Skocz do zawartości
Michal1980

Zapalniczka - zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. To powinno ci się już swiecic nawet na postojówkach i wyłaczonym silniku. A do czego w końcu na krótko podłączałeś żarówkę, że świeciła? Jak nie pali się przy normalnym połączeniu to sprawdź czy do tych styków dochodzi prąd w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie,powinno,a nie swieci. A podlaczylem na krotko pod ta zaroweczke do podswietlenia popielniczki i dzialalo.Do ktorych stykow,bo nie chce namieszac(przy zapalniczce)I czy wogole mozna jakos wyjac ta zapalniczke z tej obudowy,bo probowalem ale cos opory stawia i nie chcialem przedobrzyc!

To jeden temat i jesli mozesz Danek to cos o podswietleniu bagaznika napiszesz.Zaznaczam ze nie swiecila zarowka,ale ja poruszylem tylko i zaczela swiecic,tyle tylko ze teraz swieci nawet jak bagaznik jest zamkniety i nicc,zadne swiatla nie sa wlaczone!Jak to mozliwe?Czy to ten mikrowtyk bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszałeś żarówką od oświetlenia bagażnika i non stop świeci? To najpierw wyjmij lampkę i zobacz czy zasilanie jest stale podawane. Bo może byc tak, że albo włącznik przy klapie jest uszkodzony (bo w B3 przecież nie masz mikrostyków :D ) lub też masz gdzieś pod drodze zworę i cały czas podaje ci sygnał. Najszybciej to może byc coś na tym odcinku wiazki w klapie - która "pracuje" - tzn ta częśc, co jest w osłonie gumowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo,poruszalem ta zarowka i zapalila sie i caly czas swieci.i dziwne jest to,ze jak wyjalem ten wtyk co wchodzi do zamka,to dalej zarowka swiecila.Skad to zasilanie sie bierze!!I co z tymi stykami od zapalniczki bo nie napisales dokladnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest to,ze jak wyjalem ten wtyk co wchodzi do zamka,to dalej zarówka swiecila.Skad to zasilanie sie bierze!!

No stąd, że jak odłączyłeś sygnalizator otwarcia to i tak dalej idzie prąd - zapewne gdzieś w wiązce przewody się stykają. Pisałem ci, e najszybciej to zawsze coś się dzieje na tym odcinku od klapy to karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj nagle pojawił się problem w moim passacie, chciałem podłączyć ładowarke do telefonu, i okazało się, że nie działa... Więc pierwsze co to sprawdziłem bezpieczniki i okazało się, że jest spalony. Szybko wymieniłem na drugi, ale gdy tylko przyłożyłem w styki, od razu upaliło spowrotem... spróbowałem włożyć 25 aperów to zaczęło mi dymić i stopiło bezpiecznik, po czym szybko go usunąąłem... NIe mam pojęcia jaka może być tego przyczyna, odłączałem radio, ale efekt taki sam... dodam, że często rozładowuje mi coś akumulator... Panowie, od czego zacząć i gdzie szukać problemu ? 

 

P.S centralny zamek także czasami przestaje działać, głównie zamykanie z pilota.... może to jakiś wspólny objaw ?

Passat b5 1998 r, 1.9 tdi

Z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zwarcie w instalacji zapalniczki, nic do środka nie wpadło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności