Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

układ kierownicy-WSPOMAGANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kugel2

W moich okolicach może być trudno zdobyć po regeneracji. Na nową brak kasy. Muszę tą robić. Dzięki za szybką odpowiedź. Może coś o rozebraniu starej mi doradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kugel2, co do regeneracji to kazdy wiekszy sklep Ci sprowadzi pompe w zamian ze oddasz stara ( jest taniej ) a co do rozbiorki to tego nie robilem tylko warsztat bo w vr-rze wszystko chodzi na jednym pasku, jest malo miejsca no i samemu mozna szybko spieprzyc nowa pompe(zatrzec przy nieumiejetnym odpowietrzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

Z tym sklepem to dobry pomysł. Jutro podzwonie po sklepach czy mają taką możliwość, a co się tyczy naprawy starej to osobiście się nie obawiam bo jestem po szkole, ale zanim się zabiore za coś to wole zapytać aby nie wyważać otwartych drzwi. dzięki za pomoc. Gdyby ktoś robił sam to mile widziane rady. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kugel2, jeśli jednak będziesz rozbierać pompę - zrób proszę fotki i opis. będzie to dla nas bardzo cenne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

Witam Wszystkich. Wymontowałem pompe, rozebrałem, wymieniłem łożysko, zrobiłem zdjęcia i złożyłem. Łożysko 6 pln olej 24pln =3 dychy remont i działa jak wcześniej. :641: Jak znajde fachowca to wstawi moje fotki (łatwiej wymontować silnik, niż obsługiwać komputer :641: ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kugel2, ja mam Mobil czerwony, ale to podobno zabija wspomę i maglownice.

 

Polecany jest płyn zielony, oryginał VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

pakafoto dzięki to mnie pocieszyłeś. Już wlałem czerwony :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
pakafoto dzięki to mnie pocieszyłeś. Już wlałem czerwony :647:

 

A ja sie wstrzymalem. Prawdopodobnie mam pompę od 1.8 benzyny albo 1.9 Tdi 90 km. Mam silnik 110 km 1.9 Tdi jesli ktos jest w stanie okreslic czy moze byc roznica w barach pomiedzy tymi silnikami bede wdzieczny...

Inna sprawa, ze niemiec wymienial silnik z 90 na 110 km. Zeby nie okazalo sie ze roznica w pompie jest, ktos zmienial dal nowa od 90 KM ... a jak ja dam od 110 to maglownica pojdzie w cholere.... :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kugel2, tez niedawno pompke zmienialem no i zalalem zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

kuczlaw ale jesteś terez nie będę mógł zasnąć będe myślał o kolorach :609: Słonik Na mój chłopski rozum to moc silnika chyba niema znaczenia. Ważniejsze są obroty pompy tj. rozmiar koła pasowego. (moge się mylić :647: ) ale może ktoś fachowo Ci wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kugel2, kuczlaw, jak zmienię maglownicę też będzie zielony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ja mysle, ze zalanie mobilem i rozszczelnienie sie to przypadek. Ale moge sie mylić. Co do pompy za chiny nie moge tego porownac. Jak juz wspominalem w innym watku nic na niej ciekawego nie jest napisane...a zeby sprawdzic cisnienie trzeba rozebrac...

Zmieniam tez oponki z 185 na 195 jednak... 185 mi sie nie podobaja dziwnie piszcza na zakretach i nie podobaja mi sie z wygladu :611:

Znalazlem w necie w promocji fuldy nowiutkie z rabacikiem wyjdzie mi komplet okolo 650 zl..wiec warto chyba zainwestowac. Tymbardziej, ze w lato jezdzi sie szybciej......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
kugel2, ja mam Mobil czerwony, ale to podobno zabija wspomę i maglownice.

 

Polecany jest płyn zielony, oryginał VW.

 

Ale poczules roznice pomiedzy tym zielonym a mobilem ?

Takie niby szczegóły a jednak jak zmienilem olej w skrzyni na syntetyk mobila jedyneczka wchodzi leciutko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik, jak kupiłem auto to wymieniłem wszystkie płyny na Mobil.

Wiem od bardzo dobrego i zaufanegoo mecanika, że Mobil czerwony zabija układ wspomagania i maglownicę. Osobiście latam od 1.5 roku na mobilu czerwonym do wspomagania w układzie wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Słonik, jak kupiłem auto to wymieniłem wszystkie płyny na Mobil.

Wiem od bardzo dobrego i zaufanegoo mecanika, że Mobil czerwony zabija układ wspomagania i maglownicę. Osobiście latam od 1.5 roku na mobilu czerwonym do wspomagania w układzie wspomagania.

 

Heh..i nie zabił ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik, latam nadal, ale maglownica domaga się wymiany. Zużycie eksploatacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich. Wymontowałem pompe, rozebrałem, wymieniłem łożysko, zrobiłem zdjęcia i złożyłem. Łożysko 6 pln olej 24pln =3 dychy remont i działa jak wcześniej. :641: Jak znajde fachowca to wstawi moje fotki (łatwiej wymontować silnik, niż obsługiwać komputer :641: ) pozdrawiam

 

Rozumiem, że piastę z osi zdjąłeś jakimś ściągaczem.

Wszystkie wymienione elementy były do bezproblemowego kupienia (łożysko, uszczelnienia)?

Mocno pompa wyła po wysypaniu?

Były jakieś niespodzianki przy demontażu/montażu?

 

Przy okazji....

Przed wymianą płynu należy sprawdzić, jakiego koloru był ten wcześniejszy płyn (jeśli czarny, to proponowałbym odczekać, aż osad opadnie na dno). Kilka dni wcześniej można odciąknąć kilka cm↑3 strzykawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

Oczywiście ściągaczem dwóramiennym ale lepszy jest trójramienny. Po ściągnięciu piasty wyjmujemy pierścień zabezpieczający z tyłu pompy. W obudowie jest otwór w który wsuwamy szpikulec aby wydobyć go z rowka. Cały środek wychodzi do tyłu. Należy wyciągnąć dekiel (lekko poklepując oś wirnika) do momentu aż będzie go można chwycić. po wyjęciu dekla wyciągamy uszczelnienie aby nie zniszczyć gdyż środkowa obudowa wirnika ma ostre kanty. Cały środek (główna obudowa wirnika) jest z trzech części centrowane przez dwie szpilki. Po wyciągnięciu wszystko się chce rozsypać, więc lepiej to robić nad stołem a nie na kolanie. Oczywiście wirnik wychodzi razem. Po wyciągnięciu bebechów, odpinamy przednie zabezpieczenie łożyska i od tyłu pompy wybijamy łożysko (umnie wyszło lekko) Pompa rozebrana. Sprawdzamy co jej dolega i naprawiamy. U mnie na szczęście tylko przednie łożysko, do kupienia 6203 dwustronnie kryte 6 pln. Uszczelniacze po numerach ciężko, trzeba wymontować i szukać. Ja zostawiłem stare oceniłem, że jeszcze są dobre. Tak w skrócie to wygląda. Montaż odwrotnie, ale dwie pierwsze części środkowej obudowy wirnika wkładamy pierwsze następnie uszczelniacz i wirnik, zamykamy trzecią częścią (deklem) i zabezpieczenie. Przednie łożysko można na końcu. Nie wiem czy to jest zrozumiałe ale pisałem jak umiałem. Zdjęcia też dołącze ale w innym terminie. pozdrawiam :607:

 

Załączam obiecane zdjęcia:

 

http://static.flickr.com/48/149870378_646469a265_o.jpg

http://static.flickr.com/45/149870377_4db9b11f9b_o.jpg

http://static.flickr.com/51/149870376_f391329c15_o.jpg

http://static.flickr.com/49/149870375_cf0e161207_o.jpg

http://static.flickr.com/45/149870374_ad3195f066_o.jpg

http://static.flickr.com/49/149870373_48498ba1cc_o.jpg

http://static.flickr.com/47/149714003_430644ffcd_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kugel2

Dołączyłem zdjęcia do mojego postu i podbijam, aby był widoczny. :)

Pozdrawiam

 

Post jest widoczny i podwieszony pod FAQ B4 /JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro_i

Witam

Ja też miałem ten piszczący problem

Parę suchych dni i skrzypienie przy parkowaniu pewne

Zrobiłem tak, najpierw WD 40 na układ kierowniczy i zawieszenia (gumowe podzespoły)

Potem strzykawka z igłą, olej 10W 40 :614: i jak wyżej ( wkułem się jeszcze w gałki układu kierowniczego)

Mineło już około trzech miesięcy i cisza :641:

Jeszcze jedno to piszczenie przedniego zawieszenia jak tylko przejechałem trochę po mokrym natychmiast ustawało, potem słoneczko i znowu skrzypienie

Teraz miodzio :611:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności