Skocz do zawartości
MrWho

OMVL Dream XXI dziwne rzeczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy to mozliwe że sekwencja "strzela" ???

 

Wymieniłem dzisiaj świece miałem juz pozadnie uwalone swieczki jak jasna cholera :/ siedziały wczesniej NGK vline 24 chyba jeszcze orginalne... 3szt były już kompoletne żółte przy łepkach :/ i wygladały fatalnie :) to cuś co daje iskre to zamiast okragłe to przypominało bardziej trójkat... aaa bo to swiece 3 elektrodowe... wymieniłem je na takie same i teraz jak by mi ogólnie lepiej idzie :) przy nizszych obrotach jak by sie lepiej zbierał obroty chyba juz nie spadaja :/ ( ale musze pojeĽdzić zeby wyczaić czy spadaja czy nie ) ale jak wzuce mu gaz... sobie stoi na niskich obrotach 800 jak mu nagle przygazuje ( na maxa raptownie pedał ) to sie chłopak przyksztusza dokładnie.... na benzynie tego nie ma :/ przed wymiana świec tego nie było... co jest grane?? Do tego jak mu kilka razy tak zrobiłem to qmpel obok zamykał garaz mowi do mnie ty coś ci strzeliło... i rzeczywiście ja też coś jak bym słyszał... dziwne... Czy świece sie jakoś "dotra" ? Czy nawiedzić znowu gazowników i ich ostro zjebać ;) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Witam czy to mozliwe że sekwencja "strzela" ???

 

Do tego jak mu kilka razy tak zrobiłem to qmpel obok zamykał garaz mowi do mnie ty coś ci strzeliło... i rzeczywiście ja też coś jak bym słyszał... dziwne... Czy świece sie jakoś "dotra" ? Czy nawiedzić znowu gazowników i ich ostro zjebać ;) ???

 

ostro zj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy to mozliwe że sekwencja "strzela" ???

tak, mozliwe sa strzaly nawet na sekwencji. Tylko, ze sa mniej grozne (duzo mniej) niz na mikserowce.

 

Moze potrzeba jechac na regulacje gazu, widocznie zalewa go wacha za bardzo jak mu wcisniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no jak mu wcisne to on przygasa tak jak by za poĽno mu podawał gaz... dziwne to :) a strzelił mi jak narazie raz... i zaczyna mnie to wszystko wqr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe no jak mu wcisne to on przygasa tak jak by za poĽno mu podawał gaz... dziwne to a strzelił mi jak narazie raz... i zaczyna mnie to wszystko wqr...

dam Ci dobra rade :

ZMIEŃ GAZOWNIKA !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobra rada... tylko ze mam rok gwary... i pieprze jeĽdzić do kogoś innego i za to płacic :/ wqr... mnie to że ludzie biora sie za coś o czym nie maja pojęcia... dziwi mnie też fakt iż zaczeło się tak dziać po zmianie świec... (a jeszcze przewody przede mna bo siedza orginalne a juz 160tys ) moze mi ktoś ten fakt wytłumaczyć ?? Co za duza teraz iskra jest czy co ?? Chyba czas kupic interfejs do gazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dobra rada... tylko ze mam rok gwary... i pieprze jeĽdzić do kogoś innego i za to płacic wqr... mnie to że ludzie biora sie za coś o czym nie maja pojęcia... dziwi mnie też fakt iż zaczeło się tak dziać po zmianie świec... (a jeszcze przewody przede mna bo siedza orginalne a juz 160tys ) moze mi ktoś ten fakt wytłumaczyć ?? Co za duza teraz iskra jest czy co ?? Chyba czas kupic interfejs do gazu...

pewnie nie wiesz i nikt Cie nie uswiadomil, ale firmy instalujace gaz sa w pewnej sieci. I mozesz jechac do innego gazownika i bedzie Ci robic przeglady i regulacje, a Ty nie stracisz gwarancji i bedziesz smigac jak do swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na 4-ro elektrodowych Beru i na przewodach Beru i calkiem dobrze mi sie instalka spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze filterki od gazu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filterek od gazu jest nowy wiec co to ma do rzeczy ??? Instalka ma przecież 400Km przejechane...

 

co do świec to patrzyłem w katalogu NGK i wyszło mi że musze mieć takie jakie wsadziłem czyli NGK vline 24... jak wyjełem te stare ( ktore ku mojemu Ľdziwieniu wygladały na orinalen mimo przebiegu 160tys. ) to były takie same tzn miały ten sam nr katalogowy wiec to musza być takie same świece... po za tym teraz szybciej sie zbiera i na benzynie czegoś takiego nie ma !

 

Jak patrzyłem jeszcze bosh'a w sklepie to były 2 elektrodowe... aa i jeszcze mogłem wstawić NGK platinium one sa 1 elektrodowe no ale cenka 80zł/szt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
a jeszcze przewody przede mna bo siedza orginalne a juz 160tys ) moze mi ktoś ten fakt wytłumaczyć ?? Co za duza teraz iskra jest czy co ?? Chyba czas kupic interfejs do gazu...

 

 

jaki interfejs, ja mam BRC i niewiem co to LPG no chyba ze na stacji jak czekam, gdy sie napelni ten zbiorniczek 52 litrowy i trwa to troche :mrgreen: a druga sprawa nasze paski niemaja kabli WN :P

 

moja rada jedz do gazownika, niech Ci wyreguluja, jak nie to niech spadaja, albo jedz do bialegostoku i tam niech sie zabawia...

 

naprawde LPG gdy dobrze zalozone, jest NIEZAUWAZALNE! :570: i to przy TURBO! wolnossacy powinien chodzic na mikserowj rownie dobrze, a sekwencja to juz wogole cudo, ale niestety nie OMVL Dream, tak jak CI pisalem na Priv kolo z seacie po nastu reguacjach zamienil na BRC i nigdy wiecej niejezdzil na regulacje, cos z tym REGiem jest niehalo, moze sie rozkalibrowuje... moj trzyma nawet gdy mu zmenialem akku i stal biedak bez pradu prawie caly dzin :573:

 

 

przebiegu 160 tkm swiece niewytrzymaja, po 60 wygldaja juz zdrowo, nadwyrezone... moje po 55 tkm niechialy zabardzo jezdzic na gazie, gdy wymienilem to sie uspokoilo wypadanie zaplonow i letka drgawka na wolnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój nie ma bo twój ma 4 cewki :) masz silniczek ABE :] a ja mam ADR :) zobacz sobie w etce :) ja mam 2 cewki i od nich ida 2 kabelki do świeczek nr 1 i 2 :)

 

Wysłałem już maila do tych z białego jaki jest tego koszt i czy to nie idzie na gwarancje...

 

hmm nie wiem znam kilka osób ktore maja dream i sobie chwala :( no tam nie ma sie co samo zmienić w tym kompie :/ bo tam jest mapa na stałe wczytana... i on tam poĽniej bierze tylko korekcje z kompa paliwa...

 

Ale masz też świeczki 3 elektrodowe? W sumie to w katalogu nie pisze jakie masz ale na 100% ida u Ciebie inne. Wiesz świeczki wygladały jak by były zakładane orginalnie bo wszedzie w około znaczki VW i audi ... chyba że servis ma z innej lini te świeczki :) ze takie loga tam widnieja :) ogolnie to świeczki wygladaly na strasznie przepalone na gorze nad śróba były juz na centymetr żółte z czego na pół bardzo żółte :) a ten iskrownik zamiast okragły był trójkątny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Twój nie ma bo twój ma 4 cewki :) masz silniczek ABE :]

 

hmm nie wiem znam kilka osób ktore maja dream i sobie chwala :( no tam nie ma sie co samo zmienić w tym kompie :/ bo tam jest mapa na stałe wczytana... i on tam poĽniej bierze tylko korekcje z kompa paliwa...

 

Ale masz też świeczki 3 elektrodowe? W sumie to w katalogu nie pisze jakie masz ale na 100% ida u Ciebie inne

 

 

a myslalem, ze 1.8 niewiele sie rozni od 1.8T poza turbina, ja nawet niewiem co to ETKA :P mam motorek AEB ;-) stara niemiecka robota, jeden z lepszych modeli :571: bo jeszcze jezdzi

 

ja w przeciwienstwie do Ciebie znam 10 osob z DREAMEM ale tylko jedna jest zadowolona (tez turbo ino w A3) po kilkunastu regulacjach u partaczy kolega pojechal ca. 200 km do bielgostoku i od 90 tkm ma spokoj... choc np. podczas deszczu mu sie cos tam przerywa, zatem poocieplal rurki z gazem od reduktora na wtryski jakimis hydraulicznymi ociepleniami i troszke to pomoglo... dreeam niechce jezdzic w Matizie to co mowic o VW czy innych Seatach

 

jedz na regulacje i przestan miec problemy z czyms co niepowinno sprawiac problemow!

 

bosze jak sie ciesze, ze dolozylem 1400 zyla i mam BRC, nie DREAMA :twisted:

ale niezmienia to fakty, ze DREAM to jedna z gorszym instalek na rynku ale jak to mawiaja nic w przyrodzie nie ginie, to co zaoszczedziles na instalacji oddasz w czasie i nerwach podczas kolejnych regulacji.. i to z nawiazka ;-) mowie Ci niech kazda regulacje wpisuja w ksiazke GWARANCYJNA potem rzeczoznawca i wypad z chlamem maja Ci doprowadzic auto do stanu z przed instalacja badziewia dokladasz kilka zloty i masz super BRC lub rownie dobrego Prinsa ;-) na Kihinach ;-P

 

co do platynowych swiec to niedzialaja dobrze z LPG zatem proponuje sobie odpuscic, co do 160 kkm na swiecach to by sie poupalaly, w niemcowie pewnie swieczki obrendowane wsadzaja, u nas w ASO wsadzaja Bosha 3-elektrodowego (u mnie wymiana co ca. 65 kkm i zalozylem jakies normalne NGK o kilka zlotych dorozsze niz te Boshe z ASO, za 45 kkm - wole wczesnije - pewnie je wymienie albo jak zaczna sprawiac problemy)

 

zolte swieczki (tak jakby powypalane) mam po 500 km ;-))) zobacz przerwe, jesli duza, moga cewki pasc, ale jak wymieniles to wina gazownika nie swieczek, ani kabli

 

gazownicy spierdzielili robote, a takich gazowniko powinni trzepac zdrowo po pustych lbach... bo z tego wychodza jaja typu, ze gaz jest beeeee, iechce jezdzic bo traci moc... ja dodam, ze na benzynie dzwonia mi zawory (od nowosci), a na LPG jest cisza ;-))) i jakbym jezdzl na 99 ;-)

 

nigdy wiecej niz 12,5 l/1200 nie spali, a odbywalem rejsingowanie z C200 kompresor pod 210 km/h ;-)) i jak myslisz kto wygral oid startu kolo zostawal w tyle

 

zatem koczymy temat DREAM bo juz mnie zmeczyl jutro masz zadzownic do bialego, wyjasnij im co masz za problem i juz, to sa generalni sprowdzacze i dystrybutorzy tego badziewia na nasz rynek znaja sie na robocie. Powinni wszytko doprowadzic do uzytku w 100% czego Twoi lokalni paretacza niepotrafia :?:

 

chyba lepsza inwestycja bylaby instalka KME (polska), ale juz chyba po ptokach zostaje CI walka z wiatrakami... sorry z partaczami gazownikami ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde widzisz... drozsza mi proponowali Landirenoz... a BRC proponowali mi za 3200zł :| a niektorzy mowia że BRC to szajs :( ja juz sam nic nie wiem :/:( Dzwonie jutro do białegostoku z chłopakami pogadać co i jak... bo mi na maila nie odpisali sqbańcy... albo jeszcze raz pojade do tych sqrw... i ich zjebie jak idzie... ale w sumie moze po wymianie świec tez trzeba kompa od gazu programowac ?? POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zavolli i jest super,jezdze jak na pb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma roznicy benzyna/gaz juz teraz ok chodzi ... żeby nie po wymianie świec te szarpniecie jak mu dam gwałtownie gazu jak chodzi na wolnych obrotach to by było wszystko ok ... no chyba że tak ma być ???

 

Jak macie sekwencje weście jak bedzie cieply i bedzie chodził na wolnych obrotach gwałtownie dodać gazu po prostu gaz w podłoge :> u mnie w tym momencie zastanawia sie bardzo długo jednoczesnie sie dławiac ( tak jak by zaduzo/zamało mieszanki dostał ) i potem idzie obrotek w góre... na benzynie praktycznie sie wogle nie zastanawia... a na gazie jest śmiesznie jak chcem gwałtownie ruszyć to chodzi jak by z opóxniona reakcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Qrde widzisz... drozsza mi proponowali Landirenoz...

a BRC proponowali mi za 3200zł :| a niektorzy mowia że BRC to szajs :(

 

 

BRC jest OK... ale kazdy ma swoje zdanie... oczywsice pisze o instalacjach IV generacji

 

ja swego nastepnego turbolota tez bede gazowal BRC, no chyba, ze bedzie to W8 to wtedy Prinsem ;-) ze wzgledu na ilosc wtryskow ;-) milych walk, ja jutro zrobi probe i zapodam jak u mnie z tym wkrecaniem sie na oborty ;-) na luzie przy gazie wciskanym w podloge ;-)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaslyszalem informacje taka, ze podobno kompiutry omvl nie radza sobie z czasami wtrysku w VW ponizej 1ms. Moze to tez miec znaczenie przy Twoim przypadku.

Wymieniłem dzisiaj świece miałem juz pozadnie uwalone swieczki jak jasna cholera

jakie byly te Twoje swieczki ? czarne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 300-500km czarne praktycznie tak jak moje stare ktore przejechały już dużo duzo wiecej

 

[ Dodano: Pon Lis 07, 2005 10:51 pm ]

No panowie nieĽle sie dzisiaj wqr... ale i tak nie zrobili mi tak jak chcial bym... a wiec jak mu depne to sie nadal dławi... kolo mowi ze na benzynie tez minimalnie sie zadlawia... ja to wiem ale nie tak mocno jak na gazie..

 

zamy w mapie polegaly na tym ze kolo zaznaczyl czesc mapy i podniosl ja o 5% :|

 

dalikanie moze i troszke lepiej idzie niz wczesniej...

 

ciagle jak zmienie z gazu na benzyne to mam szarpniecie :|

 

jak przechodzi teraz na gaz to nie szarpie ...

 

osiagi benzyna/gaz podobne na benzynie oczywiscie idzie lepiej :(

 

robili mi to w białymstoku w amaxie... oczywiście na koszt nie wiem czyj ale chyba tego łepka co mi zakładał... chociaz on sie wymiguje ze to dystrybutor... i to naprawa gwarancyjna niejako...

 

nie wiem juz co robic :( czy ten gaz tak ma chodzic czy jak :(

 

wczoraj prawie w row nie poszlem przez ta instalke :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
nie wiem juz co robic :( czy ten gaz tak ma chodzic czy jak :( wczoraj prawie w row nie poszlem przez ta instalke :(

 

wg mojej wiedzy to nie powinno tak byc, tez gaz i niewiem co to jest LPG ktory jest calkowicie niezauwazalny i bezobslugowy! zadnych szarpniec czy przyduszen

 

pozdro!

 

PS. wywal to albo jedz do b-stoku, jak nie to BRC seqent i niewiesz co to LPG... choc i te instalke partacze potrafia spierniczyc ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności