Skocz do zawartości
dolkom

Maglownica B4 i B3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zadam pytanie- przy skręcie w prawo kiera kapkę ciężej chodzi, w lewo super lekko, kolega ma to samo w swoim b4, czy to oznaka kończącej się przekładni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś może być nieczelność w przekładni, warto zastanowić się nad regeneracją samem, zestawy sa dostępne na allegro, wystarczy dobrze poszukać, na przekładni od strony tylnego zdeżaka są wybite numery przekłądni, na mojej jest USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede w takim razie myslal nad regeneracja...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko w zwiazku z tym ze moj magiel ma już luz,czy magiel z paska diesla badz benzyny ,podejdzie do mojej vr6,i jakie mogą być różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanko w zwiazku z tym ze moj magiel ma już luz,czy magiel z paska diesla badz benzyny ,podejdzie do mojej vr6,i jakie mogą być różnice

 

nie powinno być żadnej różnicy, ja u siebie mam z Corrado wstawiony

jedyne na co musisz zwrócić uwagę, to przewody i ich mocowanie do pompy wspomagania, albo je po prostu przekręcić ze starego magla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie czy w passacie b3 byly jakies rodzaje maglownic czy tylko jena byla pakowana bo mi gosc powiedzial ze byly 3 firmy i kazda inaczej wygladala:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są trzy typy i różnią się nie tyle w wyglądzie co w ilości zębów i średnicy na frezie który łączy się z kolumną kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZF i TRW a trzecia jaka?

Frez na kolumnie kierownicy akurat nie jest przeszkodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta trzecia to bez wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Frez na kolumnie kierownicy akurat nie jest przeszkodą.

 

No ciekawe rzeczy piszesz a co przyspawasz kolimnę do frezu na przekładni????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe rzeczy piszesz a co przyspawasz kolimnę do frezu na przekładni????

 

Tak, przyspawam kolimnę, cokolwiek to jest :lol2

:debil

 

Jak wiesz czym frez z przekładni jest połączony z kolumną kierownicy, to tą część się wymienia; da się ją wymienić albowiem w fabryce nie wpadli na pomysł żeby to połączenie pospawać :P

Poniżej podpowiedź graficzna:

529.jpg

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łap mnie za literówki, fakt jest taki że przerabiałem temat wymiany maglownicy i miałem potem problem z doborem łącznika pomiędzy kolumną kierownicy a maglem, albo trafił mi się nietypowy magiel albo nie mogłem po prostu trafić na pasujący łącznik, ale pamiętam że trochę szrotów zwiedziłem zanim trafiłem na pasujący łącznik ( chodzi właśnie o średnicę i ilość zębów na frezie maglownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i chciałbym odkopać temat i opisać mój problem w pasku b3 1.9

Otóż cały czas odnoszę wrażenie że auto nie jeździ tak jak powinno. Auto tak jak już było opisane, skręca dopiero po mocniejszym obrocie kierownicą więc to pewnie wina maglownicy. Do tego przy hamowaniu bardzo często (nie zawsze) mam wrażenie jakby kierownica chciała sama skręcić w prawą stronę (zawsze, nigdy w lewo). Czy to będzie również wina maglownicy? Do tego mam luz na kierownicy mechanik stwierdził że to krzyżak jednak po osobistych oględzinach stwierdziłem iż luz pojawia się wyżej tak jakby w kolumnie kierowniczej. Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łożyska w poduchach amorów, luz na drążkach kierowniczych, naciąg paska.

Poza tym na maglu można skasować luz, jest śruba regulacyjna. Pompa też może być winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego przy hamowaniu bardzo często (nie zawsze) mam wrażenie jakby kierownica chciała sama skręcić w prawą stronę (zawsze, nig....................

A tutaj to bym hamulce sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temat :D

 

Mam problem z przekładnią kierowniczą w swoim passacie stuka przy skręcie w lewo i chciałbym się dowiedzieć czy przekładnia od golfa też będzie pasować?? Czytałem na innych forach informacje o tym i jedni piszą że nie pasuje drudzy piszą że pasuje tylko drążki trzeba wymienić. Jest w stanie ktoś odpowiedzieć mi na to pytanie z góry Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stuka przy skręcie w lewo
Jesteś pewien że to przekładnia?u mnie też stuka przy pełnym skręcie w lewo i jak stuknie to czuć to na kierownicy ,ale winę za to ponosi górny krzyżak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien że to przekładnia?u mnie też stuka przy pełnym skręcie w lewo i jak stuknie to czuć to na kierownicy ,ale winę za to ponosi górny krzyżak.

 

Tyle że u mnie jak powoli skręcasz to chwilę idzie normalnie aż w pewnym momencie czuć na kierownicy że przeskakuje i przede wszystkim ma za duży luz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odgrzewam, mianowicie mam problem dodam że jak jest ciepło nie występuje, po dłuższym czasie (postoi przez noc czy w garazu czy pod chmurką) zaraz po odpaleniu bardzo ciężko jest skręcić w prawą stronę w lewą idzie jednym paluszkiem stwierdziłem że to zapchany albo brudny układ i zapchał zaworek w pompie kupiłem nowy płyn zielony febi bo na takim jeździłem wylałem stary płyn wyczyściłem cały układ (sprężarka wypchałem stary płyn z układu zaworek umyłem bardzo dokładnie, po czym umyłem zbiorniczek złożyłem wszystko jak było i zalałem nowy płyn. Oczywiście odpowietrzyłem uprzednio zalewając pompę płynem i na drugi dzień rano zadowolony odpalam i znowu to samo stwierdzam że to magiel bo jek mocno skręcę w to prawo to słychać taki pyknięcie gdzieś w podłodze patrzyłem osłony magla wsio w porządku płynu nie ubywa magiel suchy a problem jest bo im zimniej tym bardziej ciężko skręcić w prawo, a dodam że pasek wymieniłem i nie ślizga się miał ktos taki przypadek da się to naprawić samemu czy lepiej jechać szukać magla?

 

 

A zapomniałem po wymienię płynu w zbiorniczku jest czysty zieloniutki płyn wcześniej był brudny a dodatkowo jak auto stoi na jałowych obrotach w kierownicy słychać pracujący płyn taki szum jak by płyn od wspomaganie się gdzieś przeciskał w maglu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności