Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wałek firmy krzak:dodupy daj sobie spokój z nim.

Pozdr.

Tak też myślalem ale chciałem sie upewnić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wałek firmy krzak:dodupy daj sobie spokój z nim.

Pozdr.

 

Jesteś pewien ?

Miesiąc temu wymieniałem w jednym z moich aut wałek na nowy fabryczny. Kupiłem osobiście w ASO VW w Regensburgu. Wałek miał w ten sposób wybite oznaczenie i również był kod QR. Dodatkowo wałek nie posiadał fazowań na krzywkach ( to o co pyta kolega fajfun211). Co ciekawe, wałek nie był wypolerowany na lustro, był raczej matowy. Po przejechaniu 200km zdjąłem pokrywę i wałek jest już świecący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Myslicie jest to ori walek o takim oznaczeniu? Albo jakiś tani zamiennik?

[ATTACH=CONFIG]147674[/ATTACH]

Podobno wszystkie krzywki igla po 61.7mm

 

Ten drugi co dostałem po reklamacji ma podobne oznaczenie:

nowy1.jpgphoto sharing sites

walek2.jpgtemp image upload

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, mój nowy kupiony w ASO w DE miał w ten sposób bite oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe ze to jakis oryginał jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy buczenie - dudnienie z rury powietrza to oznka ze walek sie konczy? przy obrotach rzedu 1600-1800 silnik buczy drga przy kazdym biegu i na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudnienie i buczenie z okolicy puszki filtra powietrza to możliwa jedna z oznak kończącego się wałka nierządu lub uszkodzonych popychaczy zaworowych.

 

Najprościej zdjąć dekiel zaworów i obejrzeć krzywki wałka oraz jak wyglądają dekielki popychaczy (tam gdzie krzywka naciska popychacz)

 

Miałem już pacjenta 1.9 AWX z dziurą w popychaczu.

2nsugxl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie.Ja prawdopodbnie tez bede mial walek wymieniany (AWX). Nie pomierzylem go, ale pod palcem na jednej krzywce czuc juz wglebienie/splaszczenie, mam troszke objawow sugerujacych klopoty i przebieg bedzie ok 240 kkm. Mam tylko pytanko-Czy zawsze trzeba wymieniac olej po takiej operacji. Rozumiem, ze mus jest kiedy jest dziura w szklance albo widac wiory golym okiem. Ale nawet nowy walek bedzie sie wycieral a to nie znaczy chyba, ze co tydzien wymieniamy olej...Sam nie wiem :)

pozdrawiam20160921_103828.jpg

Edytowane przez emt81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego olej to nie majątek w porównaniu do ceny wałka i szklanek. Wymień również go i będziesz spokojny, takie jest moje zdanie. Nie róbmy koledzy druciarstwa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniamy olej to wypadałoby te wyczyścić miske olejowa? Bo większość tych opilkow właśnie tam się pewnie znajduje, mylę się?

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z druciarstwem to bylaby lekka przesada. Prawdopodobnie zrobie plukanke +zmiana oleju ale chodzi mi o zdrowy rozsadek i przeslanki. JEsli na bagnecie nie widac opilkow i regularnie zmieniamy olej to filtr cos tam powinien wylapac i nie wiem czy korek spustu oleju nie powinien byc namagnesowany (...?). A druciarstwo by bylo gdybym sam napawal walek i kontowka obrobil ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze ten wałek nie wytarl się w ciągu ostatniego 100 km czy 1000 km tylko od dluzszego czasu. Te opilki są tam od dawna i to czy wymienisz teraz olej czy trochę później nic nie zmieni ale powinno się to zrobić.

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy jest możliwe że ori wałek z silnika AXR 1.9PD Z anglika może mieć takie oznaczenie? G 6145sbn 1R mam zdjęcie ale słabo widać. Według etki z tego silnika też pasuje do AVF. Kumpel szuka czegoś dla siebie bo mu się skończył...

 

1486391477859.jpg

Edytowane przez jorg27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak odróżnić wałek z dpf od wałka bez dpf,kupiłem w tamtym roku wałek i sprzedawca twierdził że jest od galaxy 116km .

Zanotowano go w grudniu i wszystko byłoby ok tylko wzrosło mi spalani do ok 10litrów,myślałem z może to w skutek mrozów i jazdy tylko po mieście e na plusowych temp jest to samo czuć bardziej z wydechu nie spalone paliwo i nie odpala tak jak kiedyś od.strzała tylko trzeba podkręcić dłużej obrót albo dwa

Jakieś sugestie

Edytowane przez rob075
Opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam provlem w sobote wtmiebilem przegub prawy przejechalem moze 1.5km i na nowo zaczelo strzelac tyle ze lzej jaki moze byc powod przegob wewn? Proszs o rade dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wstecz podałem wymiary krzywek wałka i zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak odróznić wałek do DPF i bez DPF ? oba maja krzywki 61,7 mm ?

Z tego co wyczytałem oryginały były z fazą na rancie jak i bez.

A co z oznaczeniami? Bo nie ma w tym watku jednoznacznej odpowiedzi jak poznac oryginał po oznaczeniach.

 

Pozdrawiam

Strokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności