Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bo mam z końcówką AH a niektórzy piszą że są wymienne z DA. Czyli kupuje np cały pilot o tym samym oznaczeniu, rozłączam pilot od kluczyka i wciskam nowy pilot i mój aktualny kluczyk wraz z immo. i pilot dodaje poprzez procedurę : stary pilot( zapasowy) w stacyjkę a ten nowy w drzwi i te wciskanie czy tak jak podają w książce tzn synchronizacja? DODAM ŻE GROT I PASTYLKA ZOSTAJE (TA CAŁA POŁOWA) ZOSTAJE OD OBECNEGO KLUCZYKA. Kombinuje ponieważ po upadku zasięg jest bardzo mały a wymiana baterii nie pomogła a w zapasie jest ok tzn jakieś 20 m łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z zakodowaniem pilota/ów. otóż auto kupiłem bez działających już pilotów. myślałem ze to wina baterii ale okazało się ze jeden robi się jakieś zwarcie po włożeniu ich. oddałem piloty do naprawy i jeden został naprawiony prawdopodobnie, ponieważ po naciśnięciu przycisku dioda mruga ale zakodować go już się nie da. próbowałem z dwoma kluczykami i przez VAG-a i nic. Macie może jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić, żeby chociaż tego jednego pilota zakodować? bo tego drugiego już podobno się nie opłaca naprawiać. Są to piloty z dwoma przyciskami, takie jajkowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialac tak jak poisales Marcin

Krzysiek - stawiam ze pilot wyzional ducha i mimo wysylania sygnalu jest on taki slaby ze auto go nie widzi. mam takie przypadki 1 - 2 razy w miesiacu. na krotka mete przemycie spirytem pomoze. na dluzsza tylko nowy pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok dzięki. a ten spirytus to jakiś specjalny musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od niedawna i tygodniami można czytać o problemach paska :)

Posiadam passata 1,9 TDI 130 KM z roku 2002 AVF z modułem komfortu (końcowy 799 B ) tylko taki pasuje.

 

Mam kilka pytań.

Jeśli zakoduje kluczyki 2 w jednym module komfortu i tylna klapa się nie otwiera z pilota :( ( WOGULE ) walczę z nią od jakiegoś czasu :wojak

potem przełożę moduł komfortu ten drugi ,( rozumiem że muszę kodować za każdym razem klucze ?) ale koduje tylko jeden kluczyk bo drugi się nie łapie.

Klucze są orginalne na 1000% bo jestem drugim właścicielem ,chyba że kuzynowi podmieniali coś na warsztacie .

Kluczykami odpalam auto bez problemu wiec raczej nie muszę grzebać w immobi... bo tam niema związanego nic z modułem komfortu?

 

Czy muszę w module wykasować wszystkie klucze zakodowane - w immobi... nic nie pokasuję ?

Słyszałem że w pasku można otwierać szyby i zamykać z pilota mi się otwierały jak przekręciłem klucz w zamki .

Koledze się otwierały szyby z pilota tylko on ma Mondeo MKIII ,czy kodowanie szyb na pilota jest takie same jak w mondeo?

 

Czy w moim passacie też jest opcja odpalania auta z pilota? i jak to działa? czy zimą z okna można odpalić auto i żeby się nagrzewał w środku i szyby się odmrażały ?:beach:

I ile opcji kryje pilot do auta oprócz otwierania tylnej klapy ,otwierania-zamykania i jak nacisnę jeszcze raz zamkniecie to się ryglują drzwi.

Chciałbym w pełni wykorzystać pilota :piesio

Byłem u pięciu fachowców z tylną klapą i nikt nic nie wie dlaczego się nie otwiera .

 

A tak wogule jakiego mam paska 3B czy 3BG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanko, mam passata b5 z 96 roku, czeka mnie wymiana stacyjki i nie wiem czy pasować będzie stacyjka z passata b5 fl?? Może ktoś mi powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanko zakupilem orginalny uzywany kluczyk pilota z końcówką AH czyli taki sam jak moj numer .

Napewno musze dorobic nowy grot pestka pewnie tez bedzie musiala byc nowa . Pytanie o pilota czy da sie go zaprogramowac mechanicznie lub inaczej skoro byl juz w innym aucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie o pilota czy da sie go zaprogramowac mechanicznie lub inaczej skoro byl juz w innym aucie .

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piloty sa wielokrotnego kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszkę.

 

Mam passata B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR) rocznik 1997

 

Robiłem procedurę która jest opisana w pierwszym poście tego tematu ale nic...

 

Dodam, że po zmianie baterii dioda na pilocie nie pali przy wciskaniu, ani pilot nie łapie.

Z tego co zrozumiałem to ta metoda którą próbowałem i która jest opisana w pierwszym poście jest dla pasków 1999 r.

 

Czy ktoś mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki mały problem. Na tegorocznych wakacjach roztrzaskał mi się pilot (niestety miałem tylko jednego). Dorobiłem sobie całą obudowę z grotem i immo, ale niestety nie mam elektroniki.... czy jest gdzieś możliwość kupienia jej? Jeżeli tak to gdzie i jaką mam kupić (pilot mam na trzy przyciski). Nie mam nigdzie zapisane seryjnych numerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zgubiłem jeden jedyny grot kluczyka (scyzoryk) do mojego Passka B5 2000r (pękła obudowa mocująca grot) teraz mam taki problem iż nie wiem gdzie szukać nr kodu kluczyka, co prawda posiadam jakąś książkę serwisową ale po za jakimś kodem do radia nic nie rzuciło mi się w oczy (książka w j. niemieckim).

Może ktoś pomoże i podpowie gdzie go szukać? Z góry dzięki

Dla jasności chodzi mi o sam kod grota bo reszta z immo... mi została.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do dobrego kluczykarza - enigma serwis w krakowie przykladowo i on podjedzie, zwytryc***e zamek lub stacyjke i dorobi grot pod te zamki ktore masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja mam problem tego typu. w dniu dzisiejszym wymieniłem moduł komfortu, przeprowadziłem kodowanie kluczyka, które się powiodło ale tylko połowicznie ponieważ zarówno z pilota jak i mechanicznie otworzyć mogę tylko drzwi kierowcy pozostałe otwieram naciskając przycisk na drzwiach kierowcy. ma ktoś może jakieś sugestie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak ze trzeba przekodować moduł ażeby jedno naciśniecie pilota otwierało odrazu wszystkie drzwi a nie tylko kierowcy no chyba ze z modułem jest cos nie tak. Ja miałem tak ze padł mi przekaźnik tylnej klapy w module kupiłem inny podłączyłem przekodowałem no i nie działał sygnał dzwiękowy ten od alarmu był bład i jeszcze coś nie działalo po jakims miesiącu wszystko samo dziwnie powrócilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa się rozwiązała, rozmawiałem ze znajomym elektrykiem, który powiedział mi że w większości nowych samochodów jest tak, że jedno kliknięcie w pilota otwiera tylko drzwi kierowcy a dwa kliknięcia jedno po drugim otwierają wszystkie drzwi (sprawdziłem i u mnie tak właśnie jest) wychodzi na to, że zakupiony mod€ł jest z nowszego modelu i tak jest zaprogramowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz selektywne otwieranie. mozna to zmienic 1 bajtem w vcds/vag-com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chudy lis:)

czy pilot 1J0 959 753 P(3przyc - 433mhz) podejdzie mi do modułu 1C0 959 799 B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pilotem, działał ok rozładował sie wymieniłem baterie i po 2 tygodniach przestał działać dioda sie zapala ale nie otwiera nie zamyka, dobrze ze posiadam zapasowy ale tu jest drugi problem... gdy naciskam na tym pilocie ktory przestal mi dzialac to ten drugi mi tez przestaje dzialac odczekam 10 15 minut i ten zapasowy ktory dziala zaczyna znowu dzialac, co jest z tym pilotem w ktorym wymienilem baterie ze ma jakis wplyw na ten drugi ?? Teraz używam tylko zapasowego i jest ok PROSZE POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności