Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

gdyz czytalam, ze taka swieca latwo urwac

jak nie będzie dawała sie odkręcić - zostaw ;)

Przede wszystkim musisz mieć kluczyk nasadowy długi i wąski a najlepiej rurkowy .

dziesiątkę :) (10)

no i smar przy wkręcaniu

miedzianym można (tylko że nie będziesz kupowała puszki na troszke gwintu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co musisz się zastanowić, ukręcić świecę to nie problem, jak ukręcisz to potem jest masakra i może się to wiązać nawet ze zdjęciem pokrywy i planowaniem głowicy (tak mi powiedział mechanik). To czy pójdzie łatwo czy nie zależeć będzie czy przy poprzedniej wymianie został zastosowany smar, jeśli tak to powinno iść gładko. To samo tyczy się wkręcania nowej świecy, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie lub przyszłemu właścicielowi problemu, użyj smaru, a świeca nie zapiecze się. Jeśli wykręcanie pójdzie ciężko, psiknij wd40 odczekaj 10 minut i spróbuj ponownie, u mnie po takim zabiegu popuściła. Jeśli pójdziesz do mechanika może okazać się, że każe Ci podpisać pismo, że w przypadku ukręcenia świecy nie ponosi za to odpowiedzialności...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zerwany gwint musi oznaczać zrzucanie głowicy - są narzędzia do wykręcania urwanych świec np. Beru. Ja właśnie miałem urwane dwa gwinty jednak zdecydowałem się na ASO i zrzucenie głowicy - ASO zrzuca głowicę wysyła ją do specjalistycznej firmy gdzie frezują i tulejują nowe gniazda a następnie ASO montuje świece i planuje głowicę ze sprawdzeniem i nowymi uszczelkami koszt baaardzo duży 1750zł :/ plus komplet świec bosch w sumie nieco ponad 2 koła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są takie zestawy, ale z tego co mi wiadomo nie zawsze one pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zobaczcie ten filmik. Jak widać wszystko zależy od posiadanych narzędzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie odnośnie świec żarowych a mianowicie ;kolega posiada passata z 2003 roku z silnikiem 1.9 tdi 130 km WVWZZZ3BZ4E117079 oznaczenie silnika prawdopodobnie AVF i jakie idą do niego świece Pytanie niby proste a jednak nie do końca ponieważ co sklep to twierdzą inaczej Podają inną długość , czas pracy itp Jak to zwykle bywa polecają tylko te co mają w ofercie a jak podaje im nazwy i parametry z innej to wszyscy twierdzą że tylko ich jest właściwa Proszę o numer fabryczny lub ich zamienniki Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzis wymeieniłam świece sam, ajm z 99r.,240tys., 2 godz. i wymienione, 3 spalone były, zimą długo krecił by zapalić. miałem 2 dziesiątki rurkowe, krótszą i dłuższą, gumowe fajki metodą na sznurek i poszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tak do końca te opiłki zostaną wydmuchnięte z cylindra?

Ja się mechanika w warsztacie pytałem to zdejmuje głowicę i dopiero wykręca urwaną.

 

Pod koniec podłączył w miejsce wtrysku jakiś wąż i pewnie wypłucze jakimś olejem czy naftą. Ja bym tam jeszcze dał w miejsce świeczki walcowy magnes neodymowy i powinien ładnie wychwycić z płukanki wirujące opiłki. Ale jak się jakiś wbije pomiędzy tłok a ściankę cylindra to może narobić szkody. A zawory jak tam zostanie przytrzaśnięty opiłek?

Do kamerki to fajnie to wygląda, ale pomimo zestawu jak do operacji serca walnął się (przynajmniej na filmie nie widać jak wydmuchiwał) i nie oczyścił przed wkręceniem świeczki-widać że czysto ale na filmie nie czyścił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś chciałem sprawdzić świece ale to naprawdę nie takie proste. niektórzy pisali że wymontowali świece ta koło filtra bez wyjmowania filtra przecież tam palca się nie da włożyć a co dopiero klucz. Spróbuje któregoś dnia zdjąć te kapturki metodą sznurka ale tam jest strasznie mało miejsca. passat 131koni 1.9TDI 2001rok. Ile ten klucz rurkowy ma miec dlugości żeby świeca w niego weszła? Zaopatrzony jestem już w smar srebrzany. Jeszcze tylko swiece ale ja chyba wszystkie wymienie.

 

Już wymieniłem wszystkie, 3 były spalone. Bylem w warsztacie nie chciało mi sie grzebać.

Koleś zrobił to w 40 minut bez żadnych smarów wkręcił nowe i powiedział że w passku taki problem jak zapiekanie nie występuje. Nowe Boscha takie jak miałem 38zl sztuka i 40zl wymiana. Te kapturki to szczypczykami on zdejmował.

 

Po wymianie nie ma efektu traktora palonego na mrozie. przy zimnym silniku ładnie pracuje.

Edytowane przez jachok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana swiec. Silnik ATJ i tutaj moja prosba:

- Jakie swiece polecacie? Mysle nad BERU.

- Jak jest z dojsciem? Macie jakies zdjęcia/schemat? - zobaczylbym z ciekawosci zanim zaczne wymieniac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, świeczki wymieniałem sam i nie było żadnego problemu z ich odkreceniem (2002R),miałem świece firmy beru(dwie spalone ) a wymieniłem na NGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świece ori były Boscha o takim symbolu N 105 792 01, kupiłem w Autolandzie Boscha Duraterm w detalu kosztowały coś ok 60zł szt. Również nie było problemu z odkręceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to nie smar srebrzany a smar miedziany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zepsute świece mogą byc przyczyną wypuszczania przez auto niebieskiego dymu podczas pierwszego odpalania auta z rana ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał VW, jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak nie palil na wszystkie to niebieskiego dymu nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciesz niebieski dym to niby spalanie oleju a czarny to niespalone paliwo to dlaczego jak świece nie grzeją wszystkie to może byc niebieski dym ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy zepsute świece mogą byc przyczyną wypuszczania przez auto niebieskiego dymu podczas pierwszego odpalania auta z rana ?? Pozdrawiam
spala olej

Niebieski

 

 

 

Jeśli z rury wydechowej silnika benzynowego lub diesla wydobywa się dym o barwie błękitnej to niestety świadczy to o jego zużyciu, ponieważ spalany jest olej silnikowy. Jeśli mamy wątpliwości, czy faktycznie jest to olej powinniśmy sprawdzić poziom oleju w silniku. Jego szybkie ubywanie w połączeniu z niebieskim dymem z rury niestety świadczy o uszkodzeniu silnika. To, w jakich warunkach pracy silnika pojawia się dymienie, może nam podpowiedzieć o rodzaju uszkodzenia. Jeśli na biegu jałowym nie widać dymu, a pojawia się przy schodzeniu silnika z wysokich obrotów może to świadczyć o zużyciu uszczelniaczy zaworowych. Jeśli dym pojawia się na biegu jałowym i przy zwiększaniu obrotów, to niestety świadczy to o zużyciu pierścieni tłokowych i gładzi cylindra. W silnikach z turbosprężarką kłęby niebieskiego dymu mogą być spowodowane uszkodzeniem turbiny.

Źródło http://www.motofakty.pl/artykul/dym_z_rury_wydechowej.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ze niebieski dym to po przepalonym oleju, ale pomyslcie chwile.

Silnik kreci, paliwo jest, ale swiece go nie zapalaja to nie bedzie czarnego dymu (zbyt podlany silnik), bo nie grzeja odpowiednio.

Silnik wowczas przepala resztki oleju jaki jest w dolocie (nieszczelna turbawka, filtr odmy), ktory wchodzi z powietrzem do komory spalania i stad niebieski dym.

 

PS.

Monitoruj stan oleju.

Edytowane przez marv84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sobie dymka puści z rana po nocy zwłaszcza jak są niskie temperatury podczas odpalania i tez lekko błękitny i myślę ze to jest normalne ,oleju nie ubywa jakoś znacząco , od zmiany do zmiany(co 10 tys) 0,5l wiec w normie, tez z początku się zastanawiałem czy to normalne ale jak zobaczyłem w firmie ze nowa avensis z rana tak samo puści dyma wiec stwierdziłem ze to po prostu diesel,wiec myślę że nie ma czym się przejmować jak to tylko przy odpalaniu,a jezeli dymi na niebiesko cały czas no to wtedy jest problem

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności