Skocz do zawartości
brat koala

Problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eine
długiii - ten z tyłu silnika, to w takim razie co to jest? Ten czujnik na fotce jest przy wałkach a z tyłu masz kolejny - na dole silnika. I to tez jest czujnik Halla :)

Ten który masz na fotce to czujnik wałka rozrządu a z tyłu masz czujnik na wale korbowym :))

 

U mnie w 2.0 ten od wałka rozrządu wtyczkę ma w miejscu tego czujnika z fotki, natomiast sam czujnik bierze impuls z koła zębatego wałka rozrządu. Nie z wnętrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...to ja juz nie wiem :P U mnie w tym miejscu jest czujnik Halla.Kiedy go odepne samochod normalnie chodzi,wiec napewno stąd nie bierze impulsów obrotów :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eine
hmm...to ja juz nie wiem :P U mnie w tym miejscu jest czujnik Halla.Kiedy go odepne samochod normalnie chodzi,wiec napewno stąd nie bierze impulsów obrotów :637:

strzeliłbym fotkę, ale nic nie będzie widac, sam ledwo dojzalem ten czujnik.

Jedyne co widać to tą wtyczkę od niego. Sam czujnik jest pomiędzy głowicą a kołem z wałka rozrządu. Impulsy bieżne z fartucha który jest na kole wałka, powiem szczerze że pierwszy raz widziałem taki czujnik Halla.

Musiałem się męczyć i czyścić delikatnie malutkim pędzelkiem, najważniejsze że się udało.

 

Przed zabiegiem wywalało mi błąd 16726 camshaft sesnsor - signal too low, Autko bylo mułowate tak że z klimą ledwo jechał - prawie jak syrenka. Z tego sensora u mnie impuls idzie do kopułki zapłonowej. Silnik pracował w trybie awaryjnym.

 

Teraz auto jest zrywne tak że aż mi sie gęba cieszy :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... może się komuś potem przyda :)

 

beztytuunq8.jpg

 

no właśnie mi się przydało ;)

dzięki

............

Mój Passat podczas jazdy , zaraz po zmianie biegu na kolejny wyższy , chwilę przymula , czyli czytając j.w. to wina właśnie tego czujnika (mam taką nadzieję)

Czy może Ktoś mi powiedzieć co dokładnie i czym najlepiej czyścić czy przemywać.

Czy ten czujnik po wykręceniu to jest coś takiego , czy takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa.

rozumiem ,że aby dostać się do niego , to potrzeba zdjąć obudowę paska rozrządu. A już pod obudową będzie sterczało właśnie takie coś. Pozostaje to tylko odkręcić i wewnątrz "wyczyścić" np. takim czymś.

aaa , i jescze jedno.

czy potem trzeba VAgiem błędy kasować.

Ja prawdę mówiąc nawet pod VAGa nigdy nie podłączałem , dlatego 100% pewnosci nie mam ,że to Halla . Po prostu mam takie objawy przymulenia jak opisywane i dlatego wnioskuję ,ze to on (choć chyba równie dobrze to morze być przepływomierz lub przepustnica). Jak nie ,to nie zaszkodzi profilaktycznie moje przeczyszczenie jego.

...........

dodane

>>>

tak czytam i czytam to forum , a szególnie tematy o czujniku Halla i juz zbaraniałem.

Kolega @Danek75 w kilku postach twierdzi ,że taki czujnik znajduje sie też z tyłu silnika , a gniazdo jego kabla jest pod zbiorniczkiem z płynem chłodniczym.

I już całkiem zgłupaiłem. Za co się brać do czyszczenia ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik Halla może powodować problemy z rozruchem zimnego silnika? Dodam, że vag nie wywala mi błędów. Jak można sprawdzić vagiem czy jest on sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ja czegoś tutaj nie kumam:633: Czy czujnik halla to ten który daje główne impulsy z jaką prędkością obraca się wałczy(czy tam wogóle silnik) ?? Jeżeli tak to ten czujnik ,który jest pod pokrywą rozrządu działa na powyżej 3000 obrotów.Mnie interesowałby ten czujnik,który odpinając auto gaśnie,a nie wchodzi w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik położenia wałka rozrządu (ten z przodu :P) odepnę, to jaki ma to wpływ na pracę silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie zadanie bez turbiny ma ten czujnik,ale według kolegów auto powinno zgasnąć,a tak nie jest (tak zrozumiałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podczepię się do tematu drodzy koledzy bo własnie wróciłem z długiego weekendu i pięknie wszystko działało aż do dzisiaj :-( otóż odczuwam brak mocy i jak mu depnę to tak przerywa tak jak by ktoś blokował dopływ paliwa lub powietrza myslałem że może filtr powietrz strasznie się zapylił bo jeździłem w lessowych pyłach w Kazimierzu, jak ktoś tam był to wie jak to jest w tych wąwozach, istny pył, ale okazało się że filtr jest ok więc załamałem się, wybieram się na vag ale chciałbym się coś więcej dowiedzieć by mechnik nie zrobił ze mnie idioty i przypadkiem nie wymienił połowy samochodu bo wiadomo że to oni lubią najbardziej.

Próbowałem odpinać wtyczki między innymi od czujnika halla bo wyczytałem że to może on nawalił ale jak go odpinałem to jak robiłem przegazówkę to nie było różnicy czy podpięty czy nie, więc co o tym myślicie co poże być bo jak przepływkę wypinałem i wpinałem na pracującym silniku to silnik delikatni zareagował. Podpowiedzcie mi gdzie mam szukać.

Poczytałem oczujniku Halla i myślę że to chyba to ale jutro rano postaram się znaleźć jakiegoś vaga to zobaczę i napiszę co to za usterka, mam nadzieję że znajdę specjalistę bo ten u którego dziś byłem to debil ale ponoć specjalista ale nie idzie z nim pogadać więc chyba zrezygnuję z jego usług.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy wymieniłem dziś kompletny rozrząd w 1.8T 20V 150KM silnik AEB.

Po skończeniu i podpięciu do kompa wykazało mi kilka błędów ale skasowałem wszystkie oprócz jednego :

00515 czujnik Halla G40

nie można go skasować proszę o instrukcje co sprawdzić i jak, ewentualnie wymienić?

Wydaje mi się że jest trochę mułowaty i na wolnych obrotach jak mu lekko depnę to szarpie (skacze),być może to wina LPG nie wiem ale coś chyba jest nie tak...

Proszę o poradę co zrobić w pierwszej kolejności?

 

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morfer

Piszecie tu Panowie tylko o silnikach benzynowych a co z TDI ?!

Posiadam 1.9 TDI 130 KM (3bg) 2004, typ AWX, Po poprawce nastawu rozrządu, na VAG wyświetla się problem z czujnikiem ustawienia wałku rozrządu. Diagnoza mechanika jest taka że czujnik jest do wymiany. 358 PLN i do zamówienia tylko z serwisu VW. Próbuje znaleźć używany.

I TU SIĘ ZACZYNAJĄ MOJE PROBLEMY.

POMMMMMOCY.

1. Gdzie dokładnie w TDI znajduje się ten czujnik (wiem że znajduje się pod obudową rozrządu, dochodzi tam przewód do plastikowego elementu który jest skręcony śrubą do bloku silnika "nie wygląda jak w benzynowcach, nie jest w metalowej puszce)

2. Jak sprawdzić jaki jest numer seryjny/typ?

3. Czy można go wymienić bez ściągania przodu/oraz rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam dlaczego w temacie czujnika połozenia wału dla diesla piszecie o benzynie/???

niezły sie tu bu....zrobił

 

 

wiec odpowiadam na post nr1 czyli tematu z dieslem

 

czujnik połozenia jest czujnikiem z umieszczonym wewnatrz magnesem

czasami przyklejają sie tam opiłki metalu i ecu wariuje miałem tak w aucie kolegi

czyszczenie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego post nr 1 ukazał sie 3 lata temu, jesli jestes taki szybki to pomógłbyś koledze powyżej. W temacie tego wątku nie ma napisane, że to tylko do diesla. Czujnik spełnia tą samą funkcję czy to benzyniak czy to diesel.

Czujnik znajduje się za kołem zębatym paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z czujnikiem wałka rozrządu.

Bylem u mechanika, podłączył pod VAG'a - pokazało błąd czujnika, wiec zostawiłem u niego auto żeby owy czujnik wymienić. po dwóch dniach: czujnik wymieniony, auto sprawdzone, jadę odebrać furmankę.

Pierwsze odpalenie i kontrolka znów się zapaliła :(

Silnik przed wymianą czujnika jak i po pracował normalnie. Chodził równiutko, odpalał bez problemów, może zrobiło auto się tylko lekko mułowate.

Czy ktoś może wie jaka może być przyczyna?

Passat B5 2001 1.6 benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam problem z czujnikiem wałka rozrządu.

Bylem u mechanika, podłączył pod VAG'a - pokazało błąd czujnika, wiec zostawiłem u niego auto żeby owy czujnik wymienić. po dwóch dniach: czujnik wymieniony, auto sprawdzone, jadę odebrać furmankę.

Pierwsze odpalenie i kontrolka znów się zapaliła :(

Silnik przed wymianą czujnika jak i po pracował normalnie. Chodził równiutko, odpalał bez problemów, może zrobiło auto się tylko lekko mułowate.

Czy ktoś może wie jaka może być przyczyna?

Passat B5 2001 1.6 benzyna

po 1 AHL jest do 2000r wiec popraw to

po drugie jaka kontrolka się zapaliła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki, silniczek ALZ juz zmienilem.

Zapaliła sie Lamka Ostrzegawcza spalin silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów to ja dokładnie nie znam jakie wyskoczyły, mechanior powiedzial mi tylko ze czujnik położenia walka rozrządu do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności