Skocz do zawartości
PASEK?????

anglik- lusterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do osób które jeżdżą Paskiem po przekładce otóż u mnie w passacie nie mogę ustawić prawidłowo prawego lusterka jest na maxa do mnie zbliżone ale dalej nie widzę boku samochodu.Już mechanizm przełożyłem z lewego do prawego i z prawego do lewego i dalej to samo.W lewym lusterku jest ok.Co można z tym zrobić ktoś to przerabiał?Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demo84

Kiedyś nawyspach zakupiłem lusterka do GolfaIII (polaka) po zamontowaniu zamurowało mnie kiedy zasiadłem za kierownice widzialem "nic" moj kolega usiadl obok i widzial perfekt okazalo sie ze lusterka byly pod angielska wesje auta nie pod Polska jest roznica to samo jest u ciebie masz nadal lusterka na angielskie drogi a siedzisz juz w aucie po innej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bzdurą jest jeśli koleś wypisuje w którymś poście że, kupił duże prawe lusterko i o niebo lepiej widzi niż w seryjnie montowanym małym lusterku, nie może widzieć nic jest inny kont nachylenia całego lustra.Jedynie co to lusterko od TAXI ale on wyraźnie pisał że, od ANGLIKA .Myślę że, czeka mnie wymiana tego lusterka.Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli bzdurą jest jeśli koleś wypisuje w którymś poście że, kupił duże prawe lusterko i o niebo lepiej widzi niż w seryjnie montowanym małym lusterku, nie może widzieć nic jest inny kont nachylenia całego lustra.Jedynie co to lusterko od TAXI ale on wyraźnie pisał że, od ANGLIKA .Myślę że, czeka mnie wymiana tego lusterka.Dzięki pozdrawiam.

coś mi świta, że w początkach prod. modelu B5 do Passata wkładano obydwa lusterka jednakowe(pełnowymiarowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
nie może widzieć nic jest inny kont nachylenia całego lustra
:ok:

Jesli chcesz miec duze prawe lusterko to musisz kupic od Taxi, lub zamontowac male, jak ma wiekszosc Passatow...

Nie masz mozliwosci niestety wyregulowania tego lusterka, bo jak sam napisales-jest ono mocowane pod innym katem...

coś mi świta, że w początkach prod. modelu B5 do Passata wkładano obydwa lusterka jednakowe(pełnowymiarowe).

Tez to widzialem, ale jedynie na zdjeciach w katalogach lub prospektach... Na zywo z pelnowymiarowym prawym lusterkiem spotkalem sie jedynie w samochodach po Taxi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR
coś mi świta, że w początkach prod. modelu B5 do Passata wkładano obydwa lusterka jednakowe(pełnowymiarowe).

 

Tak zgadza się w 100%

 

Tez to widzialem, ale jedynie na zdjeciach w katalogach lub prospektach... Na zywo z pelnowymiarowym prawym lusterkiem spotkalem sie jedynie w samochodach po Taxi.

 

Pełno wymiarowe prawe lusterko występowało w pierwszych seriach B5 normalnych cywilnych autach oraz Taxi. Przykładek cywilnego auta jeśli nie widziałeś jest moja B5 , jedna z pierwszych która ujrzała światło dzienne . Jeśli znajdę to wstawie fotkę. A ja mam pytanko. Ktoś z naszego forum posiada wersję Taxi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak dzisiaj z ciekawośći usiadłem na siedzeniu pasażera i moge tak wyrególowac lusterko żeby widzieć bok samochodu, mam takiej samej wielkośći lusterka a nie jest to wersja taxi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest jasne, wymiana lusterka.Dzięki chłopaki za wnioski.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość killah_lukas

hej a ile cie kosztowała cała przekładka zeby spolszczyc to autko...?!? zadowolony jestes wogole z tego jakbys mogl to napisz cos o tej przekladce, jak to czasowo wyglada itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już po przekładce jestem zadowolony.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

Ja w swoim też posiadam takie same lewe jak i prawe.

mam rocznik 98, a model 99r. wersja cywilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość colins

a Sam wklad lusterka nic nie pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś ma lusterko lewe małe z wersji angielskiej do sprzedania jak tak już wymieniacie te lustra ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może ktoś ma lusterko lewe małe z wersji angielskiej do sprzedania jak tak już wymieniacie te lustra ;)?

 

W Anglii nie ma małej wersji lewego lusterka. Tam nie wiedzieć czemu montowali pełno wymiarowe z obu stron we wszystkich rocznikach ( co potwierdził mi człowiek w polskim ASO ).

 

A co do lusterka to wymiana samego wkładu nie wystarczy bo i tak silniczek nie będzie w stanie odpowiedni wychylić wkładu. Jedyna opcja to wymiana całej obudowy. Na allegro można kupić cała obudowę z wkładem za 100 zł, niestety w wersji małej, rzadko zdarzają się pełnowymiarowe.

 

Ja będę zmieniać w swoim na wiosnę. Na razie jeżdżę z odgiętym lusterkiem na zapałkę i od grudnia sprawuje się bezproblemowo:D

 

Lewego lustra z anglika faktycznie nie trzeba wymieniać. Przy maksymalnym wychyleniu wkładu jest idealne ustawienie ( przynajmniej przy moim wzroście i ustawieniu fotela ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz ktos wspomnial 2 takie same lustra byly montowane na poczatkach produkcji B5. Widzialem juz kilkanascie takich B5 .. jedna z nich jest moj ... lookkajcie w foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak juz ktos wspomnial 2 takie same lustra byly montowane na poczatkach produkcji B5. Widzialem juz kilkanascie takich B5 .. jedna z nich jest moj ... lookkajcie w foty.

 

No na kontynęcie może tak było, ale w Anglii w każdych rocznikach były oba pełnowymiarowe. Widziałem tam mnóstwo pasków zarówno roczniki 97, 98 jak i 99 i wszystkie miały oba duże lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Anglii nie ma małej wersji lewego lusterka. Tam nie wiedzieć czemu montowali pełno wymiarowe z obu stron we wszystkich rocznikach ( co potwierdził mi człowiek w polskim ASO ).

 

.

dziękuję za niepocieszające info :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość colins

Rozumiem ze jezeli prawe lusterko w wersji angielskiej, chce sie przerobic na normalna europejska to wystarczy wymienic wklad i obudowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekmm

macie moze jakies adresy gdzie przerobić paska z anglika ?

wybieram się takowym do pl juz na stałe i myśle ze opłacało by się przerobić bo tutaj mnie kosztował koło 8tyś zł a ma niewielki przebieg i wszystko co trzeba porobione w servisie vw rocznik 97 , 1,9 TDi . co potrzebne do rejestracji anglika ?

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem duże prawe lusterko i też kupiłęm na alledrogo jak się okazało od anglika i po zamontowaniu także nie widziałem boku auta więc jak się skubnołem to przerobiłem w następujący sposób, że z dwóch (oryginalnego małego) i kupionego dużego zrobiłem duże europejskie :)

trzeba oddzielić adapter, który mocowany jest do drzwi od części z lustrem, którą się składa a następnie zamontować lustro duże do tegoż właśnie adaptera od małego lustra

adapter ma bolec, na który nałożona jest sprężyna i pierścień, pierścień podważając należy zdjąć z bolca (sprężyna nie wystrzeli więc bez obawy), przełożyć lustro, założyć sprężynę i podgięty do oryginalnego stanu pierścień na bolec i złożyć wszystko do kupy i wtedy będzie widać bok auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności