Skocz do zawartości
Gość Krajny

Jak zdjąć kierownicę ??

Rekomendowane odpowiedzi

Klucz do kierownicy to XZN M12.

Niemniej może jakimś torxem się dopasuje.

Ja podszlifowałem imbusa i też odkręciłem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem.

2 krotnie zdejmowałem kierownice i było wszystko ok. Ale za 3 razem chcąc zdjąć poduszkę powietrzną za nic nie można jej ściągnąć. Wkładam śrubokręt w podane otwory ale za żadne skarby poduszka nie schodzi. Czy mogły uledz uszkodzeniu te zatrzaski mocujące poduchę ?? Mam kierownicę 4 ramienną a bolce na których mocowana jest poduszka widziałem że są metalowe. może ma koś jakąs radę jak sie za to zabrać żeby jeszcze bardziej tego nie popsuć. :)

Pozdrawiam

 

 

Po napisaniu tego posta poszedłem znów sie pobawić z kierownicą i udało się. :) NIe ma obaw że cos sie tam wyrobi bo wszystkie elementy mocowania są metalowe.

Mała podpowiedz: aby zdemontować poduchę należy włożyć śrubokręt we wskazane wcześniej miejsce i należy go wsuwać trzymając narzędzie jak najbliżej kierownicy. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi :)

Edytowane przez Kupczak90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowiedzcie mi proszę.

Czy sterowanie tempomatem (przełączniki po lewej stronie kierownicy) jest oddzielnie podłączane niż przełączniki do sterowania radiem (po prawej stronie)? Jedne i drugie są podświetlone, mogę wyłączyć podświetlenie (guzik po lewej stronie z tyłu) lecz te od tempomatu nie działają.

 

Czy zdjęcie górnej zaślepki pomiędzy kierownicą i deską pomoże? Gdzie znajduje się kostka do sterowania przeczłącznikami w kierownicy? Czy jest jedna czy dwie?

 

Dzięki, pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mała podpowiedz: aby zdemontować poduchę należy włożyć śrubokręt we wskazane wcześniej miejsce i należy go wsuwać trzymając narzędzie jak najbliżej kierownicy. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi :)"

 

 

 

Znaczy się????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera panowie pomóżcie

gmeram w tych otworach jak palcem w dupie za przeproszeniem i nie puszcza

próbowałem różnymi płaskimi śrubokrętami - mniejszymi i większymi i nic

pionowo, poziomo, tak i siak i nie chce puścić a robie wg wcześniejszych opisów

czy coś tam może być zepsute/złamane?

 

edit:

ok mam! udało się w niedzielny poranek :)

pozdrawiam

Edytowane przez remont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam takie pytanko czy jeśli chce w swoim pasku B5 2004r zmienic kiere ze zwyklej na taka ktora ma sterowanie radiem i tempomatem na kierownicy to musze kupić ją kompletną z poduszką czy tylko samą kiere i dołózyc swoja poduchę. Czy coś ewentualnie jeszcze musze dokupic zeby wszystko dzialało OK (jakies przeróbki)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka ma trochę inny kształt, a do tego musisz dokupić moduł sterownik kierownicy i wszystko poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubica

witam wszystkich ja też maiłem podobny problem wymieniałem w swoim pasku z 2001 r taśmę pod kierownicą i po wypięciu jej i zamontowaniu nowej pojawiły się kontrolki ABS i ASR + kontrolka ręcznego żadne próby za pomocą kompa nie pomogły musiałem jechać do serwisu i tam mi usunęli koszt 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

podeślesz na prv jak to zrobiłeś i co? czy wystarczy przeczyścić, czy coś podoginać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Nie działa u mnie guzik reset od Fis'a. rozebrałem manetkę (zaskoczony prymitywnością urządzenia), zdiagnozowałem, że jeden z kabelków jest albo uszkodzony albo niepodpięty dalej w głąb, gdzie bez grzebania nie można się dostać. I teraz pytanie. Czy da się jakoś zdjąć osłonkę na kolumnie kierownicy, bez zdejmowania samej kierownicy? Bo jakoś tak dla jednego guziczka nie mam ochoty się babrać, a znając moje szczęście, to na pewno coś pójdzie nie tak i wyskoczą błędy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje Pomocy.

Zmienialem kierownice z 4 ramiennej na 3 ramienna wszystko ladnie poszlo lecz mam 1 problem poniewaz nie wiem gdzie mam podlaczyc jeden z kabli ktory wychodzi z poduszki.

Mam tak zolta kostke ktora sie wpina do tasmy i dwa kabelki jedna wsowke i druga blaszke. Oczywiscie miejsce na wsowke jest w lewym gornym rogu a za cholere nie wiem gdzie podlaczyc ten drugi kabelek z ta blaszka.

Jesli go nie podlacze do klakson nie dziala wogole. Jesli go podlacze pod blaszki ktore sa zamieszczone na zdjeciu to wyje caly czas.

Prosze o porady lub uwagi co robie zle.

qo697r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuje Pomocy.

Zmienialem kierownice z 4 ramiennej na 3 ramienna wszystko ladnie poszlo lecz mam 1 problem poniewaz nie wiem gdzie mam podlaczyc jeden z kabli ktory wychodzi z poduszki.

Mam tak zolta kostke ktora sie wpina do tasmy i dwa kabelki jedna wsowke i druga blaszke. Oczywiscie miejsce na wsowke jest w lewym gornym rogu a za cholere nie wiem gdzie podlaczyc ten drugi kabelek z ta blaszka.

Jesli go nie podlacze do klakson nie dziala wogole. Jesli go podlacze pod blaszki ktore sa zamieszczone na zdjeciu to wyje caly czas.

Prosze o porady lub uwagi co robie zle.

qo697r.jpg

ta blaszka to pewnie masa klaksonu jeśli się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tez mi sie tak wydaje ale nie wiem gdzie mam to podlaczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem Ci gdzie masz wcisnąć tą blaszkę.

 

qo697r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw dotknij do metalu w aucie przy kierownicy (nie w miejsca na foto) a potem jeśli nie będzie wyć to przymocuj do śrub z foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw dotknij do metalu w aucie przy kierownicy (nie w miejsca na foto) a potem jeśli nie będzie wyć to przymocuj do śrub z foto

 

kolego ta blaszka ma swoje określone miejsce i ma być wciśnięta tam gdzie zaznaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i bez nerawcji podałem sposób innego rozwiązania choć pewnie tez by klakson wył non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok i bez nerawcji

spoko, nie nerwuje się ;)

 

pewnie tez by klakson wył non stop

właśnie o to mi chodziło

 

//edit

na potwierdzenie fotka, kiepska ale można się dopatrzyć

920184848.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy ta blaszka musi miec jakies odpowiednia pozycje czy tylko ma sie stykac z tym metalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności