Skocz do zawartości
Gość arisek

[ elektryka/elektronika] Obrotomierz w B3 wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arisek

Witam, mam passata B3 z normalnym licznikiem i chciałem mieć z obrotomierzem przeszukałem całe forum i ten temat był juz poruszany i nie dowiedziałem się sie nic nowego, ale nie mogłem znaleśc informacji czy do mojego modelu 1,9D będzie pasował licznik od 1,9 TDi tu i tam jest linka, więc jeśli chodzi o prędkościomież nie ma problemy, ale czy reszta będzie działać bez przeróbek? i czy to dużo w skalowaniu u mnie jest 920 a TDi 919

Pytam, bo licznik dostałem za free i teraz nie wiem czy wymieniać, jeśli maja być jakieś problemy

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co prawda czy to będzie duża różnica 920 a 919, ale przecież możesz zamienić sam prędkościomierz. Znaczy w "nowe" zegary wstawić ten, który masz obecnie. Ja tak robiłem przy wymianie zegarów - chciałem zachować orginalny (??) przebieg. Po prostu wykręcasz wskaźnik i tyle (cztery śróbki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arisek

Ok, ale to jeszcze czy nie będzie żadnych problemów z tym TDi do mojego zwykłego Dieselka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w dieslu ale w benzynce jak zmieniałem to włożyłem i wszystko działało - tylko patrzyłem czy z tyłu te wejścia do podłączenia są takie same.

Zobacz jak wejście na tą kostkę z tyłu jest takie samo jak w tym z obrotomierzem to podłącz i będziesz widział czy działa. A prędkościomierz tak jak kolega wyżej napisał można przełożyć ja też przełożyłem swój z poprzedniego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze moje doświadczenia podczas przesiadki na inny licznik. Mam Passata B3 92r. TD silnik AAZ, alternator Bosch 90A. Kupiłem licznik od B4 TDI z obrotomierzem. Po zainstalowaniu problem z obrotomierzem (nie pokazywał obrotów albo pokazywał jakieś poza skalą). Znalazłem na innym forum coś takiego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic530556.html - bardzo pomogło. Po testach i dokonaniu zmian ze zworkami na moim liczniku ( BR8, BR10, BR11, BR12, BR13 – zamknięte, BR9, BR14 – otwarte) działa niby dobrze na wolnych obrotach 750-800 obr/min (można jeszcze podnieść otwierając zworke BR13 - przynajmniej u mnie tak jest) ale podczas jazdy wydaje się że zawyża wskazania. Przy jeździe na 4-tym biegu z prędkością 60 km/h pokazuje 3 tyś obr/min. Nie mam odniesienia jak powinno być prawidłowo. Czy to są dobre wskazania czy jednak jest jeszcze coś nie tak? Może ktoś miał już jakieś doświadczenia z tymi zworkami i takim modelem Passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzanie od tdi mija sie z celem. bez przerobek nie dziala, a po przerobkach jak wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadzanie od tdi mija sie z celem. bez przerobek nie dziala, a po przerobkach jak wyzej :)

Wiesz to z doświadczenia czy z ... powietrza?

 

Przy jeździe na 4-tym biegu z prędkością 60 km/h pokazuje 3 tyś obr/min.

Jaką masz skrzynię - typ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można sprawdzić najszybciej typ skrzyni gdzieś na nalepkach czy na skrzyni?

Jakby wierzyć książce "Volkswagen Passat" Wydawnictwa Komunikacji i Łączności to powinno być 02A CEY.

 

A co do tych przeróbek to chyba po to są te zworki żeby dopasować do odpowiedniego modelu auta. Tylko trzeba znać klucz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Podaję klucz! A więc ażeby licznik Monometr do Passata b3 z napędem alternatora na pasek klinowy "wąski" działał prawidłowo czyli z oznaczenia 3.0 przerobić na 2.23 należy przerwać wszystkie zworki Od BR 9 do BR 14. Zostawiamy tylko BR 8 i działa jak należy

Pozdrawiam

Tylko trzeba znać klucz

Witajcie! I ja ten klucz potrzebuję. Pacjent to Passat b3 z napędem alternatora na pasek klinowy. Mam licznik z obrotomierzem na wieloklin z oznaczeniem 3.0. Żeby wskazania były poprawne muszę dokonać zmian w zworkach tak aby było na 2.23. Ktoś zna kombinację??

Edytowane przez jaroblazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności