Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Piotr ma rację,trafna sugestia.Fajki pękają w cholerę i najzwyczajniej w świecie wyskakują.Z tego co pamiętam ze dwie już wymieniłem,a i trzecią mam obecnie pękniętą.Banalna fajeczka w ASO to jakieś 80 pln lub alternatywnie jakiś szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was kilka pytań odnośnie świec i kabli wysokiego napięcia.

1. Czy uważacie ze disel odpali bez działajacych świec żarowych?

2. Czy i jak można sprawdzić czy działają przewody wysokiego napięcia.

 

Wiem ze mam sławne świece a chciałbym sprawdzić kable czy jest jakaś metoda na to?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Tak, sprawny diesel odpali beż świec

ad.2 Przewody wysokiego napięcia w dieslu?

 

I co to są sławne świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpali bez swiec nawet przy temp -5*C.

 

przewody świec w dieslu nie zużywają się.

 

czy się wsławiły Twoje świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre nie widziałem nawet. Jestem w pracy i pisze z telefonu i nieraz nie widzę jak ten coś zmieni. Przepraszam za to.

 

Może inaczej. Czy wkładając świece do fajki i przytykając ja do silnika powinna się nagrzać czy nie? Albo + z fajki a - z akumulatora?

Próbowałem tak zrobić i nic. A wiem ze świece sa dobre bo na ostro grzeją się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie do świecy napięcie pojawia się chyba poniżej -8 stopni, więc w dzisiejszych warunkach po włożeniu świecy do fajki napewno się nie nagrzeje. Po podaniu plusa i minusa bezpośrednio z akumulatora sprawna świeca będzie się grzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na fajce pojawia się poniżej ok. +5 stopni, jeśli chcesz w ten sposób sprawdzać, to odepnij czujnik temperatury i niech ktoś przekręci zapłon. Mylisz pojęcia świecy żarowej i zapłonowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zaczniemy od tego w jakim zawodzie kolega jest wyksztalcony

wtedy bedzie latwiej tlumaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktos pomoze mam takie bledy i co dalej z nimi zrobic

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Tuesday, 02 May 2017, 19:48:04:0

Control Module Part Number: 038 997 016 K

Component and/or Version: R4 2,0L EDC G000SG 0092

Software Coding: 0000072

Work Shop Code: WSC 07777

VCID: 263F759BD1FF

3 Faults Found:

17056 - Cylinder 2 Glow Plug Circuit (Q11): Electrical Fault

P0672 - 000 - -

17057 - Cylinder 3 Glow Plug Circuit (Q12): Electrical Fault

P0673 - 000 - -

17058 - Cylinder 4 Glow Plug Circuit (Q13): Electrical Fault

P0674 - 000 - -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałeś w ogóle do wiązki świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałeś w ogóle do wiązki świec?

 

Odpinałem wtyczki od wszystkich swiec jak i rowniez wykrecalem prze glowicy to gniazdo nic nie budzilo zastrzezen...Co moze tego byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie, przerwa, spalona świeca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to najlepiej amatorsko zdiagnozowac ostatnio byly tylko dwa bledy a teraz i ten trzeci masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać które świece będą pasowały do mojego silnika. Passat produkcja grudzień 2003. Silnik AWX

NR VIN: WVWZZZ3BZ4E120609

Dzisiaj wyciągnałem z silnika Bosche o numerze 0250202046, czyli wychodziło by na to że musze zamontować teraz o numerze:  0 250 202 023 

Jednak według VINu wychodzi na to że musze zamontować te krótsze czy się mylę?

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tommy-cichy napisał:

Witam kolegów. Czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać które świece będą pasowały do mojego silnika. Passat produkcja grudzień 2003. Silnik AWX

NR VIN: WVWZZZ3BZ4E120609

Dzisiaj wyciągnałem z silnika Bosche o numerze 0250202046, czyli wychodziło by na to że musze zamontować teraz o numerze:  0 250 202 023 

Jednak według VINu wychodzi na to że musze zamontować te krótsze czy się mylę?

Z góry dzięki za pomoc

 

BOSCH - 0 250 202 023

BERU - GN046

NGK - D-POWER 20, NR KAT. 6943

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki. A tak swoją drogą kolego to czy rozkodowałeś to w Etce czy po prostu już wiesz że do tych roczników idą te świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tommy-cichy napisał:

Śliczne dzięki. A tak swoją drogą kolego to czy rozkodowałeś to w Etce czy po prostu już wiesz że do tych roczników idą te świece?

Tak wynika z ETKI, a ponadto mam ten sam silnik co Ty :)

Ja osobiście zakładałem BERU

w załączeniu pełne info na temat świecy BOSCH

świeca.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Boschki bo tu gdzie mieszkam były o 10 zł tańsze na sztuce, także przy cenie jednej sztuki całkiem sporo. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 14:52, tomnik napisał:

Na marginesie - czy montaż dłuższych świec M10X1X30 w głowicę silnika, do którego dedykowane są te krótsze(o 3mm) M10X1X27, czy M10X1X25 (o 5mm), skutkuje kolizją z nimi, tłoka cylindra ?

 

Odświeżę temat.

 

Dzisiaj zadałem sobie to samo pytanie, a że lubię eksperymentować zrobiłem to na własnym aucie.

W moim Pasku AWX były świece 92mm (krótkie), ale był problem z rozruchem pomimo 3 sprawnych świec. Po wykręceniu i po podłączeniu do akku rozgrzewały się do czerwoności po około 7 sekundach.

1 ze świec pobierała prąd, ale nie rozgrzewała się do czerwoności tylko grzała się bardzo lekko ( po 10 sekundach grzania miała temperaturę około 70*C) -> taki złodziej prądu ;)

Były NGK i wytrzymały 8 lat.

 

Odpowiadając na pytanie: Czy można użyć dłuższej świecy (97mm) w silniku w którym były krótkie świece (92mm)?

Można. Ja w swoim pasku dzisiaj tak zrobiłem. Samochód normalnie odpalił, pracuje normalnie.

Nie występuje kolizja z tłokiem, bo i tak w tłoku jest otwór tzw komora spalania.

Mam na stanie w warsztacie głowicę do 1.9 TDI PD (moja zapasowa) więc zamontowałem pompowtryskiwacz i wkręciłem świecę 97mm a do kolejnego cylindra świecę 92mm (nie miałem drugiego pompowtrysku żeby wkręcić)

Widać różnicę, że czubek świecy wyraźniej wystaje przez co odda więcej ciepła w czasie nagrzewania. Do tego dochodzi też to, że czubek będzie ogrzewał komorę spalania centralnie czyli tuż na stożkiem tłoka (mówię tu o świecy 97mm).

Część tego ciepła na pewno też ogrzeje końcówkę pompowtryskiwacza, co może nieco poprawić rozruch w czasie zimy, oraz zredukować kopcenie tuż po odpaleniu.

Suwmiarką ustawiłem pompowtryskiwacz dla trzeciego cylindra (153,6mm) i sprawdziłem czy otwory w pompowtryskiwaczu przez które paliwo wtryskiwane jest do cylindra nie będzie zakłócone przez dłuższą świecę żarową i nic takiego nie występuje.

 

IMAG0339.jpg

IMAG0340.jpg

IMAG0341.jpg

IMAG0342.jpg

IMAG0343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, widmoxxx napisał:

Dzisiaj zadałem sobie to samo pytanie, a że lubię eksperymentować zrobiłem to na własnym aucie.

 

19 godzin temu, widmoxxx napisał:

Można.

Dziękuje, Kamil :)

Choć powiem szczerze- na podstawie załączonych przez Ciebie zdjęć nie zaryzykowałbym (nie jestem mechanikiem ) montażu dłuższej świecy.  Na mój gust wystaje dużo za dużo :) 

Zdaję sobie sprawę, że chowa się w komorze spalania umieszczonej w tłoku, niemniej jednak....

PS. Dziękuje (dziękujemy) za zdjęcia !

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności