Skocz do zawartości
Gość gt82

pompka spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gt82

Witam...Jak prawidłowo powinno to wyglądać??Zabrałem sie dzis do spryskiwaczy gdyż nie psika na tylnią szybę:-(Zajrzałem za zborniczek i zauważyłem ze za pompka jest druga(jakaś inna i luzem sobie leży) na przewodzie do przednich.Tylni podłaczony pod oryginalną ale nie psika..Gdy naciskam na tył to chodzi ta nieoryginalna ale mimo wszystko nie tłoczy płynu..Dodam że ta druga jest podpięta pod przewody do oryginału..Wydaje mi się że oryginał sie spalił lub coś w tym stylu i ktoś sobie stworzył takie cudo..Proszę o podpowiedz.Czy wystarczy ta jedna z dwoma wyjsciami czy jak bo już zgłupiałem

wwwgb6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to pompka jest jedna i działa w dwie strony: dla przednich szyb w jedną, a dla tylnej w drugą stronę. U mnie też spryskiwacz tylnej szyby nie działał, ale pompka pracowała. Trzeba było przetkać dyszę spryskiwacza z tyłu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń drugą pompkę, wywal oryginał i w to miejsce wstaw drugą. Może byc ze szrotu. Za swoją zapłaciłem 20PLN.

Dodatkowa pompka i tak będzie podawała tylko na przód, gdyż ona tylko wyciąga płyn ze zbiorniczka. Kupując drugą pompkę sprawdź gniazdo zasilające, gdyż istnieją dwa rodzaje gniazd. Albo podjedź z wymontowaną. Cała zamiana to 5 minut roboty. Pompka jest wciśnięta w zbiorniczek, więc aby nie stracic płynu musisz go najpierw zużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

No właśnie dostałem od kumpla MESSa ima inne gniazdo.Zrobię na wsówki tylko powiedzcie mi czy jest róznica + i -

 

OK juz zrobione:-)

Ale mam inny kłopot teraz.Nie chciało psikać przez dyszę i jak do niej zaglądnąłem do sie okazało że ją paznokciami wyciągnąłem.Taki był zdezelowany plastyk wokół niej..Czy ta część jest do nabycia osobno czy cały silnik trzeba nabyć.Pomyslałem że może dałoby się ja włozyć tak jak ma być i oblać wkoło jakimś klejem coby się dała ustawiać i nie wypadała.Co myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt82, mozliwe ze bedzie ok. Ale jak nie uda ci sie to wykombinowac to mam taka pompke. Tylko sprawdze czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

No pompka juz działa ok.Tylko teraz mam problem z tą dyszą przy tylnim spryskiwaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JERRYzw

...użyj kompresora ale najpierw odłącz przewód od płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

zakupiłem dzis za 25 zł.cały,nowy komplet spryskiwacza...Także bedzie chyba po problemie:-)

 

 

Jednak problem mały jest..Dysza nie kręci się razem z wycieraczką..:((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dysza pozostaje w miejscu. Przynajmniej tak u mnie jest, że strumień płynu kierowany jest w jedno miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Stary chodził razem z wycieraczką.Do tego jest tez ta osłonka która ma dziure tylko w jednym miejscu i obraca sie razem z wyciarzcką..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś dyszę spryskiwacza? Ja chciałbym kupi nową. Ile kosztuje? Czy tylko w ASO jest do kupienia? czy też zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Witam ponownie..Juz jest ok.Stara kręciła się gdyż była tak zasyfiona i ukrecona:-)

 

Dyszę możesz kupić np tu: http://www.allegro.pl/item242286275_spryskiwacz_dysza_tylnej_szyby_vw_passat_b3_b4.html

 

Ja osobiście kupiłem w sklepie w Nowym Dworze Gdańskim.Kosztowała mnie 25 zł.Licząc przesyłkę z allegro wyszłoby mnie to samo.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

 

mam pytanie, a do czego służy ta biała plastikowa rurka?

 

ta rurka to część w którą wchodzi dysza.Montuję się ja od srodka klapy.Wchodzi w silniczek od wycieraczki.Dobrze że jest bo przy wyciąganiu starej,zapchanej dyszy część w niej została.Poprostu sie urwała:-).Przynajmniej w moim przypadku:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem odświerzy temat - a gdzie w komorze silnika wychodzi rurka do tylnej wycieraczki.Bo mam podwujną pompkę i przód chodzi ok. a tył jest rozłączony i przewód z pompki włożony jest spowrotem do zbiorniczka żeby nie ciekło.Poprzedni właściciel mówił że to śię mu rozpieło w trasie i tak zrobił na szybko. b4-kombi 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności