Skocz do zawartości
Gość sdawka

Awaryjne odpalanie na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje kotleta mam Poloneza Trucka 1999r jednopunktowy wtrysk Bosch padła mi pompa paliwa i ucieka paliwo z baku(więc konieczna będzie wymiana).Auto odpalam na gazie w trybie awaryjnym, ile czasu mogę tak odpalać?

Bo wymiana pompy jak i baku to są duże koszta a na razie brak środków.

 

Pozdrawiam rabes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie padną membrany w parowniku... rozwalają się od niskiej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz musisz odpalac na gazie to przynajmniej nie jedz od razu. Niech pochodzi na jalowych tak dlugo, az cieplego powietrza (>30st) z nawiewu nie pusci (nawiew 100% ciepla, 35-50% ciagu, na glowe). Na pewno reduktor tak mniej oberwie, niz jakby mial jechac od razu. W koncu ma w ten sposob mniej paliwa do odparowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do tematu , jak odpalić samochód który nie ma przełącznika gaz/benzyna (jest ale pomieszane kable i żadna kombinacja nie pomaga) , po samym podłączeniu +12 na elektrozawory samochód nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko tomasetto i coś bingo. Gaz II generacji. Zapala na paliwie, przy 2 tys obrotów włącza się gaz. Można (jeśli tak to jak) zapalić od razu na gazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

landi renzo omegas działa po przytrzymaniu przycisku przez około 10sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takich rozruchów też jest ograniczona liczba. Max to 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w landi renzo, wielokrotnie odpalalem pod rząd awaryjnie, oczywiście dla wszystkich reduktorów to nie miłe doświadczenie zamrażać go do bardzo niskich temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że ograniczenia rozruchów nie masz :hmm Bo jak ja zakładałem sekwencję, to już wtedy gość mi mówił, że każda instalka ma określoną liczbę rozruchów awaryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmien gazownika. W sekwencji ustawia się ilość odpalen przez kabel. Masz 5 odpaleń pewnie ze wzgledu na gwarancje, Jak masz dobrego gazownika daj mu flaszke i Ci odblokuje wszystko. Albo kup na all....o kabel; i sam sobie ustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności