Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

A może Goodyear , ja mam takie jak w podanym linku , moja krótka opinia o tych oponkach - dobre oponki i dobra cena :ok: . Jak ta oponka wygląda , opis i opinie można przeczytać w linku. Dodam że to będzie moja druga zima na tych oponkach.

http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=ULTRA+GRIP+7&producent=Goodyear&rozmiar=195/65R15&rodzaj=osobowe&pora_roku=zimowe&link=

Może ktoś jeszcze wypowie się na temat tej oponki,propozycja jest dość ciekawa a cena niewygórowana,a może coś powiecie o Continentalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Dunlop SP Winter Response, ponoć niektórzy mówią, że są lepsze niż goodyear ultra grip7 a cenę mają teraz promocyjną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem rok temu nowe GOODYEARy UltraGrip 7 i jeździ się na nich bardzo dobrze :) ładny wzór bieżnika :D w końcu dobra firma to nie ma co narzekać

Edytowane przez Waldi955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco-w

Kupiłem i wrzuciłem w piątek nowe Goodyeary Ultra Grip 7+ 195/65/R15 91H. W weekend je dotarłem, a dzisiaj rano jadąc do pracy przy 0 stopniach mogłem docenić ich jakość. Mam nawet wrażenie że na suchym są lepsze niż moje letnie Klebery Dynaxer HP2.

Kupiłem je bo świetnie wypadły w teście ADAC (http://tnij.org/b9v1). Jako jedne z 2 opon zimowych (obok Conti TS 830) były wysoce rekomendowane. Myślałem o Conti, bo są trochę lepsze na śniegu, ale są droższe i szybciej się scierają.

Edytowane przez marco-w
doda?em parametry opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 3BG VARIANT (2.5 TDI 4 MOTION)

2. DUNLOP SP WINTER SPORT M3

3. 205/55/16 H

4. 16/6J/ET40 , ORG. STALUSY VW;)

5. UZYWANA

6. REWELKA praktycznie w kazdych warunkach

7. Troche glosna

8. W polaczeniu z 4motion zima moze stac sie ulubiona pora roku :D

Edytowane przez Rudi102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B3 Variant (1.6 bez ABS)

2. Kleber Krisalp HP

3. 185/65/14

4. Stalowa

5. Zakupiona nowa, bedzie jeździła 3 sezon. Po bieżniku wyglada, że tatuś jeszcze i czwarty spokojnie zrobi.

6. Przyczepności nigdy nie straciłem, a jeździłem dużo po górkach (narty co 2-3 tygodnie)

7. Wad nie widzę, fajnie piszczą jak jest ciepło i mokro.

8. Nie wiem czy chciałbym droższe te oponki (kosztowały mnie 700zł/kpl. z przełożeniem) zadowalały mnie w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 3BG Variant 1.9 TDI

2. Nokian WR G2 XL (o 1 zl byla drozsza moja o indeksie predkosci H i nośności 95 ze wzmocnieniem XL - chyba dobrze zrobilem:) )

3. 195/65/15

4. Stalowa

5. Zakupiona nowa.

6. Doskonala na mokrej nawierzchni, co do sniegu powiem jak sie pojawi, cicha i w miare tania:) (Opinia od kumpla ktory juz zalozyl)

7. Wad jak narazie nie posiada zadnych

8. Jak narazie fajnie wyglada:P

 

 

P.S. Ze tak dodam pytanie, czas juz na zalozenie opon zimowych? Bo nie wiem czy juz mam zakladac czy nie???

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może Goodyear , ja mam takie jak w podanym linku , moja krótka opinia o tych oponkach - dobre oponki i dobra cena :ok: . Jak ta oponka wygląda , opis i opinie można przeczytać w linku. Dodam że to będzie moja druga zima na tych oponkach.

http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=ULTRA+GRIP+7&producent=Goodyear&rozmiar=195/65R15&rodzaj=osobowe&pora_roku=zimowe&link=

 

Hmm ja też rozważałem zakup tych oponek. Ale ze względu na dość szybkie używanie sie bieżnika to podziękowałem. Natomiast sprzedawca jak i tester polecili mi oponki Michelin Alpin A3. Bardzo dobre. Fajny bieżnik a do tego nowa guma wydłuża żywotność opony i zapobiega nadmiernemu zdzieraniu. Osobiście w tym tygodniu je założę bo juz chyba czas na nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 3b Variant (1.6 ABS)

2. Kleber Krisalp HP2

3. 195/65/14

4. stalowa

5. funkiel nówka, 192 zł/szt (z rabatem) :)

6. zarówno na mokrym jak i na śniegu trzyma super

7. nie zauważyłem

8. mocno polecam, zresztą na lato mam Kleber Dynaxer HP2 i też w relacji cena/jakość wymiatają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 FL 1.9 TDi 130km

2. Dunlop WinterSport 3D

3. 195/65/15

4. stalowa

5. nówka, 193 zł/szt

 

tylko ze index predkosci T a nie H bo ciezko mialem dostac H. Naprawde polecam :)

 

Co do PIRELLI to mam na lato, kupowalem nowe i strasznie halasuja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Typ Passata: Jak widać

2.marka opony: Pirelli sottozero winter 210

3.rozmiar opony: 225/45R17 91H M+S

4.Rodzaj felgi: AEZ WAVE 7.5/17

5 zakupiona jako nowa czy używana: Nowa

6.pozytywy: Założona 25.10 więc ciężko pisać o pozytywach ale to co zauważyłem to bardzo cicha, bardzo dobra przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni (w porównaniu do opon letnich). Teraz tylko czekać na śnieg.

 

7.negatywy: Jak na razie brak

8.Opinie: Opona zdobywa pierwsze miejsca w testach, więc myślę, że to dobry zakup.

proby_na_sniegu-37f4bf82be2d968dd131c8f80360f670.jpg

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pociągne ten temat dalej czytam wiadomosci na WP a tu test najlepszych zimowej według ADAC

 

sami popatrzcie i poczytajcie

 

tabela.jpeg

 

 

a tu cały artykuł

http://moto.wp.pl/kat,45754,wid,10524285,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 FL Kombi 1.9 130KM

dunlop sp winter response

195/65/15

cena 199pln

ocena 6.0

bardzo dobra opona,szybki start i hamowanie na prostej,oczywiście wszystko w granicach rozsądku no i ta cisza....

poprzednio miałem dunlop wintersport3D ocena 5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5 kombi 98r.

Dębica frigo 2

195/65/15

felgi stalowe 15"

zakupione nowe

śnieg i woda - jazda spoko

jeżdze już 3 sezon polecam cena w miarę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 1.6 AHL

2. goodyear ultra grip 7

3. 195/65 R15

4. stalowe

5. nowe

 

Założyłem je wczoraj więc niewiele mogępowiedzieć - jedynie to, że sąbardzo ciche.

Zastanawiałem się nad vredestein snowtrack 3 (1 miejsce w teście ADAC) ale, że nie znalazłem o nich żadnych opinii więc kupiłem goodyear, które miały dużo opinii pozytywnych.

Dodam, że vredestein były nieco tańsze od goodyear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. b5 fl 131 km(avf)

2. goodyear ultra grip 7

3. 195/65 R15

4. stalowe

5. nowe

 

Kupiłem i założyłem. Przejechałem dopiero 200 km i to w warunkach bardziej letnich niż zimowych. Jak będą się sprawowały w warunkach zimowych napiszę jak spadnie śnieg.

Edytowane przez mario535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. b3 variant 1,8RP

2. goodyear ultra grip 7

3. 185/65 R114

4. stalowe

5. nowe

 

przejeździlem na nich poprzednią zime, są bardzo dobre. Zimowki dębica frigo, w porównaniu do nich zachowują się jak letnie ;) gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5 (3B) sedan

2.Michelin Alpin

3.195/65/15 T

4.stalowa

5.dobrze trzyma na błocie pośniegowym oraz śniegu

6.jeżdzę 5 sezon i jestem zadowolony. Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na wstępie naipsze, że Passat z podpisu to moje pierwsze auto i do tej pory raczej miałem bardzo mało do czynienia z samochodami :D

Myślę, że już najwyższa pora na wymianę opon na zimę. Autko przyjechało do mnie na Michelin 205/55/R16 i teraz powiedzcie mi czy zimowe też muszą być 205/55/R16? Domyślam się że średnica musi być 16 ale jak to się ma do szerokości i wysokości opony.

Jaki index jest polecany do tego modelu, H, T, V ??

Na oku mam Goodyear ULTRA GRIP 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buszmen78

1. B5FL 4MOTION Variant

2. MALOYA CRESTA 220 (91T)

3. 205/55/16 91T

4. Felgi 16 stalowe

5. Nowa z wyboru

6. Cena, jakość, w Golfie nie zauważyłem słabych punktów (5 na 6 punktów)

7. Na razie brak, może niski indeks prędkości (T)

8. Na razie przetestowana na suchej i mokrej drodze, bez zarzutu (hamowanie, tor jazdy itd) cd. po śniegu i lodzie ale w poprzedni komplet w Golfie był bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności