Skocz do zawartości
PASEK?????

anglik- lusterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy tez tak macie ze to małe lusterko nawet na max skreconym szkłem nie pokazuje poprawnie ? ja az musze go składac na sprezynie zeby cos widziec :grrr:

 

bo zapewne masz adapter od lustra angielskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jakis frajer wstawił pewnie bo był o 5 zł tanszy od europy . nie ma ktos czasem na sprzedaz samego trójkata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy to możliwe, żebym musiał ustawić lusterko (maksymalnie wychylone na zewnątrz) jak na zdjęciu poniżej żeby dobrze widzieć (pozycja kierowcy) ?

attachment.php?attachmentid=57669&stc=1&d=1312393368

Sprzedający zapewniał, że lusterka są od wersji europejskiej i pochodzą z rozbitego passata sprowadzonego na części z Niemiec.

 

Gdy ustawię lusterko w miarę neutralnej pozycji, to z fotela pasażera widać idealnie:

attachment.php?attachmentid=57670&stc=1&d=1312393676

 

Możecie potwierdzić moje obawy, że sprzedano mi lusterka od anglika ? Muszę mieć pewność zanim skontaktuję się ze sprzedającym.

 

Dziwi mnie fakt, że kierunki w powyższych lusterkach mają oznaczenia homologacji "E1", a więc dla Niemiec.

Szlag mnie trafia, bo rozkładałem je, malowałem, składałem z kilka dni (brak czasu). Dziś przyszła pora na montaż lusterka kierowcy a tutaj taka niespodzianka :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, z tego co napisałeś to wynika, że nabyłeś Anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie potwierdzić moje obawy, że sprzedano mi lusterka od anglika ? Muszę mieć pewność zanim skontaktuję się ze sprzedającym.

Masz numer tego lusterka?

Dziwi mnie fakt, że kierunki w powyższych lusterkach mają oznaczenia homologacji "E1", a więc dla Niemiec.

Ten znaczek tylko informuje że homologacje ten kierunek dostał w Niemczech, nie ma nic wspólnego z krajem przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz numer tego lusterka?

Lusterko po stronie kierowcy jest chwilowo zamontowane. Ale mam rozebrane jeszcze lusterko pasażera.

Jeśli numer jest na nalepce przyklejonej do tej metalowej konstrukcji lusterka to mogę odczytać z trudem ciąg znaków: 3B2 857 502 AT, poniżej są też inne oznaczenia, ale nieczytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli numer jest na nalepce przyklejonej do tej metalowej konstrukcji lusterka to mogę odczytać z trudem ciąg znaków: 3B2 857 502 AT,

Angol jak byk. Sam początek numeru już mówi że lusterko jest przeznaczone do anglika. Jeżeli w numerze części w miejscu które zaznaczyłem na czerwono (3B2 857 502 AT) jest cyfra "2", to znaczy że część pasuje tylko do "anglika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy adaptery od europejskiej wersji lusterek z kierunkami będą pasowały do lusterek z kierunkami w wersji angielskiej ? (wiem, że w przypadku lusterek bez kierunków tak właśnie jest). Zastanawiam się czy nie zrobić przekładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z lewym lusterkiem angielskim ?? jak zaloze lewe od angola to bedzie normalnie ? bo prawe to wiem, że jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zaloze lewe od angola to bedzie normalnie ?

Lewe tez ma inny kat pochylenia w angliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedynie mozna pozac jaka wersja to nr seryjny czesci, lub powinno miec wklad z lewej asferyczny a prawej bez ? bo widze ze na allegro roznie pisza i roznie wygladaja te lusterka, szczegolnie chodzi mi o lustra z kierunkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jedynie mozna pozac jaka wersja to nr seryjny czesci, lub powinno miec wklad z lewej asferyczny a prawej bez ? bo widze ze na allegro roznie pisza i roznie wygladaja te lusterka, szczegolnie chodzi mi o lustra z kierunkami...

 

jeśli chodzi o zwykłe lustra to zawsze można przerobić z europejskiego i angielskiego na europejskie jeśli zaś chodzi o lustra z kierunkami to nie przerobisz mając adapter od zwykłego europejczyka oraz obudowę anglika z kierunkiem jednego kompletnego lustra (no chyba, że ma się uszkodzone europejskie z kierunkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eśli chodzi o zwykłe lustra to zawsze można przerobić z europejskiego i angielskiego na europejskie j
takie cos juz robilem w A3 :) wiec temat znam... meczy mnie zeby wsadzic lustra z kierunkami :P ... ale dzieki za uwage co do adapterow lusterek z kierunkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam pytanie, jeżeli w żaden sposób nie dubluje tematu itp, byłbym wdzięczny,

jak to jest z lusterkami w passacie FL do 2003 Europejczyk, a chodzi mi o to konkretnie, że chciałbym w swoim aucie wymienic lusterka, na te lusterka z kierunkami. Czy w żaden sposób by to niekolidowało.

 

Co trzeba zrobić żeby migacze działały? czy raczej nic nie trzeba?,

podłączyć je i będzie ok?, bo kostka jest raczej taka sama

 

Pytam bo rozwiało by to wszystkie moje wątpliwośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same lusterka pasuja p&p, trzeba pociagnac tylko kierunki do nich od tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze kupic lewe lusterko po stluczce. Anglik na allegro w kolorze kilkukrotnie tanszy. Do passata przed liftem ram tanszy. Do mojego po lifcie drogo. Kupic angola? Moze kupic europe przed liftem? Sa jakies roznice? Wiadomo, chce jak najtaniej. Prosze o porady. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz anglika to będzie musiał przełożyć adapter.

Jeżeli będziesz kupował przed liftem to sprawdź tylko, żeby było po 97 roku, żeby kostka pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Prawdopodobnie nie potrzebujesz żadnego adapteru.

Rozkręcić trzeba lusterko i wewnątrz kapy powinien być "palec"ograniczający ruch lusterka w poziomie.Skrócisz go lub odłamiesz i będziesz miał większy zakres regulacji.Ja ten "palec" zanalazłem dopiero po wymianie lusterka na europejskie.

 

Czy da się tym sposobem przerobić lusterka z kierunkami z anglika na erupejskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się tym sposobem przerobić lusterka z kierunkami z anglika na erupejskie?

Może jeszcze się przyda.

 

Jeśli europejskie jest z kierunkami i angielskie też ma kierunki to TAK da się.

 

Jak jedno z nich ma kierunki, drugie nie ma to niestety nie da się.

 

Obydwa komplety [europejskie i angielskie] MUSZĄ być takie same- czyli mieć kierunki lub ich nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności