Skocz do zawartości
Gość sdawka

Awaryjne odpalanie na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sdawka

Witam mam gaz "Bingo" w swoim passacie. mam problem z odpalaniem na benzynie(a tylko tak mogę) a jeśli podam gaz na krótko to zapala bez problemu. przeczytałem instrukcję tego gazu i dowiedziałem się z niej że jeśli auto nie ma odpowiedniej temperatury i obrotów to nie przełączy się na gaz, a tym bardziej nie zapali się na gazie. więc chodzi mi o to czy jest możliwość zapalenia go na gazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwość zapalenia go na gazie?

_________________

 

Jest.

Będę strzelał bo nie znam tej instalki ale przytrzymaj "guziczek" od gazu przez kilka sekund i wtedy kręć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Witam mam gaz "Bingo" w swoim passacie. mam problem z odpalaniem na benzynie(a tylko tak mogę) a jeśli podam gaz na krótko to zapala bez problemu. przeczytałem instrukcję tego gazu i dowiedziałem się z niej że jeśli auto nie ma odpowiedniej temperatury i obrotów to nie przełączy się na gaz, a tym bardziej nie zapali się na gazie. więc chodzi mi o to czy jest możliwość zapalenia go na gazie?

 

Witam , jest taka możliwość w bingo i'' M'' i ''S ''. .

Po przekręceniu stacyjki przytrzymujesz przycisk przełanczania gazu przez 10 sekund(dioda musi mrugać ! ) ,wyraźnie usłyszysz pstyknięcie elektrozaworu i kręcisz rozrusznikiem.

Uwaga - tą funkcję trzeba uaktywnić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka mozliwosc w sekwencji omvl dream xxl???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam bo dawno nie montowałem OMVL to z poziomu softu trzeba uruchomić funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FaFa_

Witam

Jeśli nie chcesz za każdym razem trzymać kontrolki, to podjedź do gazownika i niech Ci ustawi w tym bingo przełączanie od jak najniższych obrotów (jeśli da radę to nawet od 100), niech wyłączy funkcję czujnika temperatury i przy odpalaniu od razu załączy się na gazie. Lepiej jednak zrób coś z benzynką bo w zimę będzie nieciekawie. Gaz propan butan musi mieć odpowiednią temperaturę przed odparowywaniem. Nie chodzi tyle o silnik co o reduktor. Niedługo będzie do wymiany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego gazownicy nie ustawiają trybu awaryjnego na stałe ? oczywiście w zależności od softu o ile pozwoli na stałe wyłączenie.......dlatego że co nie którzy nagminnie używali by odpalać na gazie ze względów ekonomicznych ( pozornie ) a przy silniku 1,6 100km gdzie jest plastik to moje współczucia jak coś zrobi "pierdut" w momencie startu z gazu...poza tym jeśli przy tym silniku autora jest bingo - to mój wniosek jest tylko jeden - być go tam nie powinno.

 

Poza tym w bingo i stagach chyba było tak że jeśli sie raz uruchomi awaryjne z LPG to za każdym razem po włączeniu stacyjki będzie powracał do poprzedniej pozycji aż do momentu przełączenia w automat

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xwaldek1 piszesz również o stagach, więc mam pytanie niejako przy okazji-czy przy stagu100 też jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na 100% , przytrzymaj dłużej przycisk przy włączonej stacyjce aż sie zaświeci stałym światłem zielona dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :ok: jutro wypróbuję

 

EDIT

 

Byłem, spróbowałem i w pierwszej chwili się rozczarowałem-przytrzymanie nic nie daje :kwasny: ale że piłem pifko i miałem twórcze myślenie ;) wykminiłem że ta opcja dostępna jest po dwóch szybkich, następujących po sobie naciśnięciach :ok:

Zasadniczo dzięki forum dowiedziałem się że coś takiego jest wogóle możliwe bo gazownicy zapierają się że się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się do tematu, bo nie chcę zaczynać nowego. Mam problem - padła mi pompa paliwowa. W mojej instalacji nie ma takich opcji uruchomienia awaryjnego na gazie, o których pisaliście wyżej. Gazownik też powiedział, że nie ma możliwości uruchomienia na gazie.

 

W związku z tym mam do Was pytanie: Czy mogę awaryjnie uruchomić silnik na gazie bez szkody dla instalacji i komputera gazowego, zasilając niebieski przewód elektrozaworów napięciem +12 V ze zródła zewnętrznego. Czy w tym przypadku włączy się emulator wtryskiwacza i czy nie spalę czegoś tam w komputerze gazowym?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binguś nie ma awaryjnego - to fakt , chwilowo możesz sobie podłączyć +12 do niebieskiego ale nie zapomnij odłączyć po wyłączeniu zapłonu

Jeszcze tylko kwestia jak ci będzie odpalał na zimnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Binguś nie ma awaryjnego - to fakt , chwilowo możesz sobie podłączyć +12 do niebieskiego ale nie zapomnij odłączyć po wyłączeniu zapłonu

Jeszcze tylko kwestia jak ci będzie odpalał na zimnym

 

Witam. Czy nic nie uszkodzę w komputerze, tak robiąc, i czy włączy się emulator wtrysku? Czy może masz na myśli, żeby chwilowo podłączyć zasilanie +12 V do niebieskiego przewodu elektrozaworów, uruchomić silnik na gazie, następnie przegazować do 2000 obr. /min. i jak komputer przełączy na gaz, to wtedy odłączyć zasilanie elektrozaworów ze żródła zewnętrznego? Obawiam się jednak, że mogę coś uszkodzić w elekronice. Czy na pewno nic nie uszkodzę? Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Binguś nie ma awaryjnego - to fakt

Jak nie ma jak MA - sam niejednokrotnie z niego korzystałem (tylko trzeba programowo to załączyć -"Awaryjny rozruch silnika")

bingoof5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno małe ale , nie wszystkie stare centralki są obsługiwane przez "TEN" nowszy soft.....ale kto nie próbuje ten niema i nie wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość speed_mg

Witam Chciałem znów powrócić do tego tematu. Może ktoś wie czy sie da i w jaki sposób ustawić, włączyć awaryjne odpalanie na lpg na Zenith JZ- 2005 Może ktoś ma dostęp do specjalnego oprogramowania włączającego tą funkcję?? Bo coś słyszałem że takie jest... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę http://www.agcentrum.com.pl/ wybierz strefa dla klientów.

login:klient

hasło:agc

pobierz najnowszy soft.Miałem tą instalkę i wywaliłem.Wydaje mi się, że do niej musi być kabel com,bo jak podłączałem usb to nie było połaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ministerpl

Cześć zrobilem dokladnie tak samo:

Witam. Podłączę się do tematu, bo nie chcę zaczynać nowego. Mam problem - padła mi pompa paliwowa. W mojej instalacji nie ma takich opcji uruchomienia awaryjnego na gazie, o których pisaliście wyżej. Gazownik też powiedział, że nie ma możliwości uruchomienia na gazie.

 

W związku z tym mam do Was pytanie: Czy mogę awaryjnie uruchomić silnik na gazie bez szkody dla instalacji i komputera gazowego, zasilając niebieski przewód elektrozaworów napięciem +12 V ze zródła zewnętrznego. Czy w tym przypadku włączy się emulator wtryskiwacza i czy nie spalę czegoś tam w komputerze gazowym?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

 

Z tym że nie mogę wciąż odpalić go na gazie zastanawiam się czy silniczek krokowy też nie powinien być jakoś zasilony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do pytania, w landi renzo omegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności