy, nie było ich co prawda dużo, ale to co robił, robił dobrze. Dlatego od tamtego czasu jakoś mu zaufałem.

Mam blisko siebie serwis VW to podjade tam ewentualnie i zobacze co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności