Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem z początkiem pazdziernika w Krakowie na hurtowni 4 szt Micheliny Alpiny DOT 3005 czyli świeże 195-65-15 cena 200zł sztuka.

 

Alpine 4 czy Alpine 5? Pamiętasz może nazwę tej hurtowni? Mają może swoją stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/gid,17833571,img,17833794,page,9,title,Test-opon-zimowych-20152016,galeriazdjecie.html

 

Albo Conti płaci od kilku lat za pierwsze miejsce TS850 albo faktycznie takie dobre ;)

Poczytaj opinie na oponeo i innych.

Ja miałem ją na B5FL manual 165km i 360nm - przy sprawnym operowaniem gazem i hamulcem - nie do zatrzymania. Po za tym dużo zapas tolerancji miała przed wpadnięciem w poślizg.

Teraz na B7 dsg przy podobnej mocy brakuje mi operowania gazem i sprzegłem przy starcie i dość łatwo zrywała przyczepność. Natomiast nadal pozwala na dużo i nadal ma zapas bezpieczeństwa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tutaj test tegoroczny ADAC...o ile po ostatniej aferze powinni być bardziej pod kontrolą to może i testy będą bardziej wiarygodne ;)

 

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szwajcarom też wyszło żę najlepsza Conti

 

https://www.tcs.ch/de/test-sicherheit/testberichte/reifen/winterreifen.php

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na opinie na oponeo i podobnych. Ogólnie opony znanych marek takich jak Conti, Goodyear, Michelin itp mają bardzo zbliżone oceny. Jak już pisałem mam letnią Conti i sobie jak na razie chwalę chociaż do dopiero pierwszy sezon. Chodzi mi po prostu o to, żeby jak najlepiej wydać pieniądze. A poza tym, może nasza dyskusja tutaj komuś się jeszcze przyda. Może mały offtop ale kiedy zmieniacie na zimówki? Przy obecnej pogodzie to na razie chyba nie ma większego sensu?

 

 

//faktycznie, z tym offtopem to do innego wątku ;)

//artmin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alpine 4 czy Alpine 5? Pamiętasz może nazwę tej hurtowni? Mają może swoją stronę?

 

Alpine 5 .Nazwe nie pamietam , kolega tam kupił opony i mnie nakierował na nią .Wiem jak się tam jedzie, bo mi wytłumaczył , ona jest niedaleko ul.Koszykarskiej w Krakowie koło Wisły tam gdzie się prawko zdaje, okolice ul.ciepłowniczej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://moto.wp.pl/gid,17833571,img,17833794,page,9,title,Test-opon-zimowych-20152016,galeriazdjecie.html

 

Albo Conti płaci od kilku lat za pierwsze miejsce TS850 albo faktycznie takie dobre ;)

Poczytaj opinie na oponeo i innych.

Ja miałem ją na B5FL manual 165km i 360nm - przy sprawnym operowaniem gazem i hamulcem - nie do zatrzymania. Po za tym dużo zapas tolerancji miała przed wpadnięciem w poślizg.

Teraz na B7 dsg przy podobnej mocy brakuje mi operowania gazem i sprzegłem przy starcie i dość łatwo zrywała przyczepność. Natomiast nadal pozwala na dużo i nadal ma zapas bezpieczeństwa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tutaj test tegoroczny ADAC...o ile po ostatniej aferze powinni być bardziej pod kontrolą to może i testy będą bardziej wiarygodne ;)

 

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szwajcarom też wyszło żę najlepsza Conti

 

https://www.tcs.ch/de/test-sicherheit/testberichte/reifen/winterreifen.php

 

Artmin.

 

Ten ADAC to jest pic na wode fotomontaż .....już kolega kupił opony ktore wygrały Addac to je przezemscił na AMEN!!!!!

Gdzieś na internecie pisało ze wygrywaja opony , od których producent da wiecej kasy ADDAC.

Wszystko pod publike i internautów by ludzie kupowali opony które wygraja ADDAC a tak na prawde to pic na wode fotomontaż.

Dla mnie najlepsze opony to Michelin , Conti, GoodYear.

Reszta to niższa półka.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Patrzyłem na opinie na oponeo i podobnych.

 

//faktycznie, z tym offtopem to do innego wątku ;)

//artmin

 

Opinie piszą osoby które reklamują opony , więc na to nie ma co patrzeć.Najlepiej samemu się przekonać na oponach.

Szukałem kiedyś lekarza przez internet pulmonologa , poszedłem do najlepiej reklamujacego w internecie , ludzie go zachwalali w niebiosa , a tak na prawde gość wogóle nie miał zielonego pojęcia o leczeniu.Poszedłem do zwykłego pulmonologa do ośrodka dał odopowiednie leki i jest ok.

Wiec tak na prawde na opinie nie ma co patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłem na opinie na oponeo i podobnych. Ogólnie opony znanych marek takich jak Conti, Goodyear, Michelin itp mają bardzo zbliżone oceny. Jak już pisałem mam letnią Conti i sobie jak na razie chwalę chociaż do dopiero pierwszy sezon. Chodzi mi po prostu o to, żeby jak najlepiej wydać pieniądze. A poza tym, może nasza dyskusja tutaj komuś się jeszcze przyda. Może mały offtop ale kiedy zmieniacie na zimówki? Przy obecnej pogodzie to na razie chyba nie ma większego sensu?

 

 

//faktycznie, z tym offtopem to do innego wątku ;)

//artmin

Ja patrzac na opinie kupilem letnie :-( totalna porazka nawet na tyle czuc ze bija,wywarzane 5 razy i uj z tego. Opinie z portali typu oponeo to chyba o dupe potluc. Te Interstaty polecil kolega z wulkanizacji ktory zalozyl ich kilkadziesiat i nigdy zlej opini od klienta a nawet niektorzy tak jak ja kupuja kolejne oponki tej firmy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczupak. Dzięki za wskazówki ale do Krakowa po opony nie będę jechał. Za daleko. Gdyby mieli stronę to może bym zamówił ale jak nie wiesz to znajdę sobie coś w pobliżu albo w necie. Emil a to jakie letnie oponki kupiłeś, że taki niezadowolony jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to jak kupujecie opony to by były świeże i pisało na nich albo Made in Germany albo France.takie opony wytrzymują 2X tyle co produkowane w Rumuni czy innych badziewnych krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
produkowane w Rumuni czy innych badziewnych krajach.

 

Np w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też.

Kuczlew zacznijmy od tego co w Polsce jest produkowane w miare dobre :)

chyba tylko kiełbasa wiejska i to jak ktoś na prawdę umie ....bo przeważnie to każdy idzie na ilość a nie na jakość .

Teraz liczy się pieniądz a nie jakość .

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem nowe Continentale made in Germany w Octawi , zrobione już 70 tys i opony jeszcze z 4 mm, w passacie miałem nówki załozone 2 lata temu , zrobione niecałe 50tys km a jest już może 3mm bieznika , też Continentala ale made in Romania.

Dalej twierdzisz ze produkcja w innym kraju nie ma znaczenia???

Dodam jeszcze że Passatem jezdzi moja siostra delikatnie , ale duzo km.

 

Nawet w serwisie opon mi powiedzieli ze opony z Niemiec i Francji wytrzymają 2X tyle co innych krajów.W Rumuni czy innych krajach jest tania siła robocza i na pewno zakłady oponiarskie jakie tam są na pewno nie spełniaja tylu kryterii co nasi zachodni sasiedzi.

taka prawda.

 

Kupiłem teraz 4 Micheliny i Made in France

jak by było made in Romania czi itp. to nawet bym sobie głowy nie zawracał nimi.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, a czy te Continentale to były identyczne modele o identycznych indeksach (prędkości i nośności)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Michelina albo Conti Made in Germany a gwarantuje Ci że 70tys zrobisz bez żadnego problemu.

Mało tego mogę się z toba założyć tutaj oficjalnie.:beach: że jak zrobisz 70 tys i jak bedziesz miał mniej jak 3mm bieznika to oddam ci moja 320d za darmo.

Idziesz o taki układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam Nokiany WR D4 205/55/16 91H zobaczymy jak będą sprawowały się jak śnieg spadnie.Niby klasa przyczepności A ale to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i wsadziłem nówki V 905 Yokohamy. Czytałem i mają dobre opinie więc zaryzykowałem. Trochę już jeździłem i dobrze się zbierają, bieżnik też wygląda solidnie. Przekonamy się po sezonie jak się spiszą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten sezon zostały zakupione Continental ContiWinterContact TS850 - było o nich bardzo dużo pozytywnych opinii. Zwłaszcza bardzo dobrze sprawują się na błocie pośniegowym i śniegu, a na tym mi najbardziej zależało... A jak będzie - czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten sezon zostały zakupione Continental ContiWinterContact TS850 - było o nich bardzo dużo pozytywnych opinii. Zwłaszcza bardzo dobrze sprawują się na błocie pośniegowym i śniegu, a na tym mi najbardziej zależało... A jak będzie - czas pokaże.

Jeździłem już na nich jeden sezon.

Przy 101KM nic złego nie zauważyłem, a śniegu i rozjeżdżonego błota było sporo. Raz jeden tylko musiałem cofnąć, żeby wjechać pod sporą górkę ze świeżym śniegiem.

Na wodzie też jest bardzo ok.

Niby ludzie marudzą na hałas toczenia ale co to za różnica jak budą i tak trzęsie na zasnieżonej drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności