Skocz do zawartości
brat koala

Problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

ale po wymianie jakie błedy wyskoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie było wszystko ok, on tym autem się przejechał sprawdził i było ok. ja przyjechałem odebrać ale jak tylko go odpaliłem to kontrolka już nie zgasła. Nie podłączał go od razu przy mnie tylko auto znów u niego został. dzwonił do mnie i mówi ze może być jakieś spięcie gdzieś na kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem który jest poruszany w tym temacie

wymieniłem czujnik położenia wału korbowego, gdyż wyskoczył mi błąd PO322

kupiłem czujnik EPSa zamiast orginalny BOSCHa

auto dobrze rozpędza się lecz od około 4tyś obr/min zaczyna szarpać :(

proszę o jakieś sugestie lub podpowiedzi, gdyż nie wiem co może być przyczyną :(

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem kilka dni kabelek OBD2 i wczoraj wieczorem sprawdziłem czy mam jakieś błędy w moim Pasku B5 FL 2004 1,9 TDI. Widzę:

 

19463 - Camshaft Position Sensor (G40): No Signal

P3007 - 35-00 - -

 

z tego co czytam to błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Auto normalnie pali na zimnym i ciepłym, nie ma problemu z mocą. Skasowałem błąd i zobaczę dzisiaj wieczorem czy się pojawił znowu. Może być chyba tak, że to stary nie skasowany błąd? Na co dokładnie ma wpływ ten czujnik jeśli jest walnięty i jaki obecnie jest jego koszt (VIN mojego paska to WVWZZZ3BZ4E186693) i czy jego wymiana jest w miarę prosta abym go sam wymienił?

Edytowane przez simono_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na włączonym silniku czy tylko na włączonym zapłonie? Bo przy TYLKO włączonym zapłonie - taki bład wyskoczy. Na uruchomionym silniku - już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, sprawdzałem na włączonym zapłonie, sprawdzę dzisiaj jak piszesz na odpalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mianowicie mam duży problem

Moj passek 1.9tdi odpalal na strzałą,czasami nie i krecilem że 4sek.i pojechalem na komp.i mech.powiedział za do wymiany czujnik położenia walka rozrzadu,więc go wymienił na nowy. Teraz auto muszę kręcić że 15sek by odpalili a mało tego gdy wyczerpie wtyczkę od czujnika to niema w ogóle żadnej roznicy.

 

Blagam pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leżał w dawce startowej a nie czujniku - założy pewnie zamiennik (a one do niczego się nie nadają) i taki efekt.

 

Musisz podjechać do kogoś kto ma vaga i Ci podniesie dawkę deczko i będzie palił od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ale czego się dowiedzialem że ten mech.założył niby nie oryginalny czujnik teraz mój nowy mech.szuka oryginału może to będzie to.

Chyba że masz kolego jakieś inne propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś wie w jakim położeniu powinna znajdować się przerwa w blaszce tej od czujnika halla jeżeli wszystko jest na znakach przy dobrze ustawionym zapłonie w silniku AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie podpiac pod temat. Stary, ale widze, ze co jakis czas odswierzany :)

 

Posiadam 1.8 ARG (blizniaczy do ADR, ale moj ma elektroniczna przepustnice). 

Problem jest tego typu, ze wyskakuje mi znany z tego tematu blad 17746/P1338/004920 - Camshaft Position Sensor (G40): Open or Short to Plus 

Co udało mi się sprawdzic: 

- Podmieniłem czujnik na inny kupiony z allegro uzywany

- Podmienilem czujnik na kolejny od sprawnego ADR'a

- Pociagnalem nowy przewod sygnalowy na pin 2 we wtyczce do czujnika do pinu 86 w ECU. (Nie chcialem ruszac pinow 1 i 3 poniewaz widze na schemacie, ze idą rowniez do innych czujników)

Blad w dalszym ciagu wystepuje, a auto odpala normalnie - od strzala praktycznie, ale chodzi nie rowno...

Blad w niezmienionej formie wystepuje nawet, gdy odpale auto z odpiętą wtyczką od czujnika. 

 

 

Co tu moze byc? Zle ustawiony wałek ?? Prosze poradzcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 16726 (P0342) Low SIgnal na Camshaft.

Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy na wtyczce do czujnika jest na pinach 1 & 2: +5.08V 3: masa Zastanawia mnie to czy +5V na pinie 2 (sygnałowym) jest w porządku.
... i na czujniku między pinem 1 i 3 11.5 kOhm

Podłączyłem czujnik pod oscyloskop. Mierząc między pinem 2 i 3 ( sygnał i GND) nie miałem żadnych odczytów.

Między pinem 1 i 2 (sygnał i +5V) miałem odczyty narastające po ok 3V a z tego co kojarzę powinny to być pełne impulsy prostokątne.

Kąt wyprzedzenia zapłonu na biegu jałowym waha się między 6.8-10.5 deg

Najpierw zapala się kontrolka ESP a potem check engine.

 

IMG_20180715_133101~2.jpg

IMG_20180715_133041~2.jpg

 

Edit:

Miałem podejrzenie, że przeskoczył rozrząd, bo pasek jest słabo naciągnięty, mimo że był wymieniany rok temu.

Czy mógłby ktoś looknąć na poniższe fotki i powiedzieć czy znaki są ok i czy muszę naprężyć pasek?

IMG_92332.thumb.jpg.cf954cc5b54d5493d67296426539ab34.jpgIMG_91992.thumb.JPG.1b23af200070c291e04defb0446cf182.JPGIMG_92322.thumb.jpg.7434ce3af68408351e42d9a34f8f017f.jpgIMG_92372.thumb.jpg.2f0f558a789ccad017cf2f344ca881f9.jpg

Edytowane przez baryl
dodane info o kontrolce esp, dodane info nt synchronizacji rozrzadu, znaki i naciąg paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik i po sprawie. Kupiłem Boscha. Stary czujnik nie nosił oznak zniszczenia. Mój kolega elektronik stwierdził, że jak coś się w środku nadpaliło ze starości to powstała pojemność, która zmienia przebieg napięcia i wartość, którą czyta ECU.
Naprawa zajęła z 30min. Trzeba zrzucić górne kółko rozrządu. Czujnik siedzi na 2 śrubkach 10 lub 13 i imbus 5.

Po zrzuceniu kółka trzymać je napięte, żeby pasek nie przeskoczył na wale korbowym. Pomoże gumka z haczykami, taka do mocowania bagażu i dwie trytki do zablokowania paska na górnym kółku. Przy okazji napiąłem pasek, po mechanikach co wymieniali rozrząd w ubiegłe wakacje.

Dużo pomaga filmik:

https://youtu.be/gkK1wlewsIY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z kolegów posiada wiedzę, jaki powinien wynosić opór wewnętrzny sprawnego czujnika położenia wałka rozrządu w silniku AVF 1.9TDI 130KM? U mnie czujnik położenia wałka rozrządu wykazuje przerwę (nie zwarcie, tylko przerwę w obwodzie - brak rezystancji wewnętrznej). Natomiast czujnik położenia wału (popularny G28) rezystancja wynosi 460 Ω. Mimo podanych wartości komputer pokazuje uszkodzenie (G28).

Mam problem z odpalaniem ciepłego silnika, natomiast na zimnym silniku po kilku godzinach stania odpala w sekundę.

G28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności