Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

te ktore pracowaly z tym walkiem

to komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor

 

Tylko tak się zastanawiam, że jak mam w miarę dobry wałek w głowicy i są panewki ułożone pod ten konkretny wałek to czy na pewno sensowe jest pchanie nowych panewek do starego wałka?

 

kajos rozumiem, że jeżeli nie noszą nadmiernych śladów zużycia to można zakładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowych pod stary walek jest sens

 

zawsze wyciera sie panewka bo jest mieksciejsza

jak dasz nowa panewke to bedzie mniejszy luz a wiec mniejszy spadek cisnienia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wałek z PD to tam panewki zużywają się dosyć mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś by podał jakie przebiegi zrobił na jakim wałku od wymiany? :) Np ile na federal mogul ile na ruville?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze - Dlaczego wałki sie psują i jak zapobiegać w innym moim temacie. Polecam lekturę.

http://forum.vw-passat.pl/threads/137455-Kupilem-passata-Misja-zrobic-z-tego-samochod-Story?p=2038662#post2038662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

podłącze się do tematu.U mnie sprawa wygląda tak.Wałek do Wymiany,tylko mam pytanie:czy jeśli mam wypruty filtr cząstek stałych w swoim 2.0 136KM TDI-PD.To czy wałek mogę zamontować np.z 1.9 bez filtra (czy musi być wałek od wersji PD)

Z góry dzięki za pomoc.

a może ma ktoś taki wałek do 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeśli mam wypruty filtr cząstek stałych w swoim 2.0 136KM TDI-PD.To czy wałek mogę zamontować np.z 1.9 bez filtra (czy musi być wałek od wersji PD)

Jezeli niemasz filtra to walek mozesz spokojnie zalozyc od 1,9 (130 KM) AVF lub AWX, w zeszlym roku mialem to przerabiane w swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli niemasz filtra to walek mozesz spokojnie zalozyc od 1,9 (130 KM) AVF lub AWX, w zeszlym roku mialem to przerabiane w swoim.

ja mam dalej dpf w soim poprzednim BGW, teraz tata nim jeździ i też wałekod 1.9 siedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo już passek śmiga na tym wałku od 1.9 (AWX, AVF) ? Ciekaw jestem, jak to jest z wypalaniem filtra i czy wszystko jest tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo już passek śmiga na tym wałku od 1.9 (AWX, AVF) ? Ciekaw jestem, jak to jest z wypalaniem filtra i czy wszystko jest tak jak powinno.

w tej chwili ok 40 tys już minęło, zaznaczam że wałek używke wsadzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie powinny być popychacze w 1.9 TDI AWX

 

ja mam założone INA srebrne o numerze na opakowaniu 420 0209 10 a paczka z szklankami opisana numerem 420 0209 00

takie są prawidłowe?

czy może maja być o takim samym numerze tylko czarne (ciemne) niby mocniejsze wzmacniane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne są lepsze i droższe, ja u siebie takie zakładałem bo też miałem problemy z wałkiem, jak narazie ponad 30tyś bez awarii i bez jakichkolwiek oznak zużycia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420020910 - szklanice wzmacniane ina. Kiedyś kosztowały majątek - teraz już bez tragedii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupiłeś to zakładaj nic się nie będzie tłukło, tamte czarne są niby mocniejsze, z lepszego materiału, wzmacniane i podobno mniej awaryjne i mniej podatne na ścieranie, bo powodem psucia się wałków były właśnie szklanki ori montowane, po jakimś większym przebiegu nie wytrzymywały i póżniej wałek się ścierał :/ panuje opinia że właśnie na czarnych szklankach problem jest raz na zawsze zażegnany, no i tu by się potwierdzało bo niektórzy co je zamontowali nawet do używanego wałka tak jak Ja to zrobiłem jeżdżą i jeżdżą i tak jakby ręką odją nic im się nie dzieje :) oczywiście do kompletu polecam od razu zmienić panewki na wałku na nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już kupiłeś to zakładaj nic się nie będzie tłukło, tamte czarne są niby mocniejsze, z lepszego materiału, wzmacniane i podobno mniej awaryjne i mniej podatne na ścieranie, bo powodem psucia się wałków były właśnie szklanki ori montowane, po jakimś większym przebiegu nie wytrzymywały i póżniej wałek się ścierał :/ panuje opinia że właśnie na czarnych szklankach problem jest raz na zawsze zażegnany, no i tu by się potwierdzało bo niektórzy co je zamontowali nawet do używanego wałka tak jak Ja to zrobiłem jeżdżą i jeżdżą i tak jakby ręką odją nic im się nie dzieje :) oczywiście do kompletu polecam od razu zmienić panewki na wałku na nowe :)

 

ja mam założone nowe te srebrne i nadal chyba pracują głośno i zastanawiam sie czy wymienić na te czarne zeby było ciszej.

a co do panewek i wałka do mam i idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakąś dobrą firmę, która zajmuje się utwardzaniem/napawaniem wałków rozrządu?

Wszyscy pewnie znają Pana Chojnackiego. Ale ceni się niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli celem jest moc to Świątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z P. Świątkiem pisałem, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności