Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dunlop Winter Sport 5 215/55 R16 97 H XL

Ktoś ma i podzieli się opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A4 235/45 R17 97 H - myślę zamówić, polecacie ? czy coś innego?

EDIT: Zamówione - 500pln/1sztuka. Zobaczymy jak się będą sprawować ... ;)

 

EDIT2: Przejechałem 65 kilometrów - brak śniegu no i sprawują się OK, nie są głośne. Więcej dodam wkrótce bo za kilka dni wyjazd w góry -> Będę edytował post.

EDIT3: Wypad w góry udany - opony bardzo fajnie się sprawują. Polecam

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co myslicie o takich oponach ? opony Fortuna Winter UHP 235/40R18 95V XL      wiem ze to chinole itp itd  ale na opony za 3 tys nie mam teraz tyle hajsu inne wydatki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikopiko mawiał, że jak cię stać na krowę to musi cię być stać na łańcuch do krowy. Kupowanie takich opon to proszenie się o kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, viking napisał:

235/40R18 95V XL

 

A musisz taki hardcorowy rozmiar kupować?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to rozmiar referencyjny dla osiemnastek. Co w nim takiego hardcorowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam raz jeszcze. Przejrzałem sobie ostatni test opon wielosezonowych i zdurniałem. Oczywiście rozmiar nie-passatowy ale i tak...

Wygrywa Continental AllSeason Contact i Michelin CrossClimate... nowy Bridgestone, który w testach prasowych był rewelacyjny tam na szarym końcu... ale to ze względu na gorszą jazdę w śniegu (chyba 8 metrów różnicy w hamowaniu w stosunku do pozostałych opon).

Ale pytanie mam inne - nadal biję się z myślami czy zostawić rozmiar taki jak jest (205/55/R16) czy zakładać dwie opony 215/55/R16 i kolejne dwie dodać na wiosnę. Dwie opony zimowe są praktycznie jak nowe i jakoś szkoda mi się ich pozbywać nie wiem tylko czy taka konfiguracja nie wpłynie na działanie ESP. Teoretycznie nie ale czy ktoś używał podobnej konfiguracji w B6 gdzie różnica między osiami to około 1.5%?

Co do samych gum - ktoś ma jakąś z nich?

  • Hankook Kinergy 4S2 H750 - 215/55 R16 97V XL [C/B/72dB] ~390 PLN (w teście z motoru chyba 4-te miejsce, ale inny rozmiar)
  • Nexen N'Blue 4 Season - 215/55 R16 97V XL [E/B/69dB] ~300 PLN (w ADAC wygrała ale w innym rozmiarze)
  • Michelin CrossClimate+ - 205/55 R16 94V XL [C/B/69dB] ~380 (najczęściej 1/2/3 miejsce na zmianę z Goodyear i Cont)
  • Continental AllSeasonContact - 205/55 R16 94V XL [B/B/72dB] ~360 PLN (najczęściej 1/2/3 miejsce na zmianę z Goodyear i Michelin)
  • Bridgestone Weather Control A005 - 205/55 R16 94V XL [C/A/71dB] ~330 PLN (ostatnie miejsce w niezależnym teście, za Hankook)
  • Hankook Kinergy 4S2 H750 - 205/55 R16 94V XL [C/B/72dB] ~250 PLN (w teście z motoru chyba 4-te miejsce, ale inny rozmiar)
  • Nexen N'Blue 4 Season - 205/55 R16 94V XL [E/B/69dB] ~230 PLN (w ADAC wygrała ale w innym rozmiarze)

W aucie zostają 2 zimówki Kleber Krisalp HP3 91V albo 91H w rozmiarze 205/55/R16. Na wiosnę wpadły by kolejne dwie sztuki do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radekrp90 napisał:

Przejrzałem sobie ostatni test opon wielosezonowych i zdurniałem.

A Kleber / BFGoodrich? Ja mam na jednym aucie i do drugiego też kupię. Nawet nie będę szukał nic innego.

 

A czemu chcesz zmieniać rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mkpol napisał:

Przecież to rozmiar referencyjny dla osiemnastek. Co w nim takiego hardcorowego?

No właśnie 18 to hardcore.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jihad napisał:

A Kleber / BFGoodrich? Ja mam na jednym aucie i do drugiego też kupię. Nawet nie będę szukał nic innego.

 

A czemu chcesz zmieniać rozmiar?

Kleber mam i jakoś nie uważam ich za wybitną oponę - dobra w śniegu ale na mokrym (którego jest przecież w naszym klimacie obecnie najwięcej) jest tak sobie, żeby nie powiedzieć słabo. Jeśli szukałbym opony typowo zimowej - OK. Szukam jednak wielosezonowej.

Zmiana rozmiaru podyktowana chęcią powrotu do oryginału - taka opona była seryjnie i stąd taki pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprzednia zima Dunlop Winter Sport 5 225/45/17 i polecam w 100%, obecnie Bridgestone Blizzak LM-32 235/35/19, ale za krótko je mam by się wypowiedzieć :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, radekrp90 napisał:

ktoś ma jakąś z nich

No już ci pisałem, że żony alfa śmiga na michałkach i mogę powiedzieć, że są OK

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol To tylko jedna z opon z listy i pamiętam o Twoim wpisie :D Ale może ktoś jeszcze ma jakiś inny model z listy :P

I co myślicie o tych dwóch rozmiarach tymczasowo (tj. 215/55/16 + 205/55/16) -> może to powodować problemy z ESP/ABS czy raczej nie powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z przekłamywaniem licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, radekrp90 napisał:

Kleber mam

Ale ja piszę o wielosezonie, czyli Kleber Quadraxer 2 / BFGoodrich g-Grip All Season 2.

Chyba, że właśnie takie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkpol napisał:

Tylko z przekłamywaniem licznika.

Bardziej niż mam teraz raczej nie będzie przekłamywać - pokazuje mi o 10 km/h za dużo w stosunku do GPS, więc na 215 powinno być lepiej. Mi chodzi tylko o ESP przy komplecie 205+215. Teoretycznie dopuszcza się różnicę chyba 2% ale czy to na pewno tak działa?

4 minuty temu, jihad napisał:

Ale ja piszę o wielosezonie, czyli Kleber Quadraxer 2 / BFGoodrich g-Grip All Season 2.

Chyba, że właśnie takie masz.

Sądziłem, że napisałeś o zimowych. Ale jak już wspomniałem - z zimowej jakoś wybitnie zadowolony nie jestem. Ot poprawna opona, a z wielosezonem tej marki nie miałem do czynienia, więc dzięki za dodatkowy głos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 07:26, Obywatel napisał:

 

A musisz taki hardcorowy rozmiar kupować?

fabrycznie mam takie letnie  wiec z automatu taki sam rozmiar na zime wypada załozyc na takie felgi , felg nie zamierzam kupowac bo musiał bym dokupic czujniki  a nie zamierzam 

W dniu 28.11.2019 o 06:13, mkpol napisał:

Pikopiko mawiał, że jak cię stać na krowę to musi cię być stać na łańcuch do krowy. Kupowanie takich opon to proszenie się o kłopoty

tylko do tej krowy mam jeszcze stado byczków wiec i z automatu sporo by trzeba tego łancucha   poprostu  szukałem opon na 3 miesiace naszej zimy  budrzetowych  i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, viking napisał:

 poprostu  szukałem opon na 3 miesiace naszej zimy  budrzetowych  i tyle

No to kup chinole i napisz jak się sprawowały ;)

Ostatecznie przecież normy spełniają - to nie jest to samo co jeszcze nawet 5 lat temu.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są chinole i "chinole". Są te lepsze i gorszego sortu - Nexen, Imperial, GT Radial. I to jest chyba najniższa półką na jaką bym patrzył.

Ja natomiast nie wiem nadal co z tym rozmiarem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności