Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

No to ładna okazja mi się trafiła bo za 1250 zł kupiłem praktycznie nówki Goodyear UltraGrip 8 na tyle i Continental TS830P na przodzie założone na bardzo ładnych ( dla mnie ) aluskach. Co się okazało opony zbierają rewelacyjne oceny i wygrywają rankingi :jupi

Nówki oponki i takie aluski za 1250zł trafiłem.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/77348837/PASSAT%20B5%20FL/IMG_0291.JPG

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na dobrą sprawę rozbija się o budżet jaki posiadamy na zakup opon zimowych jak i letnich, ja staram się na nich nie oszczędzać, bo poniekąd jest to przecież nasze bezpieczeństwo podczas podróży zimą. Opony mam z zeszłego roku Nokian WR D4 rozmiar 16 i póki co jestem z nich zadowolony, zbierają dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Cinturato Winter 195/65R15 91T 210zł szt. czy Michelin Alpin 5 ok 250zł. szt.?

Chodzi mi o jakość a nie o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa nie jest duża,a sprawdź czy obydwa modele Zarówno Pirelli Cinturato Winter jak i Michelin Alpin 5 mają klasę przyczepności A, jeżeli tak to wybrałbym Pirelli bo raz miałem starszy model kilka lat temu wstecz i zrobiłem na nich 60k i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli :

Opór toczenia: C

Przyczepność: B

Hałas: 66dB

 

Michelin:

Opór toczenia: E

Przyczepność: B

Hałas: 68dB

 

Według tych parametrów Pirelli wypada o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pirelki bym brał jak w dym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone do Almery Nokiany WR D3 w rozmiarze 185/65 R15.

Teraz to można jeździć :) Kleją się do asfaltu ładnie. Temp testowa okolice 0'C.

Gwałtowanie hamowanie, podwyższona prędkość na zakręcie - brak jakiś niepokojących objawów. Zobaczymy co dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne jak artmin tylko że WRD4 i 195. Co prawda jeszcze nie było jakiś extra warunków do testów ale z opnii na oponeo czy oponixie wyglądają bardzo przyzwoicie. Jak bedzie w rzeczywistości czas najbiższy pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były Michelin Alpin A3 w sumie to w 2 samochodach ( 8 kółek) było super ale więcej ich nie kupie po 7 sezonach 1 szt. zdefektowała problem z drżeniem mimo kilku wyważeń a teraz 2 zdefektowały też 1 szt. drżenie (mimo abs i esp) oraz zrobiło się delikatnie mówiąc jajko na bierzniku i 3 szt. nierównomierne buczenie ( brak drżenia ) więc prześiadka na Dunlop Winter Sport 5 zakupiłem na razie 4 szt. i jest jak na razie super bardzo ciche i miękkie w porównaniu do Alpina A3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwie się takim opiniom bo przecież 7 sezonów to naprawdę sporo,, nawet jak na oponę klasy premium, nie bardzo wiem jakiej wytrzymałości oczekujesz, niezależnie od marki i producenta czy modelu- jednak mimo wszystko 7 lat jazdy zrobi swoje i opona zwyczajnie się zużyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tej szkoły że po 5 latach opona nadaje się na śmietnik .. ale słyszałam że żywotność opon wynosi czasami nawet 10 lat w co osobiście nie wierzę

Edytowane przez monikowa26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie wiedziałam, ze opony z Michelin takie sa, dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadeszła pora zmiany zimówek. Miałem Dunlopy już wiekowe ale z niezłym bieżnikiem - guma mega twarda, nie trzymała na śniegu o wodzie już nie wspomnę.

Kupiłem

NOKIAN WR D4 205/55R16 91H (kilku "fachowców mi odradzało"). Pierwsze wrażenia :

Trzyma się rewelacyjnie.

Hamowanie jest mega.

Na wodzie jestem pod wrażeniem.

Ruszanie na mokrym , suchym, zaj........cie :)

Śniegu jeszcze nie widziała (czekam na śnieg)

Martwi mnie tylko jedno że jest bardzo mięka- nie wiem ile wytrzyma sezonów.

Mój szpec od opon mówi że żywotność opon zimowych to 3-5 lat lub wysokość bieżnika 5mm i powinna być wymiana.

Krótko mówiąc czas pokaże. Nie byłem za NOKIANEM ale cena mnie skusiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam opony zimowe Dębica FRIGO HP2.

 

Długo zastanawiałem sie czy je kupić. Wcześniej miałem Bridgestone. Miałem obawy że Dębica to zupełnie inna półka niż Bridgestone.

Dębica wygrywała zdecydowanie ceną.

 

Po roku jazdy na oponach FRIGO HP2 mogę powiedzieć że jestem zadowolony. To jest bardzo rozsądny kompromis miedzy jakością i ceną.

 

Co na plus :

- bardzo dobrze sprawują się przy jeździe w śniegu.

- żadnych problemów w jeździe w deszczu

- dobra cena

 

Co na minus

- słabe zachowania na lodzie, tutaj opona odstaje od opon Bridgestone.

 

Podsumowując rok używania Dębicy powiem że jestem zadowolony. Mam porządne opony do normalnej codziennej jazdy w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy zimę oraz testy NOKIANA wr d4

-na śniegu jest rewelacja, ruszanie pod stromą górkę - żaden problem nawet nie włączył się ASR(wcześniej miałem problemy)

- droga mokra - odprowadzenie wody na 5+(1-6)

- hamowanie droga mokra 5+ (1-6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli powoli zastanawiam się nad opcją zimową. Pytanie do was czy macie doświadczenie w handlu oponami na allegro ?

Mam dosyć drogie opony w świetnym stanie ale stare. Mają około 5 lat.

 

Continental TS830P https://www.oponeo.pl/model-opony/continental-contiwintercontact-ts830-p

GoodYear ULTRA GRIP 8 https://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-ultra-grip-8

 

Kupiłem je razem z alusami

 

Albo zostawiam je sobie i dokupuję stalówki 16 cali.

Albo sprzedaje je i kupuje opony 15 cali bo fele 15 mam.

 

 

Jeżeli te opony mają około 5 lat ( nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego) to jest sens bawić się w allegro ?

Patrzyłem teraz ale żadnych danych nie wyciągnę bo jeszcze ludzie się nie zaopatrują. Jak jest okres przygotowawczy to ludzie chętnie kupują takie starsze opony ale w super stanie i w dobrej cenie ? Ktoś bawi się w takie klocki i coś może powiedzieć ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 letnie to spokojnie sprzedasz, nie są takie stare jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że te opony to już powoli dziadki.

 

Odszyfrowałem daty produkcji i jest to:

Continental 35 tydzien 2012 r

Goodyear 41 tydzień 2013r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Continental 35 tydzien 2012 r

Goodyear 41 tydzień 2013r

 

Toż to nówki sztuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności