Skocz do zawartości
Michal1980

Zapalniczka - zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wieczorem zauwazylem, ze nie swieci mi podsiwetlenie zapalniczki/popielniczki (z przodu, jakby ktos mial watpliowsci ;) ) Jeszcze wczoraj bylo OK a dzis uzylem zapalniczki tylko raz, ale, ze jechalem autem i rozmawialem przez telefon (zestaw glosnomowiacy oczywiscie - gwoli przypomnienia forumowemu policjantowi ;) ) bylem troche bardzo skoncentrowany i trzymalem wcisnieta zapalniczke paluchem dosyc dlugo. Nie wiem czy to moglo byc przyczyna ale koniec koncow, podswietlenie padlo. Wiec zapytam: Ktory i jaki bezpiecznik odpowiada za ww podswietlenie? Jaka zarowka oswietla popielniczke i jak ewentulanie ja wymienic?

 

I jeszcze jedno przy okazji': Jak u Was w Paskach dziala zapalniczka? W poprzednim aucie wciskalem ja i wchodzila cala do tej wtyczki, po czym wyskakiwala nagrzana. W Passacie, nie moge jej wcisnac, tylko zawsze musialem przytrzymywac palcem... Tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregch
Jak u Was w Paskach dziala zapalniczka? W poprzednim aucie wciskalem ja i wchodzila cala do tej wtyczki, po czym wyskakiwala nagrzana. W Passacie, nie moge jej wcisnac, tylko zawsze musialem przytrzymywac palcem... Tak ma byc?

U mnie działa tak jak piszesz, wciskam, wchodzi cała i sama wyskakuje.Nic nie trzeba trzymać. A co do żarówki to kiedyś chciałem wymienić ale wymiana samej żarówki to tragedia. Żarówkę powinno się wymieniać razem z plastikową obudową żarówki ( w związku z tym że w serwisie kosztowała 10 zł to na allegro za 10 zł kupiłem całą popielniczkę z zapalniczką i żarówką i wymieniłem). Proponuję wycieczkę do serwisu po żarówkę z obudową i przypominam że w celu wyjęcia popielniczki prawdopodobnie trzeba odkręcić część tunelu środkowego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno przy okazji': Jak u Was w Paskach dziala zapalniczka? W poprzednim aucie wciskalem ja i wchodzila cala do tej wtyczki, po czym wyskakiwala nagrzana. W Passacie, nie moge jej wcisnac, tylko zawsze musialem przytrzymywac palcem... Tak ma byc?

Pewnie masz za bardzo odgiętą blaszke, która przytrzymuje wciśniętą zapalniczkę.

Wyjmij sobie ją całą i przy okazji sprawdzisz żarówke(robota na góre 5min-wiem, bo sam to przerabiałem 2dni temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

TUTAJ znajdziesz kilka zdjęć jak sie do tego dobrać.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio padło zasilanie zapalniczki, myślę że to może być ten sam bezpiecznik nr 33, zobacz ->http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow-vt2465.htm bezpiecznik kosztował 30gr :ok:

 

u mnie zapalinczka też wchodzi cała w gniazdo po naciśnięciu, i po chwili sama wyskakuje nagrzana

 

widzę że masz 3B - to u mnie też to podświetlenie ma działać? świeci się to cały czas czy tylko podczas pracy zapalniczki??? i na jaki kolor? taki pomarańczowo czerwony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to u mnie też to podświetlenie ma działać? świeci się to cały czas czy tylko podczas pracy zapalniczki??? i na jaki kolor? taki pomarańczowo czerwony??

 

Świeci się cały czas na pomarańczowo-czerwony kolor.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to u mnie też to podświetlenie ma działać? świeci się to cały czas czy tylko podczas pracy zapalniczki??? i na jaki kolor? taki pomarańczowo czerwony??

 

Świeci się cały czas na pomarańczowo-czerwony kolor.

 

Pozdrawiam suchy

 

Nie caly czas, a tylko jak sa wlaczone swiatla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie caly czas, a tylko jak sa wlaczone swiatla ;)

 

Słusznie :zawstydzony:

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dzis jestem posiadaczem Passata b5 90 km mam kilka rzeczy do zrobienia i jedna z nich jest właśnie zapalniczka ... problem jest w tym ze jej nie ma .... wiecie moze po ile mozna taka kupic albo gdzie znalezc ??? oczywiscie szukam orginlnego wyrobu vw ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli szukasz oryginalnego wyrobu VW to w serwisie....lecz tego nie polecam ze względu na cenę ( zawsze poraża jak 380V ). Dla przykładu powiem, że sama żarówka z oprawką do zapalniczki/popielniczki w serwisie kosztuje 29 zł (Wrocław), a wszystko to opatrzone znakiem VW (Kulczyk Tradex), wobec tego porozglądaj się na szrotach tam jest 10 x taniej i masz oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panther2 dzięki za pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem. Kupiłem nie dawno paska chciałem podpiąc pod zapalniczke CB no i prawdopodobnie wywaliło mi bezpiecznik o niej. i Tu jest problem po ponownym wsadzeniu zapalniczki i wciśnięciu w celu sprawdzenia czy dziala zapalniczka juz nie wrocila :/ i tu moje pytanko czy jak bezpiecznik sie spalił to mozę byc powodem nie wrocenia jej ?? :/ ewentualnie jak ja teraz wyciągnąc z gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest problem po ponownym wsadzeniu zapalniczki i wciśnięciu w celu sprawdzenia czy dziala zapalniczka juz nie wrocila :/ i tu moje pytanko czy jak bezpiecznik sie spalił to mozę byc powodem nie wrocenia jej ?? :/ ewentualnie jak ja teraz wyciągnąc z gniazda.

 

w zapalniczce po zagrzaniu sie ''odgina'' sie bimetal i ''wyskakuje'' wiec bez napiecia sama nie wyskoczy.

A wyciagnac przecierz mozesz ja normalnie (chyba ze jakos mocno i specyficznie ja wcisnoles....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak bezpiecznik sie spalił to mozę byc powodem nie wrocenia jej

Zapalniczka powinna wyskakiwać jak jest nagrzana. Brak zasilania oznacza brak grzania. Więc nie tylko może, ale nawet powinno.

 

ewentualnie jak ja teraz wyciągnąc z gniazda

Mocno pociągnąć lub zasilić i poczekać aż się nagrzeje.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcisnąłem ją normalnie bez żadnego wysiłku jak zawsze tylko poprostu juz nie wyszła. sparwdze bezpiecznik. dzieki za pomoc ;)

 

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

 

pasata kupiłem 3 dni temu jest moim pierwszym autem i dopiero go poznaje :D jeszcze daleka droga przede mna :D jestem teraz w pracy wiec nie moge sprawdzic gdzie mam te wszystkie bezpieczniki i tu moje pytanie który odpowiada za zaplaniczke i ewentualnie po czym poznac ze jest spalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu moje pytanie który odpowiada za zaplaniczke i ewentualnie po czym poznac ze jest spalony

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523 tu nasz rozmieszczenie bezpieczników. Po czym Poznać? A ta blaszka przewodząca prąd - no jej nie ma. Bardzo często także odkształcony plastik jest, bowiem temperatura chwilowa niezła idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wróce to popatrze dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariano77777

A podpowiedzcie koledzy czy walnięty bezpiecznik moze byc powodem że zapalniczka nie chce sie wcisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za to odpowiada takie przygięcie wewnątrz - Można je delikatnie odgiąć do środka .Uważaj na to by nie dotykać części w samym środku bo wywalisz bezpiecznik (chyba 15 a.) gdy zrobisz zwarcie. Po odgięciu będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki czy wychodziły paski b5 fl z podświetlaną zapalniczką z tyłu pokłokietnika nad popielniczką???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności