Skocz do zawartości
Gość navi-forum.pl

Chip do Passata 2,0 TDI 170PS z filtrem cząstek stałych?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość navi-forum.pl

Przy zakupie nowego Passata skusiłem się na droższy silnik 170PS zamiast 140. Silnik ten ma filtr cząsteczek stałych i słyszałem że z tego powodu nie da się porządnie go zaszczepić. Ktoś zaoferował chipa 20PS przyrostu ale dla 20PS więcej nie warto sobie głowy zawracać moim zdaniem ale około 30% przyrost mocy/momentu by mnie interesował.

 

Czy ktoś robi profesjonalnie chipa do tego motoru?

 

Czy to prawda że można pominąć ten filtr cząsteczek lub całkowicie go wywalić?

 

Ostatnio leciałem po autostradzie i miałem problem z wyprzedzeniem 140 konnego Tourana i myślałem że szlag mnie trafi ale w końcu go powoli wziołem. Takie zdarzenie może lekko człowieka zirytować bo nie wiadomo czy ten Touran miał chipa czy może mój motorek tak kiepsko kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna firma w PL o ile wiem nie oferuje narazie chipsa na ponad 200KM.

Nie jest to zwiazane z brakiem profesjonalizmu a po prostu ograniczeniem konstrukcyjnym motoru poprzez FAP (filtr czastek stalych). Powyzej tej granicy zaczyna wystepowac efekt jego blyskawicznego zapychania i koniec zabawy.

Z tego co wiem Masters proponuje ok 195KM bezpiecznego. Wez tez pod uwage ze tam siedzi turbina GT17 wiec tez duzo wiecej sie nie da.

Idealnym rozwiazaniem by bylo wywalic FAPa z ukladu, wstawic GT22 i wtedy atakowac 220-230KM ale jak napisalem wyzej pewne proby juz trwaja natomiast nie ma gotowej oferty dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-forum.pl

kurde mogłem się o to zapytac zanim kupowałem Passata, te fabryczne 30PS więcej co mam kosztowało mnie 5000zl,

samej turbiny to nie chciałbym wymieniać bo auto z grudnia 2006 wiec gwarancja i te sprawy,

 

czy wywalenie filtra tych cząstek spowoduje że ubędzie mi mocy i czy to jest skąplikowane zadanie?

 

jak da się zaszczepić taki motorek już bez filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orietuje to w tylnim tlumiku jest FILTR CZASTEK.. i jakis czujnik.... wiec ominac go mechanicznie nie problem nowy tlumika ale programowo...to juz co innego

 

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wywalenie filtra tych cząstek spowoduje że ubędzie mi mocy i czy to jest skąplikowane zadanie?

 

Teoretycznie mocy powinno byc wiecej. Natomiast z tego co wiem nikt jeszcze nie rozkminil tego softa na tyle by usunac sterowanie FAP bez problemu. Podejzewam ze auto w najlepszym razie by w trybie awaryjnym jechalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

navi-forum.pl, chłopaki z CompoSportu robią takie autka na 195 PS - więcej się nie da (przynajmniej na razie) - problemem nie jest filtr cząstek stałych lecz czujnik temperatury spalin umieszczony w turbinie - nie da się go obejść. Podobno cały ten silnik to jedna wielka porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
, te fabryczne 30PS więcej co mam kosztowało mnie 5000zl,

 

A mnie 40 hp kosztowało 1000 zł w compsporcie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navi-forum.pl, chłopaki z CompoSportu robią takie autka na 195 PS - więcej się nie da (przynajmniej na razie) - problemem nie jest filtr cząstek stałych lecz czujnik temperatury spalin umieszczony w turbinie - nie da się go obejść. Podobno cały ten silnik to jedna wielka porażka.

 

Czujnik temp spalin limituje dawke paliwa jesli spaliny osiagnal okreslona wartosc. OK ale juz sie to obrabia. Natomiast jak ominiesz te ograniczenie to FAP zaczyna sie zapychac....

No i faktycznie do dlubania ten silnik to poracha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam!konkretów nei udziele ,ale to nie jest dobry pomysł z wywaleniem fitra czastek stałych , elektronika jest zestrojona pod wydech z filtrem,trzebaby wszytsko od nowa stroic po modyfikacji wydechu . co do samej zmainy oprogramowania do .2.0 TDI 170 KM to jescze nie słyszałem zeby ktos podjał sie takiej przeróbki .do tego silnika trzeba podejsc bardzo indywidualnie ,wbrew pozorom róznic konstrukcyjnych w oporównaniu ze 140 konna wersja jest bardzo duzo,to w zasadzie 2 zupełnie inne silniki .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
co do samej zmainy oprogramowania do .2.0 TDI 170 KM to jescze nie słyszałem zeby ktos podjał sie takiej przeróbki .do tego silnika trzeba podejsc bardzo indywidualnie ,wbrew pozorom róznic konstrukcyjnych w oporównaniu ze 140 konna wersja jest bardzo duzo,to w zasadzie 2 zupełnie inne silniki .Pozdrawiam

 

Prosze uprzejmie. Ma to już ze 3 miesiące.

 

krzysiek%20FR.JPG

 

bmn%20170PD%20DPF.jpg

 

sks%b3owacja.jpg

* wykresy dzięki uprzejmości Masters Tuning - M.Staszewski

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

uki145, oj chyba nie wiele wiesz.... Patryk z Compsportu tez już takie autka dłubał. Lepiej kupić 2.0TDI i zrobić je na 180 PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! noze faktycznie niewiele wiem ,za Boga w kwestiach motoryzacji nigdy sie nie uwazałem ;-) tak czy inaczej mysle, ze do modyfikacji jakiegokolwiek silnika nalezy podchodzic indywidualnie i z dystansem . zmiana oprogramowania to jedna rzecz, druga to fakt jak bedzie sie kształtowac trwałosc jednostki i układu przeniesienia napedu (takich informacji niestety nie jestescie w stanie udzielic z uwagi na młody wiek 2.0 TDi 170 KM). ciekawe jak bedzie wygladac eksploatacja tak zmowdyfikowanego silnika np po 100 000 km ? tzw hi endowe silniki typu 177 konny D4D toyoty czy własnie omawiany motor VW to jednostki na tyle zawansowane ,ze osobiscie bałbym sie ryzykowac tak solidnych modów ,bez

kilkuletniej praktyki warsztatu dokonujacego "zmian" na danym silniku . tak czy inaczej bardzo ciekawe informacje .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bedzie sie kształtowac trwałosc jednostki i układu przeniesienia napedu

 

 

osobiscie bałbym sie ryzykowac tak solidnych modów ,bez

kilkuletniej praktyki warsztatu dokonujacego "zmian" na danym silniku

 

ale tu jest gadka na ile mozna go zrobic, a nie ile wytrzyma. co do praktyki, to chyba nie powiesz mi, ze masters nie wie o co lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Podobno ma wyjsc 2.0TDI 200KM wiec moze lepiej nie robic a poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej i taniej kupic uzywke 3BG 1,9TDI 130KM z napedem na 4 kola i solidnie go zmodyfikowac na 200KM??

 

Bedzie taniej szybciej i przedewszystkim LEPIEJ :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temat jest o nowym pasku i o 170KM,pewnie że lepiej ze 130KM 3BG,ale można za 140KM 3C,ale właściciel chce dłubnąć auto które ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech

Nie ważne jest czy przyrost rzędu 20 -30KM najważniejsze, że te silniki od niedawna można już chipować bez otwierania sterownika.

Programuje się "po kabelku"

:043:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-forum.pl

No to najdelikatniej mówiąc jak tylko potrafię jest dupa blada póki co z tym motorkiem :[

 

Ostatnio ktoś mi powiedział że przyrost koni mechanicznych bardziej daje większą prędkość maksymalną a przyrost momentu odpowiada bardziej za przyspieszenie.

Jeśli to choć częściowo prawda to może chipek, który da mi ze 170 około 190-200 PS wystarczy jeśli do tego dobrze moment pójdzie mi do góry bo najbardziej zależy mi na lepszym odejściu.

Prędkość maksymalną fabrycznie mam 225 km/h (230 już leciałem nie z górki) i to w zupełności wystarczy.

Jeśli tak się da to może nie bede czekał aż coś wymyśli jakaś mądra głowa tylko zaszczepię Pasa. Często latam na trasie Kraków - Szczecin więc w tych okolicach lub po drodze jest któryś z tych znantch lepszych zaszczepiaczy?

 

Jeśli chodzi o to że lepiej było kupic 140 PS to teraz wiem ale nie zmienie tego faktu już i to przez najbliższe ponad 2 lata bo Passat jest z grudnia 2006r i mam jeszcze 27 rat leasingowych przed sobą ale nie narzekam bo lata się nim super.

 

Ciekaw jestem tylko czy ewentualnych modyfikacji w silniku nie wykryją mi przypadniem w ASO bo gwarancji nie chcialbym stracić.

 

Kolego hha nie bardzo orientuję się co przedstawiają Twoje tabelki, może objaśnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo orientuję się co przedstawiają Twoje tabelki, może objaśnisz?

a powiększyłeś? :rotfl::rotfl::rotfl:

przecież to są przyrosty mocy twojego silnika,którzy mają przeprogramowany na 200kucy i jeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
którzy mają przeprogramowany na 200kucy i jeżdżą.

 

pytanie: jak długo :?:

 

Ogólna opinia o silnikach 2,0TDI jest bardzo niepochlebna - 140 jeszcze jakoś przejdzie ale na 170 same psy ludzie wieszają....ciekawe jak szybko VW wycofa te silniki.

Szkoda, że w passacie nie montują 3.0TDI - lekki wirus i masz 300 kucy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności