Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie zdecydowałem na Nokiany WR A4 ? Sie zobaczy co sa warte 

976E62EB-F173-466C-B667-E069B6905C6F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do ogółu, choć odpowiedzi się spodziewam.

Obecnie mam opony zimowe składające się z dwóch opon Uniroyal (stare) i dwóch opon Kleber (jeden sezon). Opony są w rozmiarze 205/55/16, przekładane są na felgi aluminiowe, auto to zgodnie z podpisem - Passat B6 1.4.

Teraz pytania:
- fabrycznie powinny być 215/55/16 - więc jeśli bym chciał taki rozmiar muszę wymienić komplet. Wymiana na raty raczej nie wchodzi w grę? I czy w ogóle jest sens takiej zmiany rozmiaru?
- zastanawiam się na wymianą na opony jakiejś tańszej marki, bo stosunkowo dobre opinie zbierają opony Imperial (jeździłem chwilę w innym aucie ale to za mało, żeby coś powiedzieć) - co sądzicie?
- czy warto zawracać sobie głowę oponami "wielosezonowymi" Bridgestone'a Weather Control A005 (odpowiedź na Michelin CrossClimate)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radekrp90 napisał:

- fabrycznie powinny być 215/55/16 - więc jeśli bym chciał taki rozmiar muszę wymienić komplet. Wymiana na raty raczej nie wchodzi w grę? I czy w ogóle jest sens takiej zmiany rozmiaru?

Jak najbardziej możesz zrobić to na raty, szkoda tych jednorocznych. Chyba, że pieniądze nie są jakimś wielkim problemem i tę parę dasz komuś w rodzinie, albo sprzedasz na OLX za jakieś niewygórowaną kwotę.

6 minut temu, radekrp90 napisał:

- zastanawiam się na wymianą na opony jakiejś tańszej marki, bo stosunkowo dobre opinie zbierają opony Imperial (jeździłem chwilę w innym aucie ale to za mało, żeby coś powiedzieć) - co sądzicie?

Raczej szukałbym tańszych marek europejskich, ale należących do wiodących koncernów. Dębice, Kormorany itp.

9 minut temu, radekrp90 napisał:

- czy warto zawracać sobie głowę oponami "wielosezonowymi" Bridgestone'a Weather Control A005 (odpowiedź na Michelin CrossClimate)?

Jak najbardziej. Nie wiem czy akurat Bridgestone czy inne, ale jeśli zmiana opon to dla ciebie problem (jak dla mnie), nie bierzesz udziału w wyścigach ulicznych, nie jeździsz często w góry, narty itp., to wg mnie dobre wielosezony spełniające wymagania opon zimowych są dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co myslicie o takich oponach wiem ze to taniocha z chin i zaraz moze sie komus naraze ze nie markowe itp itd  ale musze kupic w tym sezonie trzy komplety, stad szukanie oszczednosci  mam na jednym aucie debice frigo w sniegu i na mokrym ok tylko troszke chucza podczas jazdy 

https://allegro.pl/4-x-nowe-zima-sunny-nw211-235-40r18-95v-xl-2018-i7618375543.html

https://allegro.pl/4x-opony-zimowe-235-40-r18-xl-riken-pr-europa-i7568702545.html

https://allegro.pl/4x-debica-frigo-hp2-225-40r18-92v-nowe-opony-2018r-i7574328259.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Rikeny albo Dębicę. Pierwsze to chyba koncern Michelina, a nasze to Goodyear. Sunny nie znam, wydaje się, że chińszczyzna pełną gębą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy polecacie zimowe opony? Czy opłaca się wydać więcej na Alpiny 6 czy może lepiej zaoszczędzić trochę I wziąć Bridgestone? 

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

- Bridgestone Blizzak LM001

https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-blizzak-lm001-205-55-r16-91-h/225468214

 

- Michelin Alpin 6

https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-alpin-6-205-55-r16-91-h#208444231_certificate

 

- Continental WinterContact TS860

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-205-55-r16-91-h-fr#211939518

 

- Dunlop Winter Sport 5

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-winter-sport-5-205-55-r16-91-h#204207411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2018 o 22:59, eldo napisał:

Ja sie zdecydowałem na Nokiany WR A4 ? Sie zobaczy co sa warte 

 Ile płaciłeś i jaki rozmiar? Założyłeś już je może? Też myślę o tych oponach ale biorę pod uwagę jeszcze

  

Toyo Snowprox S954
Hankook Winter i*cept evo2 W320
Kleber KRISALP
Kormoran SNOWPRO B2
BFGoodrich G-Force Winter 2
Bridgestone Blizzak LM001

 

wszystko w rozmiarze 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krisalp HP3 - poprawna opona, dość dobra w deszczu. Oczywiście ja mam totalnie inny rozmiar (205/65) ale z tych co wymieniłeś to jedyna konkurencja to BFGoodrich chyba, bo niby zimówki Bridgestone'a, Hankooka czy Toyo sa kiepskie. Kormorana pomijam, bo to inna półka.

Zastanawiałem się nad wielosezonową ale wezmę parę właśnie tych Klebera i z tych co wymieniłeś raczej nic innego bym nie polecał. Jedyna lepsza opona od tego to chyba Continental ale cena praktycznie razy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Ja mam Krisalp HP3 - poprawna opona, dość dobra w deszczu. Oczywiście ja mam totalnie inny rozmiar (205/65) ale z tych co wymieniłeś to jedyna konkurencja to BFGoodrich chyba

To te same opony raczej. Tzn. nie konkurencja, a jeden koncern i jedna opona pod dwiema markami należącymi do Michelin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adams napisał:

 Ile płaciłeś i jaki rozmiar? Założyłeś już je może? Też myślę o tych oponach ale biorę pod uwagę jeszcze

  

Toyo Snowprox S954
Hankook Winter i*cept evo2 W320
Kleber KRISALP
Kormoran SNOWPRO B2
BFGoodrich G-Force Winter 2
Bridgestone Blizzak LM001

 

wszystko w rozmiarze 235/40/18

Kupilem w sumie 8szt (dwa auta) w rozmiarze 225/45R17 w oponafelga.pl (mieszkam 500m od nich wiec odbior osobisty i montaz). Jeszcze nie zakladalem bo w dzien 20 na plusie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, adams napisał:

Toyo Snowprox S954
Hankook Winter i*cept evo2 W320
Kleber KRISALP
Kormoran SNOWPRO B2
BFGoodrich G-Force Winter 2
Bridgestone Blizzak LM001 

 

wszystko w rozmiarze 235/40/18

Prawdopodobnie wybór jednak padnie na Nokian WR A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jihad napisał:

To te same opony raczej. Tzn. nie konkurencja, a jeden koncern i jedna opona pod dwiema markami należącymi do Michelin.

Nawet nie zwróciłem uwagi - faktycznie wyglądają tak samo.

Tak sobie teraz na szybko przejrzałem testy z ADAC i w zasadzie... nie wiadomo co polecać Nokiany WR A4 w zależności od rozmiaru i roku testu wypadają raz na podium (2-3-cie miejsce), a innym razem na drugim końcu stawki. Wygląda więc na to, że co się nie weźmie będzie dobre i to kwestia tylko ładnego wyglądu i... tego kto więcej zapłaci za test :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekrp90 napisał:

i to kwestia tylko ładnego wyglądu

Zimówka wręcz nie powinna ładnie wyglądać jeśli ma być skuteczna w naprawdę zimowych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, radekrp90 napisał:

Wygląda więc na to, że co się nie weźmie będzie dobre i to kwestia tylko ładnego wyglądu i... tego kto więcej zapłaci za test :D

Należy kupić opony na miarę swoich możliwości i tyle. Nie oszczędzać specjalnie, ale też nie starać się kupić najlepszych na świecie opon, bo to niemożliwe, a doktoryzowanie się z rynku oponiarskiego przy okazji zakupu kompletu nie ma sensu, szkoda życia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien miły Pan z oponeo.pl uświadomił mnie wczoraj że testy opon zimowych i przyznawane im kategorie (spalanie, odprowadzanie wody, hałas) nie są wykonywane miarodajnie. Nie ma żadnej dyrektywy dotyczącej opon zimowych, więc badanie odbywa się w warunkach letnich :D

 

Trochę jaja...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o etykiecie UE - to co tam jest napisane to bzdura i tyle. Zresztą jaki przepis UE ma sens.

Mnie bardziej zastanawiają testy w warunkach "rzeczywistych" robione przez takiego AutoBilda czy ADAC - nie ma kompletnie żadnej reguły kto wygra (zwykle Dunlop/Michelin/Continental na początkowych miejscach, a reszta to chyba jak wypadnie ze słoika).

Godzinę temu, Obywatel napisał:

Zimówka wręcz nie powinna ładnie wyglądać jeśli ma być skuteczna w naprawdę zimowych warunkach.

To było sarkastyczne ale widzę, że należy takie rzeczy wyraźnie zaznaczać :) Najładniej (jeśli chodzi o ciekawy wygląd bierznika) wypadają chińskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony z bieżnikiem symetrycznym będą lepsze w śniegu, a asymetryczne sprawdzą się lepiej w ruchu miejskim gdzie śniegu raczej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radekrp90 napisał:

To było sarkastyczne ale widzę, że należy takie rzeczy wyraźnie zaznaczać :)

Nie zastanawiałem się czy to było na poważnie czy nie. Po prostu chciałem zaznaczyć, że rynek jest pełen "metroseksualnych" i drogich zimówek marek premium, które w prawdziwie zimowych warunkach przegrywają z z rasowymi drapakami typu Frigo Directional. No ale cóż, dziś najważniejszy jest lansik oraz to, żeby były ciche na autostradzie...

 

13 godzin temu, jihad napisał:

doktoryzowanie się z rynku oponiarskiego przy okazji zakupu kompletu nie ma sensu, szkoda życia

Podpisuję się obydwiema rękami !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie pisz, że jak opona hałasuje to nie ma dla Ciebie znaczenia? ;) Chyba, że wszystko inne hałasuje bardziej jak opony to ok. Mnie Uniroyale (choć fakt, że są pewnie wyząbkowane i zwyczajnie stare) drażniły to powędrowały na tył gdzie ich hałas aż tak mnie nie irytował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2018 o 08:45, radekrp90 napisał:

Piszesz o etykiecie UE - to co tam jest napisane to bzdura i tyle. Zresztą jaki przepis UE ma sens.

 

Ta etykieta chyba powstała tylko z formalnych powodów no i żeby Kowalski miał jakiś punkt odniesienia jak wpada do sklepu i na jakiejś podstawie musi kupić opony.

W moim przypadku etykieta podaje mi dla letnich 67db i 69db dla zimówek a tymczasem to zimówki są znacznie cichsze od letnich.  I co mi z tej etykiety jak nie wiem w jakich warunkach była testowana opona i czy wszystkie posiadające taką etykietę były testowane tak samo i w takich samych warunkach? Jest bo jest i tyle a my nadal w ciemno wybieramy opony bo jak inaczej? Testy się robi na zamówienie, opinie są jak zawsze wszelakie i weź tu człowieku gumy kup :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności