Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

układ kierownicy-WSPOMAGANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie! Czy ktoś może wie co to się zaczęło dziać ze wspomaganiem, bo jak po powrocie z Wrocka do domu(auto stało chwilę), gdy je odpaliłem to usłyszałem takie zyczenie już na wolnych obrotach. Gdy kręcę kołami w prawo lub lewo pompa zaczyna lakko głośniej "warczeć", poziom oleju=MINIMUM. Nie miałem czasu dolać (czyt. kupić bo jechałem do pracy) Czy powodem takiego zachowania wspomagania jest minimalny stan oleju??? HELP,:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie! Czy ktoś może wie co to się zaczęło dziać ze wspomaganiem, bo jak po powrocie z Wrocka do domu(auto stało chwilę), gdy je odpaliłem to usłyszałem takie zyczenie już na wolnych obrotach. Gdy kręcę kołami w prawo lub lewo pompa zaczyna lakko głośniej "warczeć", poziom oleju=MINIMUM. Nie miałem czasu dolać (czyt. kupić bo jechałem do pracy) Czy powodem takiego zachowania wspomagania jest minimalny stan oleju??? HELP,:609:

Tak pompa zrzędzi. Tylko pytanie co się z płynem stało , obyś nie miał takich przygód jak ja ( odpukałem 3x w nie malowane).

Pozdrawiam Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż sam nie wiem?? A i zapomniałem dodać że zbiorniczek się "spocił". A co za przygodę miałeś to aż boję się zapytać sroro 3x odpukałeś:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykra sprawa. Ale co do mojego do jestem zaskoczony, bo nigdy nie było jakichkolwiek oznak że coś go tam boli. Co mam zrobić i od czego zacząć???:|

 

 

A może jak doleję płynu to się uspokoi???? Nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej płynu i sprawdzaj ziemię na parkingu odnośnie plam. Ja sobie wyrobiłem już taki nawyk zawsze jak wyjadę z garażu patrzę na ziemię i na oponki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzaj ziemię na parkingu odnośnie plam. Ja sobie wyrobiłem już taki nawyk

 

Ja też odruchowo spojrzę! Bo jak miałem swoje pierwsze cudo 126P-GT, to olej przelatywał przez niego jak przez sito:PPP I jak co raz mniej kapało to wiedziałem kiedy trzeba dolać.(ok. 15x wymiana uszczelki pod misą i nic) Właśnie takie zjawisko zerknięcia u mnie też się wykształciło. Naszczęście pod paskiem Sahara:))) (co nie znaczy że tam oleju nie ma) A pod Passka zajżę rano bo do 6 pracuję, stoi na miejscu kierownika zakładu, a to jedno z dwóch miejsc nie "poplamionych" na naszym parkingu. tak że rano będę wiedział.

 

Dolałem płynu i trochę, ale tylko trochę sie franca uciszyła:mad:! Podczas jazdy jej nie słychać, ale na postoju jak zakręcę kołami to sobie warczy:646:. Czy to nadszedł początek jej końca, czy co? A, i zapomniałbym. Czy płyn od wspomagania ma bulgotać w zbiorniczku gdy silnik pracuje na wolnych obrotach??? U mnie on wygląda jakby się gotował. :(::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już maglownicę. Zuczek :padam: . Ktoś się orientuję czym się różni przekładnia TRW od TRW-E.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Panowie jak sie wymienia płyn wspomagania??

Gdzie jest jakis korek spustowy.

 

Może wstyd sie przyznać ale w moim pasku nigdy to nie było wymieniane 450 płyn czarny jak smoła i zbliza sie powoli do minimum.

Zamiast dolewac stwierdziłem ze lepiej bedzie to wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak sie wymienia płyn wspomagania??

Gdzie jest jakis korek spustowy.

 

Może wstyd sie przyznać ale w moim pasku nigdy to nie było wymieniane 450 płyn czarny jak smoła i zbliza sie powoli do minimum.

Zamiast dolewac stwierdziłem ze lepiej bedzie to wymienić.

Ja zrzuciłem wąż przy pompie i wyleciało :D.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

oczytałem się tak o tych problem że mi się włos jeży na głowie... :( co mnie dalej czeka...

jakiś tydzień temu robiłem rozrząd, filtry, płyny a także końcówki - standard ( jak to po zakupie autka ) Wymieniłem także pompę od wspomagania ( straszne zgrzyty podczas skręcania od samego początku jak tylko ruszyłem kierownicą ) no i było wszystko OK przez 2 dni... :((

znowu wróciło to samo ( zgrzyt jak nie wiem co ) płynu w zbiorniczku trochę uciekło i zauważyłem że zaczyna mi kapać za kołem tak jak by na końcówce drążka lewej strony, czyżby to maglownica nadawała się do regeneracji ??

już normalnie myślę o zakupie innej : http://www.allegro.pl/item446055644_przekladnia_kierownicza_passat_b5_b6_audi_a4.html

co sadzicie??

czekam na jakieś info od Was

pozdrawiam

Edytowane przez grzesiekbe
dopisanie wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wygląda to na zdechłą przekładnię kierowniczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g

Może i ja sie czegoś dowiem.... Mój problem wygląda tak jakby sie czasami ,,zacinało" wspomaganie... Jakby nie działało wogule. Ale wystarczy pokonać opór na kierownicy i znów moge kręcić paluszkiem... Rano dpalam i też dopuki nie pokręcę kierownicą to tak jakby wspomaganie nie działało.... Paska mam od dwóch dni więc jeszcze dokładnie nie wiem co go boli ale wiem że napewno mam do wymiany któryś z drążków kierowniczych, opony i zbieżnośc... Ale to chwilowe znikanie wspomagania które znika po pokręceniu kierownicą mnie troche smuci. Co to może być??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g

Danielu też tak myślałem ale pasek nie przestałby sie ślizgać w zcasie poruszenia kierownicą.... A ten objaw znika właśnie jak pokręcę kółkiem natomiast w przypadku gdyby pasek sie ślizgał to powinno być raczej odwrotnie....

 

Na dziś znikam... Rano do pracy :( Może juttro jeszcze sprawdze ten pasek... Ale jakoś nie wierzę... Pozdrówki ;)

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam mokry pasek to też mi się właśnie blokuje, poruszanie kierownicą rozwiązuje sprawę, dlatego napisałem że być może się ślizga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ja sie czegoś dowiem.... Mój problem wygląda tak jakby sie czasami ,,zacinało" wspomaganie... Jakby nie działało wogule. Ale wystarczy pokonać opór na kierownicy i znów moge kręcić paluszkiem... Rano dpalam i też dopuki nie pokręcę kierownicą to tak jakby wspomaganie nie działało.... Paska mam od dwóch dni więc jeszcze dokładnie nie wiem co go boli ale wiem że napewno mam do wymiany któryś z drążków kierowniczych, opony i zbieżnośc... Ale to chwilowe znikanie wspomagania które znika po pokręceniu kierownicą mnie troche smuci. Co to może być???

Raczej zawiesza się rozdzielacz ciśnienia (zawór) w przekładni kierowniczej, nie wiem czy jest wymienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g

No i dowiedziałem się że kolumna do roboty :( Polatałem po allegro i.... szok !! Te ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Najtaniej wyjdzie chyba rezygnacja ze wspomagania. Czy ktoś już to kiedyś robił?? Czekam na podpowiedzi. POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dowiedziałem się że kolumna do roboty :( Polatałem po allegro i.... szok !! Te ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Najtaniej wyjdzie chyba rezygnacja ze wspomagania. Czy ktoś już to kiedyś robił?? Czekam na podpowiedzi. POzdrawiam

Robiło się zagadaj kolegę zuczek ja wytargałem od niego maglownicę ( taniej ) i śmiga wzorcowo

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g
Robiło się zagadaj kolegę zuczek ja wytargałem od niego maglownicę ( taniej ) i śmiga wzorcowo

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Miłosz dzieki za podpowiedź :) Będe musiał się ładnie uśmiechnąć do kolego zuczek może będzie w stanie mi pomóc

 

Pozdrówki Grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności