Skocz do zawartości
Michal1980

Zapalniczka - zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

czy może ktoś napisać jak się demontuje zapalniczkę (tą z przodu koło lewarka zmiany biegów)?! Bo padło mi podświetlenie i nie wiem czy to jest wina żarówki czy może coś się tam poluzowało. Już raz się do tego przymierzałem i wyszła z tego lipa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT

a ja mam pytanie z innej beczki czy wychodziły paski b5 fl z podświetlaną zapalniczką z tyłu pokłokietnika nad popielniczką???

Jak znam życie i ciebie Bartoszu to będzie podświetlenie u ciebie (nawet jak nie było) pierwszego. Ale takie pytanie po co ci skoro nikt u ciebie nie pali? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa zapalniczka, ale nie ma podświetlania... opłaca sie bawić i robić to podświetlanie ? długo sie z tym schodzi? jaka wogóle tam idzie żarówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak znam życie i ciebie Bartoszu to będzie podświetlenie u ciebie (nawet jak nie było) pierwszego.

 

hehe zdemontowałem podłokietnik i oblookałem co i jak i nie da rady zrobić tylnej podświetlanej gdyż fabryczne gniazdo jest krótkie i podświetlane bez konkretnej rzeźby nie wejdzie

za to wymieniłem przednie gniazdo zapalniczki na wersję podświetlaną diodowo od audi a6/a8 :)

przynajmniej jest ładny czerwono krwisty kolor a nie wyblakły ;)

 

Ale takie pytanie po co ci skoro nikt u ciebie nie pali?

 

hehe bo ja jestem gadgeciarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podświetlanie popielniczki już działa ! :)

 

czas pracy ok. 45min. bez demontażu części tunelu..

 

popielniczkę wymontowałem bez demontażu tunelu, tylko trzeba było najpierw ściągnąć mieszek z zatrzasków popielniczkę stopniowo po woli odgiąć o 90* do przodu w stronę deski rozdzielczej (dostęp od strony wajchy biegów- przez zdjęty mieszek) następnie nożykiem ok. 15cm długości włożyć po bokach najpierw z jednej strony nacelować na zatrzask który jest mniej więcej po środku i wcisnąć go w dół i tak samo po drugiej stronie i powoli ją wyciągać ku górze. Trzeba to robić z uwagą i dość w miarę powoli ciężko wychodzi, ale wyjdzie.

Następnie odpiąć kostkę od zapalniczki i przy zapalniczce zobaczymy taki czarny plastik który wychodzi na tak jakby szynach z żaróweczką w środku żaróweczka jest przylutowana w środku należy ją nawet i mocniej wyciągnąć urywając druciki, następnie pojechałem do sklepu elektronicznego kupiłem biała diodę 12v i ją wlutowałem jeden biegun + przeszedł mi przez mała dziurkę idealnie do małej wystającej blaszki koloru miedzianego, następnie go delikatnie przylutowałem a drugi - wywinąłem na wierzch obudowy (wcześniej wyciągając tą srebrną blaszkę z obudowy która służy za (-) ponieważ ona jest tam zbędna) po takim zabiegu należy z powrotem wsunąć czarną obudowę z zamontowana diodą na swoje miejsce i zamontować z powrotem popielniczkę (popielniczkę montować mniej więcej tak jak była wymontowywana) teraz już wszystko ładnie świeci i po co wydawać ok. 15zł w serwisie na żaróweczkę jak można to zrobić za cenę 1zł..

 

Co do wyskakującej zapalniczki to wystarczy przygiąć delikatnie po bokach dwie małe blaszki w gnieździe gdzie ona wchodzi i wtedy już zapalniczka będzie się zatrzaskiwać i sama wyłączać bez zbędnego jej przytrzymywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby podac dane tej zarowki, ktora jest potrzebna do podswietlenia popilelniczki? Albo najlepiej foto, zebym wiedzial, czego szukac w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam i licze na odpowiedz;)

Jak to jest z ta zapalniczka? Wymienic mozna tylko zarowke czy trzeba kupic ten wklad? To podobno wlasnie podswietlenie zapalniczki - w serwsie kosztuje niecale 6 euro (6KO 919 243)jzxbcwha.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienic mozna tylko zarowke czy trzeba kupic ten wklad

 

można tylko trzeba rozpołowić ten plastik, w którym jest żarówka, nową można przylutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie dla mnie takie zabawy.

Kupilem ta czesc z zarowka za 20pln u dilera. Teraz tylko musze znalezc na forum, jak rozebrac tunel, zeby dostac sie do zapapniczki (nie chce robic tego bez rozbierania, zeby czegos nie polamac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post numer 4 ma nieaktywny link, a jest mi potrzebny. Czy moderator moze to jakos naprawic, albo zapodac nowy link do zdjec, jak zabrac sie za demontaz tunelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michale zerknij tutaj - moze nie jest dokladnie o tym, ale cos zdjec odnosnie wyciagania tunelu jest ;) . ja rozbieralem w 3bg i u mnie dodatkowo byly 4 wkrety na samym dowe calej tylniej polki wkrecane w rogach ;) a pozniej jak na zdjeciach - reczny do gory i wszystko sie wysuwalo ;)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=668570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senk ju Pobs. zaraz zabieram sie do roboty poki widno jeszcze, bo bez tego podsiwetlenia, zawsze jak wracam z zona z pracy, to na drugi dzien widze, ze co drugie strzasniecie popiolu, laduje na mieszku od biegow:639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu - podswietlenie wymienilem. Dziala, choc szkoda ze swieci jak na klatce w starej kamienicy, tzn malutka, slaba zaroweczka i tak na prawde jadac w nocy i chcac na szybko zkipowac, trzeba, sie troche przyjrzec. Ale lepsze to niz nic. Poza tym, cos chyba zpierdzielilem, bo zakrycie popiolki cos sie zacina. Musze 2-3 razy ja "poprawic" zeby zjechala na dol. Ale nie o to teraz chodzi.

Chodzi o zapalniczke, ktora zgubilem (idotyczne ale prawdziwe) - musze kupic jakas oryginalna od VW czy kazda bedzie pasowac? Ile takowa kosztuje u VW? Kolo na allegro ma ponic oryginal uzywany, ale w idealnym stanie, po 20 plus przesylka to wychodzi 35 zeta. Brac czy bedzie taniej u VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co drugie strzasniecie popiolu, laduje na mieszku od biegow
trzeba rzucic palenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze kupic jakas oryginalna od VW czy kazda bedzie pasowac?

Nie wiem jak to jest w Passatach, ale w swoim starym aucie (Opel Vectra A) też gdzieś zatraciłem zapalniczkę i kupiłem tzw. uniewrsalną. Niestety nie pasowała. Najlepiej jakbyś umówił się ze sprzedawcą, że sprawdzisz czy pasuje i jak w razie oddasz, bo takie kupowanie w ciemno to średni pomysł. Ja tam zapalniczki nie używam, bo gniazo służy mi do zasilania CB i nawigacji ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dolaczyc do tematu.Moje auto to passat B3. Nie dziala mi podswietlenie zapalniczki.Dobralem sie wczoraj do zaroweczki i okazalo sie ze jest spalona,wiec wlozylem nowa - sprawdzilem na krotko podpinajac pod oswietlenie popielniczki i dziala.Wkladam ja w swoje miejsce z calym tym wtykiem i doopa,nie dziala.Zpalniczka podgrzewa wiec prad dochodzi przez te kostke,wiec co to moze byc??Moze jakies blaszki nie stykaja od tego wtyku z obudowa zapalniczki?Dopiero zaczynam na forum,wiec prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że jeden koniec żarówki nie dotyka do styku,dolutuj przedłuż i będzie ok.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koniec zarowki dotyka tej blaszki zalaczonej na obudowe (-) a drugi laczy sie z ta blaszka co jest w srodku tej wtyczki (+) i ta blaszka jest polaczona z ta blaszka miedziana!!! Wiec co mam przedluzac??Ja wyjmowalem tylko ten wtyk z zarowka,a trzeba wyjmowac ta obudowe zapalniczki - ta co kostka jest w nia wpieta??

Edytowane przez Przemek8484

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podświetlenie zapalniczki nie włącza sie dopiero po włączeniu świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno po wlaczeniu.Ja wlaczylem postojowki,wszystkie inne oswietlenia sie zapalily (nawiew,popielniczka z tylu),wiec i to powinno.Chyba ze musze miec wlaczony samochod i normalne swiatla!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności