Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

15 cali podobno zauważalnie bezpieczniejsze na zimę. Sam nie wiem co robić.

Sprzedawać je za dobrą kasę i kupić nówki do stalówek 15" czy kupić stalówki 16" do tych opon?

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że 15" to bezpieczniejsza jazda ale znowu nie kupię opon tej klasy co mam teraz tylko jakieś sprawdzone za około 200zł sztuka.

 

Chyba, że one takie drogie tak poprostu i cenią się bez powodu, a wcale nie są takie świetne na ile kosztują.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałbym się co wyjdzie taniej - felgi 16" czy opony 15". Coś mi jednak podpowiada, że taniej będzie poszukać używanych stalówek 16".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o małą pomoc, zbliża się zima. Czas szukać opon. Znalazłem takie:Bridgestone Blizzak WS80 (zero opinii i wiadomości na necie) i Dunlop SP Wintersport 4D. Ktoś coś doradzi w kwestii użytkowej? Ewentualnie patrząc jakie mamy warunki myślałem też o czymś takim:Vredestein Quatrac 5? Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tata45 napisał:

Ewentualnie patrząc jakie mamy warunki myślałem też o czymś takim:Vredestein Quatrac 5? Poradzicie coś?

 

Słuszny kierunek. Obecnie jeżdżę na Goodyear Vector 4 Seasons. Biorąc pod uwagę ich cenę, nie mogę ich polecić z pełnym przekonaniem - na zimę są po prostu średnie. Dobre opinie jako zimówki zbierają Kleber Quadraxer. Miałem zamiar je kupić przed tą zimą, ale postanowiłem jeszcze jeden sezon się przebujać na Goodyear'ach bo w przyszłym roku Passat prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. Poszukując kół na zimę znalazłem takie z felgami o rozmiarze: felgi stalowe 16X6.5 5x112 ET50 57.1

Czy będą pasowały do Passata B5FL sedan 2.0 AZM z 2001 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje oponę Toyo S953 205/50R15 86 H ?

 

Prawdopodobnie się zdecyduje na te gumy, martwi mnie tylko niski index prędkości (210), ale w tym rozmiarze nie ma nic innego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panyyy jest problem

 

Zakupiłem gumy Toyo S953 205/50R15 86 H  - sprzedawca przed zakupem zapewniał mnie że opony nie mają więcej jak rok czasu. Odebrałem paczkę, patrze na dot a tam 1814 (czyli 05.2014) - co robić w tym przypadku. Sprzedawca ma prawo sprzedawać opony starsze niż 3 letnie jako nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na zwrot towaru kupionego przez internet. W związku z faktem, że wprowadził Cię w błąd ( ja piszę mailowo zapytania) myślę, że można żądać zwrotu kosztów transportu lub Ci to przysługuje - tu nie jestem do końca pewien

 

ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłem GoodYear Ultra Grip 9 :drive:  Teraz zima nie straszna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adams napisał:

Odebrałem paczkę, patrze na dot a tam 1814 (czyli 05.2014) - co robić w tym przypadku. Sprzedawca ma prawo sprzedawać opony starsze niż 3 letnie jako nowe?

Przegięcie... Ja bym zwrócił i domagał się zwrotu kosztów przesyłki. Zresztą sprawdź, czy nie ma opcji darmowego zwrotu przez kuriera.

Niestety czasami nie opłaca się szukać najtańszego sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zimówek.

Nokian wr d3 czy d4

GoodYear Ultragrip 9

Co doradzicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dopiero co Ultra Grip9 R15.   Póki co jeździły tylko na mokrym w niskich plusowych temperaturach więc mogę powiedzieć jedynie tyle, że są bardzo ciche i auto pewnie się trzyma na mokrym w takich temperaturach.  Nie mówię tu o szaleńczej jeździe ale takiej na granicy. Lubię pomykać tak na limicie w zakrętach i opony bardzo pewnie trzymają mnie do asfaltu - czuję to.   Wiele nie powiem bo zrobiłem na nich około 500 km a i zimy jeszcze nie mamy więc dopiero nadejdzie dla nich test ale póki co - bardzo ciche, pewnie się trzymają na mokrym w niskich plusowych temperaturach.  Nic więcej powiedzieć nie mogę.

 

Mówię dokładnie o 195/65 R15  91T

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-195-65-r15-91-t#123649215

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam w B7 Continental Winter Contact TS 860.Polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ZyWiecki napisał:

Nokian wr d3 czy d4

GoodYear Ultragrip 9

Co doradzicie?

GoodYear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o pomoc bo mam dylemat w wyborze opon zimowych do swojego Passata b6 205/55/R16. Jakie opony zimowe polecacie ? Mianowicie sam sie zastanawiam pomiedzy Hankook Winter i*cept RS2 W452 a Pirelli Cinturato Winter. W Hankook odpychaja mnie te 72db natomiast cena bardzo przyciaga.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do Passata powędrowały 4 nowe opony Kleber Quadraxer 2 195/65/15 91V. Wrażenia z jazdy bardzo dobre. Więcej napiszę zimą B|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adrt napisał:

swoją drogą coś mi się wydaje, że niedługo w PL zostanie wprowadzony obowiązek montażu opon zimowych tak jak ma to miejsce w innych krajach np tutaj https://www.oponeo.pl/artykul/obowiazkowe-opony-zimowe-juz-od-tego-roku

o tym wspominają.

To chyba niedokładnie przeczytałeś cały artykuł. Jednym z wniosków końcowych było to, że nakaz używania zimówek raczej w Polsce nie przejdzie. I słusznie. Zamiast zapędzać ludzi na siłę do wulkanizacji 2x w roku powinno się promować opony całoroczne.

A co do nalewek, chłopie - stać Cię na B6, a żałujesz na normalne opony?

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=TqqXODB0T6M&feature=youtu.be

Dnia 28.09.2018 o 15:40, Obywatel napisał:

To chyba niedokładnie przeczytałeś cały artykuł. Jednym z wniosków końcowych było to, że nakaz używania zimówek raczej w Polsce nie przejdzie. I słusznie. Zamiast zapędzać ludzi na siłę do wulkanizacji 2x w roku powinno się promować opony całoroczne.

A co do nalewek, chłopie - stać Cię na B6, a żałujesz na normalne opony?

tylko ze te opony całoroczne to lipa  i zima i latem   niby kompromis , a w rzeczywistosci  ??? 

Edytowane przez viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, viking napisał:

tylko ze te opony całoroczne to lipa  i zima i latem   niby kompromis , a w rzeczywistosci  ???

Mit powtarzany od "x" lat.

Po pierwsze opona całoroczna to zawsze bardziej zimówka niż letnia więc daje poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych, zimowych warunkach. Latem - o ile nie szarżujesz - to pojedziesz na "bele czem".

Po drugie, nie każdy robi duże przebiegi, w trudnych warunkach i ze sportowym zacięciem. Dla takich osób jak najbardziej potrzeba sezonowego ogumienia marki premium.

Natomiast ja - i cała rzesza zwykłych zjadaczy chleba - zadowalam się wielozezonówkami ze średniej półki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności