Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ja wole marsy hehe ale jestem za nowymi oponami niz najlepszymi uzywkami typu 10 lat i 4 mm lub letnich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam porównania z innymi bardziej markowymi (2x droższymi ) oponami

 

Droższe zimówki to zazwyczaj opony o podwyższonych (jak na zimówki) indeksach prędkości, typowo autostradowe, o obniżonym poziomie hałasu i delikatnym bieżniku. Niestety w polskich warunkach nie sprawdzają się one najlepiej. Najlepsze zimówki na nasze warunki - jeśli ktoś jeździ nie tylko po autostradach i największych miastach - to typowe drapaki o agresywnym bieżniku, typu Frigo S-21

109245079_1_261x203_opony-zimowe-debica-frigo-s-30-135-80r12-68t-2013r-swiebodzice.jpg

 

Kolejne generacje Frigo również są jak najbardziej godne polecenia - stanowią dobry wybór na nasze warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie, dzięki za link do porównania, z tego co przeczytałem wybór padł na sava. ze względu na to że po śniegu jednak mniej się jeździ i zawsze ostrożniej, a najwięcej pokonuje się nawierzchni mokrej. w poniedziałek podjadę do katowic do feuwerta, mają na zamówienie i będzie po problemie:)

dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem opony: Dębica Frigo 2 -> powiedzmy że ktoś z rodziny ma warsztat oponiarski, i wytłumaczono mi co i jak. Dębica posiada bieżnik Goodyear UG5, zebrała dobre opinie u poprzednich nabywców i padła decyzja. Też jestem zdania że lepsze nowe opony nie koniecznie z wysokiej półki, niż kilkuletnie nie sprawdzone kapcie. Życzę wam spokojnej zimy i dobrej przyczepności :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem opony: Dębica Frigo 2 -> powiedzmy że ktoś z rodziny ma warsztat oponiarski, i wytłumaczono mi co i jak. Dębica posiada bieżnik Goodyear UG5, zebrała dobre opinie u poprzednich nabywców i padła decyzja. Też jestem zdania że lepsze nowe opony nie koniecznie z wysokiej półki, niż kilkuletnie nie sprawdzone kapcie. Życzę wam spokojnej zimy i dobrej przyczepności :jasne

 

I to jest jedna z lepszych decyzji, jakie podjąłeś Franc. Myślę, że bez problemu podjedziesz pod Kusocińskiego ;) ;) ;)

 

 

wybór padł na sava. ze względu na to że po śniegu jednak mniej się jeździ i zawsze ostrożniej

 

Mam nadzieję, że nie będziesz podjeżdżał pod Kusocińskiego w Szczecinie ;) Chociaż Sava powinna dać rade - przynajmniej przy ośce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja drodzy koledzy wolę kupić opony używane ale markowe czyli Continental, Michelin z bieżnikiem min 6 mm,

a wybór dlatego taki otóż takie oponki są o połowę tańsze i są bardziej ciche na suchej i na mokrej nawierzchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I chcesz założyć je do B6...? :hmm

...a czemu nie? Jeśli chodzi o rozmiar to na kalkulatorze opon wyszła różnica w stosunku do homologowanych -1,7 proc, a tolerancja jest do 2 proc. Skolei ze węższe to chyba dobrze, w aso niby mówią ze w tym modelu po vinie powinny być zimowki takie same czyli 205/55/16 ale ciitke chudsze nie zaszkodzą.

 

---------- Dodano o 19:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:56 ----------

 

Ja też wychodzę z założenia że wszyscy zakładamy zimowki aby zwiększyć bezpieczeństwo, a kwestia innych parametrów schodzi na dalszy plan. Lepiej niższa póła ale nowe niż wysoka pola ze zjechanym bieznikem i sparciala guma. Jest oczywiście pewien kompromis bo 3 letni kapec z 6- 7 mm spełni jeszcze swoje zadanie . Krew mnie zalewa jak niekturzy handlaze wystawiają na allegro opony zimowe super marki i bieżnik 4 albo 3 mm (gdzie lamelki (a ścisłej mówiąc pozostałe juz tylko po nich drobne nacięcia) juz nie spełniają swojego zadania i piszą ze można przelatac jedna zimę. Faktycznie jak się ma skrzydła to mozna przelatac, byle tylko wysoko i nie nad naszymi drogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja drodzy koledzy wolę kupić opony używane ale markowe czyli Continental, Michelin z bieżnikiem min 6 mm,

Tylko że po pierwsze: to trzeba takowe znaleźć. A jak już znajdziesz, to jeśli mają z 6-7 lat, to i tak są do D....

A po drugie: firma to nie wszystko. Wcześniej jeździłem na DAYTONach a teraz kupiłem MATADORy (oczywiście nówki). I o dziwo - są cichsze niz letnie :D A inna kwestia - obojętnie kto by nie spytał mojej córki, to zimą taty nikt na trasie nigdy nie wyprzedził :D

 

Wiec reasumując, to aż tak bardzo w firmówki bym nie wierzył. Bo miałem wybór - kupic komplet firmowych za 2800 lub za 1300 MATADORy :fajny I jakoś... poza ceną - różnic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, na oponach nie oszczędzajmy, wiadomo górna półka piękna sprawa, ale bez przesady, chyba że gotówki u nas jak lodu czego wam szczerze życzę. Latałem na kilkuletnich oponach, i wcale ciche nie były... W poniedziałek jadę w pierwszą trasę, zdam relację bo Szczecin -> Antwerpia to będzie test, nagram filmik i opiszę dokładnie co i jak, tak samo jak będę wracał do polski i napewno kiedyś zastanie mnie śnieg. W końcu zależy nam żeby nie tkwić w niewiedzy. :beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli auto jeździ dużo i często na długich trasach to mozna jeszcze pomyśleć o dodatkowych parametrach typu emisja hałasu itp ale tak jak moja zonka która jest świeżym kierowca i śmiga stara astra 2 tylk oz pracy i do pracy i czasem po mieście to poprostu musi mieć super kontakt ze slizka nawierzchnia i nic więcej jej nie potrzeba dlatego postanowiliśmy ze dla niej też biorę takie nokiany na kolcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja drodzy koledzy wolę kupić opony używane ale markowe czyli Continental, Michelin z bieżnikiem min 6 mm,

a wybór dlatego taki otóż takie oponki są o połowę tańsze i są bardziej ciche na suchej i na mokrej nawierzchni...

 

pytanie zasadnicze. Jeździłeś kiedyś na nowych oponach w SWOIM (nie u taty wujka brata) aucie? Ja doświadczyłem tego na oponach letnich przy RWD 200HP+ gdzie używane super extra Bridgestone Potenza 3 letnie 7mm rwały trakcje, założyłem nowe klasy średniej i zapomniałem jak wygląda kontrolka od trakcji.

 

Dzisiaj na pasiastego wpadły nowe Hankook ICept RS, po wyjeździe od gumiarza zrobione 300km i jestem zadowolony;) porównując do yokohamy na poprzednim passacie (tez nowe) te chyba są trochę cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie będe zamawiał oponki zimowe, troche pozno ale nie bylo wczesniej mamony. rozmiar oczywiscie 195/65/15. Wiec wybieram miedzy

-Michelin Alpin A4

-Continental TS850

-Goodyear UG8

Co polecicie najbardziej? a moze cos wiecej ?

PS. oczywiscie tylko nowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej pozno niz wcale

 

---------- Dodano o 22:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:04 ----------

 

w jakich warunkach ta opona ma jezdzic

 

---------- Dodano o 22:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:06 ----------

 

ja polecam nokiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warunkach. hmm. mieszane. beda rozne wyjazdy w gory, ale ogolnie to ulice czesto dosc oblodzone itp jak to na wsiach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku kupilem wkoncu nowe 4 opony. barum polaris (chyba) 3. przy hamowaniu naglym na suchej nawierzchni asfaltowej z 90km/h sie rozczarowalem. po wybiegnieciu lisa na droge po zakonczeniu hamowania na liczniku bylo jeszcze 50 km/h. zimy jeszcze nei latalem na nich wiec co do sniegu sie nie wypowiem. w poprzednim aucie mialem matadory 195/65/r15 i tez jakos kiepsko mi trzyymaly. tak mi sie wydawalo przynajmniej. matula posiada 2 oponki debicy frigo i powiem szczerze ze sam nieraz lapie za raczke w drzwiach jak opoznia mamuska hamowanie. i nigdy jeszcze w nic nei przywalila. normalnie na zime wydaje mi sie ze oponki na naprawde super. jesli teraz barumy sie nie sprawdza w zime to nastepne beda firmy debica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś na B6 opony KELLY Winter ST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsiach najwiecej na debicy frigo 2 lataja

 

---------- Dodano o 22:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:29 ----------

 

jest teraz tez debica frigo hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na wsiach najwiecej zawiewa :D

 

debica frigo 2 ma bardzo dobre opinie. jest jeden '-' w temp ok +10 opona 'plywa' na zakretach. ostatnio spadlo troche sniegu i mozna było potestowac ta opone. temp ok 0, -1, na ulicy roznie : błoto posniegowe, lod i snieg, auto dobrze trzymało sie jezdni, hamowało i przyspieszało. podejrzewam ze w passku prowadzenie bedzie jeszcze lepsze w takich warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności