Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

układ kierownicy-WSPOMAGANIE

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli ktoś jeszcze ma te fotki od kugel2 to bardzo chętnie bym prosił o udostępnienie/ podesłanie na maila pawelra(małpka-usuń)interia.pl z góry dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu,mam dokładnie taki sam problem jak autor tego tematu,przy kreceniu kierownica słysze jak by guma tarła o gume w górnej częsci kierownicy,pompa pracuje cicho,zreszto wiem jak pracuje zrabana pompa miałem taką w poprzednim pasku,pytałem sie kolegi o górne mocowanie kierownicy,powiedział mi że jest zamontowana w jakims plastikowym czy gumowym łożysku,zamierzam tam wpuscic troche WD-40 i zobacze czy pomoże,jeszcze moze byc jedna przyczyna ale to podczas jazdy -górne mocowanie przednich amortyzatorów tzw łozyska,też chyba wydaja podobny dzwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r1278, ja takze podlaczam sie do tematu, czy to piszczenie u ciebie ustapilo

mnie to wkurza maksymalnie tylko na postoju jak krece kierownica pol obrotu w prawo pol w lewo to slychac to tarcie gumy o gume w gornej czesci ukladu kierowniczego.

psikalem wd40 pod kierownice ale nic nie pomaga.

pomozcie gdzie jeszcze naoliwic i czy u kogos to pomoglo

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te skrzypienie mam nadal narazie nic nie robiłem,zauwazyłem ze skrzypi bardziej jak jest goraco na dworzu a jak jest zimno to skrzypienia nie ma praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w innym temacie pisałem o tym skrzypieniu, skrzypi końcówka drążka kierowniczego. Postaw auto na biegu ( 1 ) i rozbujaj go przód - tył, ewidentnie skrzypi z końcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, strasznie dziwna sprawa, prawie jak z archiwum X

dzis rano bylo wilgotno bo cala noc padal deszcz i o dziwo CISZA nic nie skrzypialo, a o 16 jak wracalem z pracy i bylo juz slonecznie to znowu dzwiek ocierajacych gum

tak ze nie wiem czy to koncowki czy nie ale psiknalem na gumy wd40 i chyba nic nie dalo

u mnie dzwiek najbardziej jest slyszalny kolo kolumny kierownicy jakby zaraz pod kierownica, ale oczywiscie nie wykluczone ze ten dzwiek sie przenosi skads indziej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawie jak z archiwum X

 

:D Posłuchaj, jak końcówka dostała wody/wilgoci to nie skrzypi a jak jest już sucho to skrzypi.

Przejrzyj dział B5, im tam też są skrzypi :) Końcówka drążka kierowniczego jest podobnie jak nie tak samo skonstruowana jak końcówka/element wahacza. Wpisz w wyszukiwarke "skrzypi" i zaznacz dział B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w wyszukiwarke "skrzypi" i zaznacz dział B5

łokej juz sie robi

nie jestem mechanikiem tylko budowlancem wiec sie na koncowkach drazka kier. za bardzo nie znam, ale od czego jest forum

 

edit. 28.05.07

mialeś racje kuczlaw, bylem dzis u mechanika i koncoweczka drazka do wymiany sie kwalifikuje, dzieku za podpowiedz.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bauciarz

Witam

Mam problem ze wspomaganiem w moim vw Passacie silnik 1,8 benzyna.

Wymieniłem Pasek od wspomagania na nowy jest mocno naciągnięty tak jak powinien być płyn jest zielony w zbiorniczku między min. a max.Gdy samochód pracuje na wolnych obrotach nie ma wspomagania jak dodam troszke gazu i wejdzie na wyższe obroty jest wspomaganie i kręce jednym palcem. Zaznaczam ,że wcześniej przed wymiana paska było wszystko dobrze zarówno na wolnych obrotach jak i na wysokich było wspomaganie kierownicy.

Prosze o radę co to moze być za przyczyna.Czy coś mogłem zrobić nie tak ?

Maciek - Bauciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hawran9

mam ten sam problem slyszalny dzwiek tarcia gumy przy kreceniu kierownica gdy autko stoi najbardziej slyszalne przy powolnym kreceniu kierownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam lokalizacji numeru maglownicy gdzie znajdę ten numer by poszukać odpowiedniej do mojego diliżansu. Rozciekła się na dobre :(. Czy dam rade odczytać bez kanału.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur... dziś słońce u mnie było mocne, przejechałem się w trasie, pod domem kręcę i BUUUUUUUU. Guma o gumę. Krew mnie kiedyś zaleje - czy nie może być chociaż przez miesiąc wszystko OK?

 

Idę psikać wd40. Powiedzcie mi czy sama maglownica może wydawać dźwięk guma o gumę? Dodam, że u mnie dźwięk występuje tylko jak kręcę w prawo, w całym zakresie skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Wróciłem. Sposób na lokalizację usterki: podnoszę najpierw lewą potem prawą stronę i kręcę: jak podniesiona była strona lewa dźwięku nie było.

 

Strzykawka, igła i syntetyk. Lekkie ukłucie i w końcówkę drążka i wciskam oleju ile się da. Tak samo z dolnym swożniem.

 

Efekt? Cisza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rainman777, skręcasz koła do oporu i odczytujesz numer widoczny na osłonie gumowej drążka kierowniczego (ZF i TRW/XTR nie są zamienne więc po tym poznasz typ przekładni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rainman777, skręcasz koła do oporu i odczytujesz numer widoczny na osłonie gumowej drążka kierowniczego (ZF i TRW/XTR nie są zamienne więc po tym poznasz typ przekładni)

Dzięki wielkie a jak zlokalizować jaki mam frez ??? Czy da się to jakoś wykukać np . od środka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rainman777, skręcasz koła do oporu i odczytujesz numer widoczny na osłonie gumowej drążka kierowniczego (ZF i TRW/XTR nie są zamienne więc po tym poznasz typ przekładni)

Dzięki Wielkie :padam:

Pozdrawiam Miłosz :vw:

TRW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazałes koncowke drazka... na moich napisano SWAG :P osłona gumowa przekladni jest wazna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazałes koncowke drazka... na moich napisano SWAG :P osłona gumowa przekladni jest wazna...

 

Chyba o to chodzi :confused:

Pisze na niej IHO 422831 B >CR< TRW 025-0002-101-009 INEPSA (ES) 8

 

Dowiem się coś więcej z tego numeru ??

DSC01002.JPG

DSC01003.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest to 1H0 422 831B czyli osłona gumowa przekładni kierowniczej ze wspomaganiem XTR/TRW na 100% :) drążki w oryginale miały inne numery ale są zamienne więc nimi się nie można sugerować. osłonki nie są zamienne

co do frezu to jak pisałem na GG nie jestem pewny o co chodzi

aha i jak już to wszystko rozebrałeś... te osłony lubią pękać przy pierwszym zgięciu-wgłębieniu od strony koła, więc się przyjrzyj czy już nie zaczęło się rozpadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to wszystko czytam bo tez mam problem z piszczeniem i ciezko sie kierą kreci w miejscu na wyzszych obrotach jakby lzej ale i tak lipa :( u wszystkich jest problem gdy jest sucho i cieplo u mnie natomiast jest tak kiedy jest wigotno a najbardziej jak wjade w kaluze! pasek wspomagania niedawno wymienialem i naciag jest dobry. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności