Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota

Rekomendowane odpowiedzi

karolczak witam, procedury programowania sa dwie jedna dwoma kluczykami - jeden w stacyjce 2-gi w zamku drzwi.

2-ga procedura programowania pilota jest VAG-iem.

Z tego co kiedys cos czytalem to w niektorych rocznikach nie dzialala ta procedura z dwoma kluczykami tylko VAG.

Odnosnie dopasowywania pilotow to powiem szczerze ze moj kolega ma 434MHz i kupil zupełnie inny 434MHz i udalo mu sie go odpalic. Ja teraz tez mam dylemat bo kolega mnie prosil o to zebym kupil mu 434MHz ale ja spisalem symbol i szukam takiego nie chce ryzykowac, w ostatecznosci wstrzelimy sie moze trafimy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcel_76 zapomniałem dodac, że koszt dorobienia scyzoryka w serwisie z zaprogramowaniem itp. wynosi oko 750zł. Ja chciałem dorobic do swego dzwonilem do VW Suwałki.

W Ełku i Olecku jest facet co tez dorabia kluczyki i za scyzoryk rowniez zyczy sobie okolo 700-800zł. Zwykły kluczyk bez pilota plus zaprogramowanie 300zł. Moim zdaniem drogo.

Sa miejsca gdzie mozna dorobic z zaprogramowaniem za 100zł tak slyszalem nie dorabialem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

** wsadzić kluczyk

* włączyć zapłon

* wyłączyć

* wyjąć kluczyk

* przytrzymać przycisk zamykania i w tym czasie 3 razy nacisnąć przycisk otwierania

* puścić przyciski

* auto powinno zareagować

 

A tym sposobem próbowałeś ? Ja tym sposobem właśnie zaprogramowałem pilota u siebie za pierwszym razem. A pozostałe próbowałem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas28

Witam wszystkich tu zgromadzonych,jako,że jestem tu nowy więc z góry przepraszam za wszelkie gafy :krzeslem: Mam mały problem podobnie jak tadek1.9 więc dołącze sie do niego i zapytam raz jeszcze jak to jest z tym kluczykiem,może ktoś kto to robił opisze to dokladniej bo mi nic nie zadziałało. MrWho widze ,że wiesz o co chodzi wiec prosze o pomoc bo ja niemam o tym pojęcia,a teraz juz wszystko tłumacze. Kupiłem Paska 2 miechy temu niestety gościu miał tylko jeden kluczyk(choć tak szczerze mówiąc to pojecia niemam jak mozna zgubic czy zepsuć kluczyk,nigdy mi sie to nie zdażyło)ale nie o tym,Kupiłem drugi kluczyk nówka z dwoma przyciskami taki jak mój nie programowany wczesniej,mam do niego metke z kodem kreskowym,więc jak mam tego dokonac żeby ten kluczyk działał,immo jak i otwieranie/zamykanie...Pomocyyyyyyyyyyyy :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dywanik w góre po stronie kierowcy i z czarnego pudełka wyciągasz moduł i czytasz jaki numer

np:dscf2654ie1.th.jpg

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na komforcie :cisza: będzie napisane jaka częstotliwość pozdro :vw:

Nie wydaje mi sie.

433mhz nadaje sie do modulu z koncowka J.

 

A ja nadal mówię że jest napisane jak sie otworzy moduł

Moduł znajduje sie po lewej stronie samochodu pod dywanikiem w odleglości 20 cm od fotela

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila dopasowywalem kluczyk-scyzoryk do mojego Passka B5 2000.Sytuacje mialem banalna ,jak wszyscy.W jednym zkluczy rozladowala sie bateria,i po wymianie nie reagowal pilot.Zrobilem tak:

1 Wlozylem (niedzialajacy )do stacyjki,otworzylem okno od strony kierowcy i wlozylem do zamka drugi (dzialajacy) kluczyk.

2 Zamknalem (dzialajacym) drzwi.

3 Nacisnalem dwukrotnie bedacy w stacyjce (niedzialajacy) kluczyk.

4 Wyjalem obydwa kluczyki,( niedzialajacym) sprawdzilem funkcje zamykania z pilota.

Wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam paska z 2003 roku czyli scyzoryk z trzema przyciskami. Dzisiaj wykonalem procedure programowania pilota. Wszystko przebieglo bez problemu z jednym wyjatkiem, po zaprogramowaniu pilota dzialaja tylko przyciski otwieranie/zamykanie natomiast nie dziala przycisk otwierania bagaznika. Oryginalny kluczyk dziala bezproblemowo. Czy ktos mial juz podobny problem? Dla jasnosci dopasowanie pilota wkonalem poprzez metode stacyjka/drzwi bez Vaga.

 

u mnie jest dokładnie taki sam problem, również kodowanie odbywało się poprzez stacyjkę

nie mam pojęcia czemu otwieranie klapy nie działa w zaprogramowanym kluczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest dokładnie taki sam problem, również kodowanie odbywało się poprzez stacyjkę

nie mam pojęcia czemu otwieranie klapy nie działa w zaprogramowanym kluczu

 

tez tak mam na jednym pilocie dziala otwieranie klapy na innym nie, reszta hula bez problemu

przyjrzalem sie kiedys plytce z pilota i oznaczenia niby 434MHz ale numery i plytka jest inna wiec moze tu jest problem

jeden ma HLO 1k0 959 753 AH

drugi HLO 1K0 959 753 G

 

Pozdr

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzoforte
witam wszystkich ... posiadam paska z 98r kupiłem scyzoryk z czestotliwoscia 434 Mhz i nie moge przystosowac pilota , od was dowiedzialem sie że prawdopodobnie potrzebuje 433 Mhz , i tu moje pytanie ....na allegro nie widze równego 433 Mhz tylko 433,92 lub 434... czy 433,92 to jest właśnie ten którego potrzebuje ??

433 to nie 433.92

Szukaj -są czasem same 433:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jmmo zawsze możesz przekodować.

 

immo (przynajmniej crypto48 a takie jest w kluczu scyzoryku) można zakodować TYLKO 1 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można immo ze starego kluczyka przełożyć?

 

ze scyzoryka do scyzoryka tak ale jeśli ze zwykłego klucza to nie wiem bo nie mam pojęcia gdzie w zyklasie immo jest umiejscowione i czy da się je rozdzielić od klucza (w służbowej fabii immo w zwykłum kluczu jest wprasowane w grot klucza tuż przy wejściu grota w obudowę klucza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ,dołączam sie do tematu,mój problem polega na tym,że zakupiłem paska z końca roku 96 (salon polska) ,poprzedni właściciel dał mi oczywiście 2 kluczyki -jeden zwykły,drugi z pilotem kompletnie nieużywany wiec myslałem że padła bateria,auto zapala lecz nie działa zdalne otwieranie i zamykanie.

Wymieniłem baterie i próby zakodowania o których przeczytałem nie dały rezultatu,czy w roczniku 96 programowanie kluczyka należy wykonać tylko przez kompa?

 

Niestety nie da się inaczej.....Jeżeli pilot jest od tego auta, to powinno się udać zaprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie mam jeden pilot z trzema przyciskami, przy czym tylko dwa dzialaja, ten od otwierania po jednokrotnym nacisnieciu otwiera drzwi kierowcy po dwokrotnym lub dluzszum przytrzymaniu otwiera wszystkie zamki. Zamykanie tez dziala bez problemowo. PROBLEM moj stanowi trzeci przycisk, otwierania klapy bagaznika, nie dziala on wogole. Czy ma ktos moze jakas mala rade na moja bolaczke ???

 

Dodam iz samochod jest z 2002 r. uk

 

Pozdrawiam

 

osobiście kodowałem 2 dodatkowe klucze/scyzoryki i w obu nie działa przycisk otwierania tylnej klapy

w oryginalnym scyzoryku ten klawisz jak najbardziej działa

też nie mam pojęcia w czym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowym użytkownikiem VW Passata z 2002 r. i dostałem z nim dwa kluczyki z trzema przyciskami. Jeden z nich działa i otwiera drzwi z pilota, natomiast drugi niestety nie. Próbowałem zaprogramować kluczyk - także po wymianie baterii - sposobem opisanym w tym wątku (raz naciskając przycisk otwierania, a za drugim razem zamykania drzwi). Niestety samochód nie odezwał się, a kluczyk nadal nie działa. Wydaje mi się, że kluczyk reaguje na przyciskanie otwierania bądź zamykania drzwi, gdyż mruga czerwona dioda obok przycisków.

Kiedy otworzę drzwi dobrym kluczykiem, a do staczyjki włożę ten nie działający to po włączeniu zapłonu immobiliser rozpoznaje go i mogę odpalić silnik.

 

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem nowym użytkownikiem VW Passata z 2002 r. i dostałem z nim dwa kluczyki z trzema przyciskami. Jeden z nich działa i otwiera drzwi z pilota, natomiast drugi niestety nie. Próbowałem zaprogramować kluczyk - także po wymianie baterii - sposobem opisanym w tym wątku (raz naciskając przycisk otwierania, a za drugim razem zamykania drzwi). Niestety samochód nie odezwał się, a kluczyk nadal nie działa. Wydaje mi się, że kluczyk reaguje na przyciskanie otwierania bądź zamykania drzwi, gdyż mruga czerwona dioda obok przycisków.

Kiedy otworzę drzwi dobrym kluczykiem, a do staczyjki włożę ten nie działający to po włączeniu zapłonu immobiliser rozpoznaje go i mogę odpalić silnik.

 

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć co zrobić?

 

Powinno sie dac skoro pilot jest napewno dobry.Trzeba by sprobowac przez Vag-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnosnie pilota.Moj pilot od auta dzialal na 433 MHz i teraz jest zepsuty.Jest to pilot z dwoma przyciskami w zwyklym kluczyku-nie w scyzoryku.Czy bedzie dzialal ten pilot z aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=415052014

skoro tez jest na 433 MHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko odnosnie pilota.Moj pilot od auta dzialal na 433 MHz i teraz jest zepsuty.Jest to pilot z dwoma przyciskami w zwyklym kluczyku-nie w scyzoryku.Czy bedzie dzialal ten pilot z aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=415052014

skoro tez jest na 433 MHz??

 

Też bym chciał żeby ten pilot działał ale niestety tylko ten będzie działał. No chyba że ci nie zależy na otwieraniu z pilota :-)))

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko odnosnie pilota.Moj pilot od auta dzialal na 433 MHz i teraz jest zepsuty.Jest to pilot z dwoma przyciskami w zwyklym kluczyku-nie w scyzoryku.Czy bedzie dzialal ten pilot z aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=415052014

skoro tez jest na 433 MHz??

 

 

Ktos tu popełnił błąd przy opisie aukcji. Nie ma takich pilotów o częstotliwości 433 Mhz. Ten który ty potrzebujesz jest trudno dostepny, trzeba cierpliwości przy szukaniu. Ja ostatnio ustrzeliłem dla siebie taki kluczyk scyzoryk na 433 Mhz idealny nowy za 90 zł.Czasem to wołaja za taki mega zuzyty nawet 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapewnia ze na 100% jest wyryte na kluczyku 433 MHz wiec jesli rzeczywiscie tyle ma to wydaje mi sie ze powinien dzialac skoro u mnie jest ta sama czestotliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności