Skocz do zawartości
Gość taz

Problem z regulacją reflektora.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taz

Witam wszystkich tu zgromadzonych.

Ten temat zakładam w imieniu kolegi ktory ma problem ze swoim passatem.

Problem polega na tym ze mozna je regulowac w lewą i prawą strone ale nie mozna w gore i dół.

Reflektory te sa soczewkowe i wg pana ktory mial mu zrobic przeglad sa maxymalnie opuszczone.

Co tam moglo sie zepsuc ?

Jak ktoś wie co to może sie dziać to prosze o porade.

Z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie bardzo wiem jak to obrazowo przedstawić ale tam są dwa pokrętałki, którymi od góry można kręcić.

Najprawdopodobniej na tym od regulacji wysokości wyrobiła się śruba w zębatce którą się kręci. Ja całe ustrojstwo zalałem klejem i póki co działa. Najprawdopodbniej bez wyjęcia reflektora sie nie obędzie.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taz
Witam

 

Nie bardzo wiem jak to obrazowo przedstawić ale tam są dwa pokrętałki, którymi od góry można kręcić.

Najprawdopodobniej na tym od regulacji wysokości wyrobiła się śruba w zębatce którą się kręci. Ja całe ustrojstwo zalałem klejem i póki co działa. Najprawdopodbniej bez wyjęcia reflektora sie nie obędzie.

 

Pozdr

 

mozesz kolego zrobic jakies zdjecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Witajcie

To konkretnie chodzi o mnie. Reflektor daje się regulować ręcznie lewo/prawo i ale góra dół działa tylko silniczkowo. Dotyczy to obydwu reflektorów. Na regulację ręczną nie reagują. Czy jest ktoś z wawy kto mógłby mi pomóc? W reflektorach nikt nie grzebał od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sumie fotki mogę zrobić , ale pamiętam ze gdzies na forum był wątek z linkiem do stron ze zdjęciami cosie urywa i jak reanimować.

 

Jestem z wawy i jak w ciągu tygodnia nie dasz rady to mogę pomóc , może razem zmordujemy. Służe pomocą ale za tydzien , poniewaz wyjeżdżam.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Dzięki wielkie za odzew. Muszę jednak zrobić to jak najszybciej. Sęk w tym że sukinkoty na przeglądzie nie mieli sie do czego przyczepić to czepnęli się regulacji świateł. Czas mi sie kończy na usunięcie usterki (dali 14 dni). Chodzi o to aby nie płacić im znów pełnej kwoty za przegląd. Złodzieje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co? Najlepiej to strzelić sobie xenony i jak Pan każe opuszczać, to mówisz, że masz xenon i komputerek Ci opuszcza. I tyle.

 

A U Ciebie - a wpakuj sobie do bagażnika ze 200 kg ma czas przeglądu podjedź z tak podniesionymi i już :)

 

A potem koledzy Ci pomogą w późniejszym terminie i na spokojnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wypadło tzw.jabłko do podkręcania,wyjmij reflektor i je poprostu wciśnij.A jeszcze mam pytanie,czy jak złapiesz żarówkę w lampie to chodzi cały klosz góra,dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Tak chodzi , powiem więcej nawet drga podczas postoju na zapalonym silniku. O włożeniu kafli do bagażnika nie ma co gadać. Odnotowane mają na stacji że mają to sprawdzić (regulacja świateł) Zachciało mi sie pojechacć na stację na której faktycznie sprawdzają auto pod każdym względem no i teraz mam za swoje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdejmiesz pokrywę żarówki i odblask lata mocno góra dół to prawdopodonie wyskoczyło tzw jabłko,spróbuj włożyć i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Czyli fakt faktem muszę wyciągnąć reflektory. Sorry, że pytam ale dużo z tym pracy? Jestem nowicjuszem w tej marce jak widać. Jak sie za to zabrać? Pawelb6 miejmy nadzieję, ze to będzie to. Z góry Bardzo Ci dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Najlepiej to strzelić sobie xenony i jak Pan każe opuszczać, to mówisz, że masz xenon i komputerek Ci opuszcza. I tyle.

A pan ze stacji poprosi o wylaczenie i wlaczenie zaplonu i dupcia :dobani:

Zachciało mi sie pojechacć na stację na której faktycznie sprawdzają auto pod każdym względem no i teraz mam za swoje

Ja ostatnio robilem przeglad i chcialem, zeby gosc mi sprawdzil ustawienie swiatel (tym bardziej, ze przede mna bylo A6, w ktorym sprawdzal... No i mowie "sprawdzi pan swiatla?"... A gosci mi na to "wlaczyc pozycyjne, mijania, dlugie, halusy, kierunowskaz, drugi kierunkowskaz, przeciwmgilne, stopy... Wszystkie dzialaja!"... Dobrze, ze siedzialem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był jeszcze lepszy gigant. Kazał zapalić mijania, kucnął sobie, potem kazał długie... I tu nie przewidział jednej rzeczy. Bi-xenonów. Był twarzą naprzeciw xenonka uzstawiony tak, że mu mijania nie świeciło w oczy. Myślał, że tylko H7 się zapalą. Przeliczył się. Usłyszałem tylko jęk, jak z odległości metra dostał po ślepiach z bi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zdejmiesz pokrywę żarówki i odblask lata mocno góra dół to prawdopodonie wyskoczyło tzw jabłko,spróbuj włożyć i po kłopocie.[/quote

Nie koniecznie wyskoczyło jabłko , mogłeś rozkręcić śrubę regulacyjną , wtedy trzeba wyjąć reflektor i ustawić szkłem do góry , wkręcać nakrętkę regulacji pionowej .i modlić się zeby gwint załapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wyjąć reflektor?

Mam ten sm problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej poszukać trochę na forum ,napewno musisz zdjąć zderzak,a jak to zrobić to trochę poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6[/b]]Prawdopodobnie wypadło tzw.jabłko do podkręcania,wyjmij reflektor i je poprostu wciśnij.

cześć.

Miałem podobny problem z regulacją ale poziomą tu masz opis było tak jak napisał pawelb6 tylko żeby zrobić to dobrze musiałem zdjąć klosz reflektora. Wewnątrz jest plastikowe jabłko w obudowie klosza i takie samo z tyłu lustra połączone jest gumową tulejką, która niestety zmurszała, zmienne warunki atmosferyczne itp.

Ja zrobiłem tak, założyłem tę gumową tulejkę na oba jabłka, wcześniej trochę superglu, zacisnąłem opaskami elektrycznymi w miejscu jabłka tak żeby się nie wypięło i po sprawie.

 

PAMIĘTAJ. Jak rozłożysz reflektor, NIE DOTYKAJ lustra, wyczyść klosz od wewnątrz i sklej do obudowy, klej WURTH. Słyszałem że niektórzy kleją sylikonem do szkła.

 

Tak w moim przypadku było, co nie znaczy że tak będzie u Ciebie. Tak czy inaczej czeka cię demontaż reflektora i rozebranie go na części pierwsze jeśli chcesz zapomnieć o problemie. Demontaż jest stosunkowo łatwy, robiłem to pierwszy raz i poszło łatwo. W sumie 2h spokojniej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Najszybciej to chyba jednak kupię nowy komplet reflektorów i je wymienię. Nie uśmiecha mi się rzeźbić z jakimiś "jabłkami" albo innymi ośkami. Nawet nie wiem jak się za to zabrać. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk
Tylko jak wyjąć reflektor?

Mam ten sm problem.

 

Tak jeszcze przy okazji... Znalazłem 3 wątki w których Koledzy opisali dokładnie co i jak czyli jak zdjąć zderzak i dobrać się do świateł. Jednak te forum to KOPALNIA WIEDZY. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam bi-xenon wyciągałem lampe bo nie działała pi przesłona ,po zamontowaniu jej z powrotem wystąpił dziwny objaw , mianowicie przy poziomowaniu sie xenona jest tak ze soczewka idzie do dołu stanie i jest takie burczenie i idzie z powrotem do góry , a na kompie wyskakuje błąd że nie ustawienie świateł , nie ustawione coś w tym stylu , czy ustawienie bixenona trzeba regulować komputerowo ,może ma ktoś sposób albo jakie wartości trzeba wpisac kompie , jak to wogóle powinno być regulowane i ustawiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności