Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś przesadził z cena, ne teraz dużo potaniały,

Przecież nie wyssałem sobie tych tentak o sobie:-) Dzwoniłem na serwis VW i tyle mi powiedzieli szok dosłownie:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież nie wyssałem sobie tych tentak o sobie:-) Dzwoniłem na serwis VW i tyle mi powiedzieli szok dosłownie

a lto wsadza oryginalne szklanki?? kup firmy INA (to samo co w ASO kupisz) za praktycznie 1/4 ceny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie zakupiłem głowicę z wałkiem ładną nie powiem udało mi się i mam kilka pytań jeszcze:

1. Czy panewki wałka muszę wymieniać na nowe czy wystarczy przełożyć z tej nowo zakupionej głowicy? Bo szczerze u mnie w jednym sklepie wołają aż 194zł za jakąś Glinkę czy coś takiego.

2. Te popychacze ina ulepszane są czarne z dwoch stron czy tylko od strony wałka? Bo w tym samym sklepie co się pytałem gostek mówił że ina osobiście nie widział wzmacnianych w ich paczkach tylko w opakowaniu swaga. Jak rozpakowali to na popychaczach byly znaki ina.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio w dziale dla nowych użytkowników opisywałem swoje przygody z niedawno nabytym Passatem B6 2.0 140KM BMP. Podczas rozbierania motoru wyszło, że wałek rozrządu również jest do wymiany - wytarta krzywka. Czy ktoś już przeprowadzał taką operację i może podzielić się wnioskami? Zastanawiam się czy szukać ori używki czy nowy zamiennik? Znalazłem na alledrogo coś takiego:

 

http://allegro.pl/nowy-walek-rozrzadu-vw-audi-skoda-1-9tdi-popycha-i4570270858.html

 

Myślicie że warto w to brnąć? Co oprócz wałka, popychaczy powinienem wymienić? Zaznaczę jeszcze że aktualnie jest zrzucona głowica (pompowtryski wyrobiły gniazda w głowicy - daję ją do tulejowania). Trochę się już tego uzbierało ale wiadomo - skoro jest już rozgrzebane to chcę wymienić wszystko co należy aby zbyt szybko nei powracać do tematu. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio w dziale dla nowych użytkowników opisywałem swoje przygody z niedawno nabytym Passatem B6 2.0 140KM BMP. Podczas rozbierania motoru wyszło, że wałek rozrządu również jest do wymiany - wytarta krzywka. Czy ktoś już przeprowadzał taką operację i może podzielić się wnioskami? Zastanawiam się czy szukać ori używki czy nowy zamiennik? Znalazłem na alledrogo coś takiego:

 

http://allegro.pl/nowy-walek-rozrzadu-vw-audi-skoda-1-9tdi-popycha-i4570270858.html

 

Myślicie że warto w to brnąć? Co oprócz wałka, popychaczy powinienem wymienić? Zaznaczę jeszcze że aktualnie jest zrzucona głowica (pompowtryski wyrobiły gniazda w głowicy - daję ją do tulejowania). Trochę się już tego uzbierało ale wiadomo - skoro jest już rozgrzebane to chcę wymienić wszystko co należy aby zbyt szybko nei powracać do tematu. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdr

Ja bym tego wałka nie kupił. Po pierwsze jakiej jest firmy? Sama cena mówi za siebie. Myślę, że na nim długo nie pojeździsz. Do remontu głowicy dolicz jeszcze nowe szpilki wałka rozrządu, panewki wałka a o szpilkach głowicy nie wspomnę. Skoro jesteś z Zamościa to wybierz się do sklepu na ul. Lubelskiej w czyli do Niedizałka i tam sobie wszystko zamówisz. Mają dostęp do ETKI i innych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym tego wałka nie kupił. Po pierwsze jakiej jest firmy? Sama cena mówi za siebie. Myślę, że na nim długo nie pojeździsz. Do remontu głowicy dolicz jeszcze nowe szpilki wałka rozrządu, panewki wałka a o szpilkach głowicy nie wspomnę. Skoro jesteś z Zamościa to wybierz się do sklepu na ul. Lubelskiej w czyli do Niedizałka i tam sobie wszystko zamówisz. Mają dostęp do ETKI i innych katalogów.

 

Rozmawiałem ze sprzedającym, jest to angielski zamiennik firmy Euro Car czy jakoś tak. W niedziałku często bywam, ale teraz mieszkam w Krakowie. Problem w tym że nowy wałek w sklepie to wydatek rzędu 1000zł, do tego popychacze, panewki... Chyba nie dam rady finansowo tym bardziej że już się trochę tego nazbierało... Z tego co patrzyłem w Inter Carsie to chyba mają taki sam - producent jest podany EC - (Euro Car???) Ciekawe co ma niedziałek, jutro zadzwonię i zapytam co maja i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co ma niedziałek, jutro zadzwonię i zapytam co maja i za ile.

 

Inter Cars ma dużą marżę i to normalne u nich. Przed Niedziałkiem około 100m jest sklep "Passat" tam też zadzwoń będziesz miał porównanie cenowe. Wracając ceny części oraz ich jakości możesz się rozczarować jak za kilka tyś km zacznie Ci znowu wałek dawać znaki zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inter Cars ma dużą marżę i to normalne u nich. Przed Niedziałkiem około 100m jest sklep "Passat" tam też zadzwoń będziesz miał porównanie cenowe. Wracając ceny części oraz ich jakości możesz się rozczarować jak za kilka tyś km zacznie Ci znowu wałek dawać znaki zużycia.

 

A jak się ma kwestia używek? Warto o tym myśleć czy olać temat na starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się ma kwestia używek?

 

A no tak się ma jak h...j do du...py. Jak stać Cie na B6 to i na jego utrzymanie także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no tak się ma jak h...j do du...py. Jak stać Cie na B6 to i na jego utrzymanie także.

 

Sam pomysł używek poddałem wielkim wątpliwościom w swoim poście, ale od tego właśnie jest to forum żeby zapytać, poznać opinie i doświadczenia innych użytkowników. Nie chodzi tu o to czy mnie stać na B6 czy nie oraz na jego utrzymanie. Chodzi o to aby usterkę usunąć jak najlepiej, ale z głową w kwestii finansów. Twoim tokiem rozumowania nie powinienem tu o nic pytać tylko pojechać do ASO, tam zakupić części oraz zapłacić za wymianę. Bo skoro mnie stać na B6 to stać mnie na serwis. Mam płacić 3 razy tyle za te same części tylko dlatego że pochodzą z ASO i są zapakowane w ładną folię ze znaczkiem? Myślę że Twoja ostatnia wypowiedź jest trochę nie ma miejscu i nie ma sensu - nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

 

Dla kolejnych użytkowników którzy spotkają się z takim problemem:

 

Ceny z ASO:

Wałek rozrządu - 2630 zł

Panewki - 36 zł/szt.

Popychacze - 150zł/ szt.

 

 

Ceny które udało mi się namierzyć:

Wałek 694 zł - Producent - AE - podobno pierwszy montaż ?

Panewki 140 zł - komplet

Popychacze - 31,25 zł/szt.

 

 

Jeszcze decyzji ostatecznej nie podjąłem, póki co czekam na wstępne podsumowanie dotychczasowych kosztów operacji passata, ale myślę że kupie nowy zestaw (oczywiście nie w ASO pomimo że stać mnie na B6).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem ze sprzedającym, jest to angielski zamiennik firmy Euro Car czy jakoś tak. .

Wałki tej firmy to naprawdę nędza. Miałem z nimi do czynienia. Są one produkowane w Anglii sprzedaje je tutaj sklep Euro Car Parts i GSF. To bardzo tani zamiennik i co trzeci wałek nie trzyma wymiarów. Uwierz na słowo. Jest kilka dobrych zamienników o Kolbenschmidt nie wspomnę bo sam taki zamontowałem w tamtym roku i mam spokuj. Oglądałem sporo wałków, nie wiem jak teraz ale wcześniej Febi miał dobre zamienniki i AMC również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka w bardzo dobrym stanie ale oryginalna to też dobry pomysł. Według mnie lepszy od większości zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że te wałki również można regenerować. Dzisiaj podjadę do gościa niech rzuci na to okiem ale obawiam się że nic z tego nie będzie. Przez telefon mówił że regeneracja jest możliwa tylko w przypadku niewielkiego zużycia. A czy to prawda że te wałki AE były pchane na pierwszy montaż? Ten Euro parts odpuszczam na 100%, a ktoś miał styczność z tym AE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach kilka wałków AE. Są zdecydowanie lepsze od tych euro cam ale do Febi czy innych im daleko. Dziwią mnie jednak tak znaczne różnice w cenach widziałem w Polsce wałki febi za 450 zł a są i za 900 zł .. Mam tu znajomego który pracuje w potężnej firmie taxi jeżdżą tylko vagami. Puki co najlepiej sprawdzały się wałki Febi jak i z ASO gdyż Kolbenschmidt i amc są w cenie oryginału. Euro cams w większości szły do reklamacjia z AE różnie bywało- jak się udał. Nie polecam równiez wałków BGA u mnie wytarł i przypalił panewki po 15 min pracy silnika ,panewki zawsze oryginalne. Dużo wałków nie trzyma wymiarów.

Piszę na podstawie wymian i oględzin kilkudziesięciu wałków. Rada jedna dobry wałek i częsta wymiana oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w firmie Rewar, Pan stwierdził że nie ma źle i wałek jak najbardziej nadaje się do przeszlifowania. Zdecydowałem się na to rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych ale chyba lepszy oryginał po regeneracji niż jakiś gówniany zamiennik a nigdy nie wiadomo na co się trafi. Postanowiłem zaryzykować i założę swój. Zaufam firmie Rewar, gość sprawia wrażenie jakby na prawdę wiedział co mówi z resztą w internecie nie trzeba długo szukać pozytywnych opinii o tym zakładzie. Za jakiś czas po prostu trzeba będzie do tego wałka zajrzeć i zobaczyć jak się miewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mnie tez dopadło wytarty wałek przymierzam sie do wymiany co sadzicie o tym zestawie..

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-popychacze-vw-passat-3c-1-9-tdi-i4631354109.html mechanik ca wymianę tego wszystkiego powiedział mi 500zł duzo??ile was to kosztowało!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aha zapomniałem dodac auto to passat b6 1.9 na pompo wtryskach bxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A watek ktorego modelu dotyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mnie tez dopadło wytarty wałek przymierzam sie do wymiany co sadzicie o tym zestawie..

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-popychacze-vw-passat-3c-1-9-tdi-i4631354109.html mechanik ca wymianę tego wszystkiego powiedział mi 500zł duzo??ile was to kosztowało!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aha zapomniałem dodac auto to passat b6 1.9 na pompo wtryskach bxe

 

Do tego zestawu kupiłbym oryginalne panewki wałka No i stówę śruby mocujące wałek. Wątek powinien być w innym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wałek ok co?jezeli chodzi o firme..reszta tez.?no a jak cena robocizny ile was to wyszło...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wałek ok co?jezeli chodzi o firme..reszta tez.?no a jak cena robocizny ile was to wyszło...??

 

Do tego zestawu dokup nową uszczelkę pompy wacum. Olej filtry to wiadomo wszystko nowe. Polecam też sprawdzić panewki wału korobowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności