Skocz do zawartości
Gość mamci

Awaryjne otwieranie drzwi...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamci

Witam,

Jestem tu nowy i znalazłem tylko sposób na otwarcie zablokowanych drzwi... Jakieś 3 miechy temu zablokowało mi tylne lewe drzwi a dziś.... bagażnik. Drzwi już wiem jak otworzyć i sproboje jutro ale nie mam pomysłu co z bagażnikiem... jak sie do tego dobrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem tu nowy i znalazłem tylko sposób na otwarcie zablokowanych drzwi... Jakieś 3 miechy temu zablokowało mi tylne lewe drzwi a dziś.... bagażnik. Drzwi już wiem jak otworzyć i sproboje jutro ale nie mam pomysłu co z bagażnikiem... jak sie do tego dobrać??

Czesć poszukaj w postach wcześniejszych. Parę dni temu czytałem o tym..... Prawdopodobnie jest to dosyć trudne. Ale próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będzie cięzko. Po pierwsze musisz położyć tylne siedzenia, bo tylko tak dostaniesz się do wewnątrz bagażnika. Pisze jak jest w sedanie.

Sposób 1; Na środku jest odchylający się plastik, spróbuj jakoś odkręcić metalową rurkę robiącą jako hak.

Sposób 2: na środku pod tapicerką bagażnika jest cały mechanizm, tapicerki nie odkręcisz, więc zostaje zrobienie otworu, aby dojść to metalowego pręta i całego mechanizmu. Znając życie coś tam się poluzowało, spróbuj pokombinować - nic na siłe. Dopiero jak nie pójdzie po dobroci to to rozwal.

 

NIe znam innego sposobu - czekam na odzew innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% zatarł się siłownik centralnego zamka (3b0 959 781B) jak jest zablokowany to nie ruszysz zamka ,opis naprawy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mamci

problem z bagażnikiem rozwiązałem wczołgując się od środka i odkręcając tapicerkę

dziś wziąłem się za zablokowane lewe tylne drzwi...

udało mi się zdemontować tapicerkę od środka... poradziłem sobie z blachą i prowadnicą szyby... z tego co zaobserwowałem centralny działa bez zarzutu ale nadal niemogę otworzyć drzwi i tu pytanie jak dostać się bezpośrednio do zamka od wewnątrz... jest tam masa kostek kabli itp... co trzeba nacisnąć w tym zamku żeby puścił zaczep???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz za bardzo naciągniętą linke do zewnętrzej klamki.Sprubuj ją zrzucić,może zamek ustąpi.

Kolejna sprawa to:

z tego co zaobserwowałem centralny działa bez zarzutu ale nadal niemogę otworzyć drzwi

Jedno wyklucza drugie :)

Gdyby działał bez zarzutu,to otwierał by drzwi ;)

Jak zamek nie póści po zrzuceniu linki,to podłącz 12V pod kable idące bezpośrednio do zamka.Ich kolory to niebiesko-czarny i zielono-czarny + najpierw do jednego(pociągnij za klamke) jak nie otworzysz drzwi to daj + do drugiego

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mamci

Klamka zewnetrzna jak i wewnetrzna chodzą normalnie tzn nie widac nic niepokojącego w ich działaniu (tak jak zanim sie zablokowały) słychać centralny ale nic sie nie dzieje jak ciągne za wewnetrzna klamke to rygielek wyskakuje i jak puszcze to sie chowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klamka zewnetrzna jak i wewnetrzna chodzą normalnie

A kto powiedział że będzie chodzić nie normalnie?

Jak masz zbyt naciągniętą linkę,to właśnie tak będzie zachowywał się zamek

słychać centralny ale nic sie nie dzieje jak ciągne za wewnetrzna klamke to rygielek wyskakuje i jak puszcze to sie chowa

Ewidentnie drzwi się nie odblokowują!

Czyli spróbuj tak jak napisałem ci powyżej na krótko:

Jak zamek nie póści po zrzuceniu linki,to podłącz 12V pod kable idące bezpośrednio do zamka.Ich kolory to niebiesko-czarny i zielono-czarny + najpierw do jednego(pociągnij za klamke) jak nie otworzysz drzwi to daj + do drugiego

Powodzenia

Ale spróbuj,a nie pisz że wszystko jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mamci

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy jest możliwość zakupienia tych dwóch linek do opuszczania/zamykania szyby? Obiło mi sie o uszy że trzeba kupować wszystko. I czy ew. ratuje mnie tylko salon VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misioj

Nio dobra kolory kabli od centralnego juz znamy, napisz jeszcze Piotrze gdzie sie wpiac najlepiej do nich ?? zrywac boczek, blache itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może opiszę wszystko od nowa,bo widzę że co poniektórzy nie mogą sobie poradzić,z opisami które zastosowałem powyżej :) (faktycznie są troche niejasne)

 

najprawdopodobniej masz za bardzo naciągniętą linke do zewnętrzej klamki.Sprubuj ją zrzucić,może zamek ustąpi.

 

Dodaje fotkę żeby było jasne

 

dlm10exteriorxf0.jpg

 

Należy podważyć linke wskazaną na fotce małym wkrętakiem,aby poprostu ją zrzucić.

Gdy linak ta jest zbyt naciągnięta nie otworzymy drzwi

 

Jak to nie pomoże to:

 

to podłącz 12V pod kable idące bezpośrednio do zamka(zaznaczone na fotografii poniżej

 

dlm10skinmountedkm7.jpg

 

Ich kolory to niebiesko-czarny i zielono-czarny(jedynie w drzwiach kierowcy mają kolor niebieski i zielony) + podłącz najpierw do jednego,kabelka,a - do drugiego(pociągnij za klamke/linkę wewnętrzną) jak nie otworzysz drzwi to podłącz + i - odwrotnie

 

napisz jeszcze Piotrze gdzie sie wpiac najlepiej do nich ?? zrywac boczek, blache itp ??

 

Otórz jak widać na fotografii wystarczy zerwać sam boczek,aby dostać się do wiązki idcej do zamka.Najlepiej przeciąć te dwa kabeliki,żeby nie spalić modułu konfortu.Potem wystarczy je zlutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie poluzowanie linki pomoglo :) jestescie super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wrx77

Witam a ja mam problem ze poluzowanie linki nie dalo ,linka spadla i ja leze i juz nic nie umiem zrobic.czy sa jeszcze jakies inne sposoby??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość molek

Witam wszystkich

 

Mam problem z centralnym. Od kilku tygodni nie otwierają się przednie drzwi prawe i lewe. Próbowałem różnych sposobów na otwarcie tych drzwi. Pociągają wewnętrzną klamkę rygielek się wysuwa, a puszczając ją chowa się z powrotem. Próbowałem także tak jak radzą dać napięcie na kable ale także zero odezwu nie słychać nawet pracy silniczka. Bębenek się nie obraca bo poprzedni właściciel go nie używał przez 9 lat i on teraz nie da się obrócić ani kawałek. Czy jest jakiś sposób żeby otworzyć te drzwi? Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do poprzedniego postu kolegi piotrmag1.

 

Jeśli podłączę na krótko np baterię 12V do tych przewodów od centralnego, to zamek się otworzy, a czy istnieje faktycznie taka możliwość spalenia modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jak otworzyć zamek w B3 kiedy żaden zakem nie otwiera się... nawet klapa tylna.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie moge otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka i wejsc do srodka,czy jest jakis sposob zeby dostac sie do wnetrza samochodu jezeli żaden zamek nie dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

A jak otworzyć zamek w B3 kiedy żaden zakem nie otwiera się... nawet klapa tylna.??

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=66864&highlight=otwieranie+drzwi

 

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

 

witam, nie moge otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka i wejsc do srodka,czy jest jakis sposob zeby dostac sie do wnetrza samochodu jezeli żaden zamek nie dziala ?
spróbuj przez klape tylną otworzyć lub od str pasażera a w drzwiach przewody sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to ze wogole nie moge wejsc do samochodu bo zamek w klapie nie dziala, najprawdopodobniej naszlo duzo brudu, zadne preparaty nie daja rady go oczyscic, a od strony pasazera jak wloze kluczyk nie da sie nim poruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności