Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

a czy wie ktos cos na temat opon INFINITY ?

http://www.reifenforum24.de/artikel-20041413.html

 

bo brat moj kupowal vectre i dostal w gratisie komplet nowych opon i nie wiem czy warto to w ogole zakladac na zime czy lepiej kupic cos lepszego

Prosze o jakies konkretne odpowiedzi :) bo nic nie moge znalezc o tym ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sprawdzil.zalozyl i pojezdzil tydzien spokojnie bo o wszystkim co mozesz warto miec tez wlasna opinie.niektore opony sa dobre w sniegu a inne na blocie itp warto samemu posprawdzac

 

 

a i jak ktos tak pisze "poprostu się nie czymają na mokrej mawieszchni" o oponach to musi miec ...swoje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wie ktos cos na temat opon INFINITY ?

http://www.reifenforum24.de/artikel-20041413.html

 

bo brat moj kupowal vectre i dostal w gratisie komplet nowych opon i nie wiem czy warto to w ogole zakladac na zime czy lepiej kupic cos lepszego

Prosze o jakies konkretne odpowiedzi bo nic nie moge znalezc o tym ;/

 

W gazecie motor (Nr 47/2008r) jest test opon chinskich ktore porownuja do opony Continetal i Debica. Redacja nie testuje co prawda opon zimowych, a letnie, ale to nie zmienia faktu ze np. na mokrej nawierzchni wlasnie opona INFINITI INF-040 ma droge hamowania na mokrej nawierzchni ze 100 km/h 99,9 metrow !!!!!! ("Gdy auto na markowym ogumieniu juz stoi, Golf na chinskich oponach pedzi 56 km/h i zatrzymuje sie 31 metrow dalej" - to chyba mowi samo za siebie!) Chinskie opony zagrazaja zyciu no i w tym momencie to juz nie sa zarty!

 

Komunikuje Wam drodzy forumowicze, nie kupujcie zadnych opon chinskiej produkcji, lepiej kupic najtansza debice,chinskie nie nadaja sie nawet do driftow!

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam niskie, jakoś tego sie narazie nie boje, jezdzilem mazda mx3 ktora byla jeszcze obnizona a do tego w tej chwili poruszam sie tez alfa 145 ktora ma bardzo nisko umieszczoną miske olejowa i narazie nic sie nie podzialo. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec zbaczania z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz na temat :)

co myslicie o tym:

http://allegro.pl/item479437369_195_65r15_infinity_licencja_continental_nowa_opona.html

czy to mozliwe ze te opony maja licencje continental? <wow> bo cos mi sie wierzyc nie chce, mialem te opony i na nich jest jasno napisane ze made in R.P.C

Moze niech ten sprzedawca pokaze jakas licencje, albo atest tych opon?

Co lepsze brat pojechal kupic jakies pirelli bo mialy byc nowe pirelli a okazalo sie ze opony to jakies FATE ;/ i co to w ogole jest? moj brat nie wiedzacy o co chodzi a po slowach sprzedawcy ze na licencji pirelli prawie je kupil ;/ co Wy o tym szystkim myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. Kupując auto dostałem go na nowych oponach marki jakiejś tam Marbor. Mówię no nic syf ale jak nowe to pojeżdżę. Teraz się dowiaduje od mojego wulkanizatora przy wymianie na zimówki że to wcale nie słaba opona bo robiona we Francji na licencji właśnie continentala. I powiedział że lepiej na tej jeździć niż na dunlopie czy goodyerze których produkcja obróciła się w masówkę niestety kosztem jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
których produkcja obróciła się w masówkę niestety kosztem jakości.

Heh, aż się zaśmiałem na głos jak to przeczytałem.

Nie bardzo wiem na czym miałoby polegać pogorszenie jakości na korzyść ilości.

Przychodzi mi jedynie jakieś oszczędzanie na składnikach. To tak znane marki miałyby pogarszać jakość, zniechęcać swoich klientów na korzyść firemki, której sprzedały licencję?

To powyższe przy okazji, bo dołączam się do prośby Artmina o trzymanie się tytułu. Czyli kolejne posty wg schematu z pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że tamto to było zdanie wulkanizatora nie moje :] Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, doczytałem że HHA opisał już tę oponę.

Dodam 5 gr coś od siebie:

 

1. B5 Variant Kombi

2.FIRESTONE Winterhawk

3.195/65 R15 91H

4.Stalowa

5 Nowa - kupiona X '2007 przez internet

Po pierwszym sezonie 07/08r:

6. Opona świetna na śnieg i błoto pośniegowe. Na mokrym asfalcie ciężko powiedzieć, bo nie miałem ekstremalnych przeżyć, więc wstrzymam się od głosu. Moim zdaniem cenowo bardzo atrakcyjna. Ja zapłaciłem trochę ponad 900 zł za komplet.

7. W stosunku do letniej Bridgestone, mam wrażenie że samochód powyżej 110 km/h na tej oponie lekko pływa. Raz musiałem gwałtownie hamować na suchym asfalcie powyżej 0'C i dość łatwo na mój gust traciła przyczepność, z tego powodu lepiej zachować większy odstęp przy większych prędkościach. No i na 4 nowe opony 2 były idealne wylane (użyte ciężarki do 10 gr), a 2 wymagały dużo większych (30-40 gr), a opony z tej samej serii, a felgi napewno proste.

8.W podsumowaniu - warta polecenia. Nie mam porównania z lepszymi, ale tej trudno coś zarzucić. Poprzednio i w poprzednim aucie miałem Dębica Frigo i mogę porównać z tą. To była mniejsza opona i na mniejszy samochód. Na niekorzyść Dębicy - łatwiej wpadała w boczny poślizg na śniegu i łatwiej traciła przyczepność przy ruszaniu, ale za to dałbym 5 za hamowanie, no i ujeździłem na niej 6 sezonów i jeszcze się nadawała.

Edytowane przez Skrzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buszmen78
no to ja juz na temat :)

co myslicie o tym:

http://allegro.pl/item479437369_195_65r15_infinity_licencja_continental_nowa_opona.html

czy to mozliwe ze te opony maja licencje continental? <wow> bo cos mi sie wierzyc nie chce, mialem te opony i na nich jest jasno napisane ze made in R.P.C

Moze niech ten sprzedawca pokaze jakas licencje, albo atest tych opon?

Co lepsze brat pojechal kupic jakies pirelli bo mialy byc nowe pirelli a okazalo sie ze opony to jakies FATE ;/ i co to w ogole jest? moj brat nie wiedzacy o co chodzi a po slowach sprzedawcy ze na licencji pirelli prawie je kupil ;/ co Wy o tym szystkim myslicie?

 

Jak szukasz czegoś z "taniej" półki to kup opony FATE

Unikaj CHINA jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 FL Variant Kombi

2.NOKIAN WR G2

3.205/55/16 94 V XL

4.ALU RONAL

5 Nowa - kupiona 11'2008

 

jeszcze nie ma śniegu,ale narazie bez zarzutu,w zakręcie się trzymają w przeciwieństwie do 195/65/15

dodam że jeździłem na Dunlop SP sport M2 od wyjazdu z salonu,następnie zmieniłem na Pirell carving -największa porażka,jeździłem 3-m-ce i sprzedałem,spowrotem wróciłem do dunlopa ale M3 i naprawdę jest to super opona wszystkie gumy były w rozm.195/65/15

Teraz zobaczymy co nokian potrafi na 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez smigam na

icon1.gif

1. B5 FL Variant Kombi

2.NOKIAN WR G2 195/65/15 jak narazie dobrze dzis byla jazda po sniegu :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1wszy snieg...wczorajsza nocna ,,krotka'' trasa

Katowice-Piekary-Katowice (godz 4rano)...

ZERO solarek/piaskarek istne lodowisko....ludzie sie slizgali jakby na slizgawce jakiejs:/ koles przede mna zaliczyl kraweznik+pas zieleni/nie bylo widac pasow odzielajacych kierunki ....ale tu raczej PORAZKA SLUZB ZAJMUJACYCH SIE TYM.... bo przez cala trase PUSTO :/ co oni w nocy wolne maja? :/

ja jednak na NOKIANACH WR G2 nie mialem wiekszych problemow/procz 1 ale to dosyc ostra gora hamuje i ? ... jade dalej na szczescie pusto za mna to nic przykrego mnie nie spotkalo

 

Nokian wr g2 POLECAM/chociaz zdziwilo mnie zachowanie pracownikow warsztatu jak mi zmieniali opony (nie byli zbytnio zachwyceni ...bo jak zobaczyli ze NOKIANY to ..) o ku... tylko nie to,nokiany mamy panowie do zakladania

troche dziwne zachowanie/jedyne co mi tam cos pod nosem pomamrotal koles to to ze niby sa twarde i ciezko sie je zaklada na felge z czujnikami

 

205/55 r16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B6 sportline

2.NOKIAN WR G2

3.205/55/16

4. nowe kupione tydzień temu

 

cicha, nie odczuwam tzw pływania przy wiekszych predkościach, na mokrym nie mialem zadnej trudnej do opanowania sytuacji, na śniegu bardzo dobre trzymanie boczne jak i hamowanie, co do ruszania ogolnie nie mam zastrzezen, błota pośniegowego jeszcze nie bylo, lód - jak to na lodzie :P

poprzednia opona w astrze - fulda bardzo słabo w porownaniu z g2

w alfie teraz mam zalozone continentale - jak dla mnie średnio.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy nokiany polecaja??(3posty) to trzeba zalozyc ale co do fuldy to..nigdy wiecej!teraz mam firestone i sa....jak snieg nie spadl to za latwo tracily przyczepnosc teraz...wolna jazda i na sile na wolnej drodze...sa w miare ok,ale nie polecam firestone wintercostam 2 nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Variant 1,9 TDI 115 ATJ

2.Goodyear Ultragrip 6

3.205/65 R15

4.oryginalna 15tka VW

5 używka jednosezonowa

6.pozytywy

7.delikatnie szumi na mokrej nawierzchni przy niskich prędkościach, powyżej 100 jest okej, i nie dlatego że głośno w środku ;):cool:

8.Super klei się na śniegu do nawierzchni, polecam.

 

Jak ktoś nie wie co zakładać na zimę i nie chce zbyt dużo stracić pieniążków to polecam opony, Sava Eskimo, Fulda Kristal Supremo, Barum Polaris 2 i podstawowo Klebery Krisalpy 2, czyli ten starszy model albo ten nowszy, czyli Krisalp 3, tych wszystkich opon sprzedajemy sporo, montujemy je praktycznie w większości aut i ludzie je bardzo sobie chwalą.

 

Pozdrawiam :):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Typ:B5 (3BG)

2.Marka opony: Goodyear Ultra grip 7+

3.rozmiar opony: 195/65 - 15

4.Rodzaj felgi: Stalowa

5 zakupiona jako nowa czy używana: nowa

6.pozytywy: jeszcze mocno nie testowana jej na razie na suchej nawierzchni ok. Jak zrobię trasę Hiszpania Polska przez góry to napisze jak się sprawowała.

7.negatywy: jak na razie brak

8.Wasza opinia na temat opony.

 

W poprzednio miałem Fulde Kristal Montero (2 sezony zimowe). Była kupiona razem z autem

Na suchej nawierzchni ok. na mokrej tez dobrze się spisywała, błoto pośniegowe tez ok spalanie na trasie w normalne czyli brak większej różnicy pomiędzy letnia a zimowa. Jedynie to na śniegu troszkę gorzej niż bym się spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności