Skocz do zawartości
pakafoto

Wymiana szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaw rzeźbienie, szkoda czasu.
I nerwów dodam.

 

Sprawny el. szyber można wyrwać na szrocie za 50 pln. (z B3,Toledo Ibizy i innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 50zł? ale to jak mam to powiedzieć żeby za tyle dali... zobacze jutro na szrocie, dziś wszystko wyczyściłem i przepłukałem. wyciągnąć to było luzik, ale cokolwiek robić przy szybrze to jest poprostu męka... 3 dzień naprawy już leci .... licząc jeszcze wymiane tarcz i klocków.. :) nie wiem z czym to sie je, jak zacząć... co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle, kompletny elektryczny do B3 dostałem jakieś dwa lata temu. Jak się pytałem na innym szrocie to też mi tyle powiedzieli. Natomiast jak się pytałem jeszcze na innym to za manuala mi coś ponad dwie stówy krzykneli. Tak że zależy gdzie szukasz i do czego szukasz. Mów że do B3 lub starego toledo bo wiadomo że do tych aut są tańsze części niż do B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mów że do B3 lub starego toledo bo wiadomo że do tych aut są tańsze części niż do B4
Dokładnie :ok:

szyber to nie towar pierwszej potrzeby, poszukaj trochę, na pewno znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj trochę, na pewno znajdziesz

zaraz się właśnie wybieram na szroty to wezme. :D

Pomógł dla Tomka oczywiście za to jak w ogóle się do tego szybra dostać.

:dobrze

w kombi ostatnia listwa jest na zatrzaski tak jak ta pierwsza od deski, podsufitka oczywiście większa i tyle różności. :) Jaką farbe na podsufitke polecacie? albo czerwona albo czarna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dobrałem sie do mojego szyberka. Coś chaczyło nad głową kierowcy i poprzedni własiciel obkleił szyber silokonem. po wymontowaniu okazało się że już ktoś coś tam majstrował. Na oko wyglądało że wszystko jest Ok tylko ta gumka na koniku była wytarta rzez co wszystko sie blokowało. Poskladałem ale prosze powiedzcie w jakiej kolejności zacząć regulację?

W zależności w jakim polożenoiu dokręce silniczek to szyber odsuwa sie bez zarzutu ale za to przy zasuwaniu bloikuje się coś od strony kierowicy i musze troche pomogac ręcznie żeby dobrze sie zasuneło. Z kolei jak inaczej założe silniczek to uchyba sie super i opuszcza ale ma problem przejść do poziomu odsuwania. Od czego zacząć regulację? Czy jest możliwe że coś jeszcze jest pęknięte? Mam szyber blaszany. Prosze o doradę. Aha a przewody odprowadzające wodę można wyciągnąć i bez problemu dasię je później włożyć? Odtatnio miałem jakiś dziwny przeciek ale najprościej dmuchnęłem w te odpływy i powietrze przelatuje to rzaczej powinne być drożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniłeś tą gumkę? Bez tego będzie miał problemy z zasuwaniem i ciężko to ustawić, problem zaobserwowany u siebie-w tej chwili uchyla się bez problemu ale jeździć nie chce.

Rurki na odpływach możesz ściągać swobodnie, nie ma z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumki koniecznie wymienić zawczasu, ja się dowiedziałem o tym za późno i kupowałem potem nowy szyber :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... doraźnie można je obrócić o 180 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa, żeby jeszcze nowe można było kupić to bym poszalał z tym co mam ale chyba kupię "nowy" i koniecznie szklany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szklanym już nie ma tych gumek, tylko metalowe rolki :) przynajmniej w tym który kupiłem z golfa 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam chyba cały szyber do wymiany. Próbowałem go ustawić ale okazało sie tak że jak jest zamkniętyto otworzy sie bez problemu ("wózki" podciągają sie do przodu) ale jak zamykam do wózek od strony kierowcy nie cofa sie trzba go machnąć ręką. Póżniej ma problem z przejściem do odsuwania się. Jak już zejdzie poniżej dachu to odsunie się ale za to nie chce się spowrotem zamkąć bo blokuje sie od strony kierowcy. Dodatkowo zauważyłem że prowadnica z tej strony jest nierówno poprzydzierana i to chyba tez będzie powodaowało opory. Zastawnawiam sie czy szukać nowego dachu czy próbować jeszcze to reanimować? Pytanie dlaczego ten wózek sie zacina. Koniki posprawdzane z gumkami ale chyba reszta bedzie do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z szyberdachem że nie domyka się do końca i zostaje szczelina czy da się to jakoś wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem z szyberdachem że nie domyka się do końca i zostaje szczelina czy da się to jakoś wyregulować?

tak, odchylasz ten materiał, do przodu i schodzi do tylu jak sie odczepi z zaczepu, i masz te blache/szybe przykręconą na 4 śruby torx albo gwiazdka. W dwie osoby żeby drugi widział czy szczelina Ci sie zmniejszyła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim szyberdachem coś jest nie tak gdy się cały schowa i chcę go zamknąć to lewa prowadnica się podnosi tak jakby szyberdach miał się uchylić czy da się coś z tm zrobić czy raczej szyber do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z moim szyberdachem coś jest nie tak gdy się cały schowa i chcę go zamknąć to lewa prowadnica się podnosi tak jakby szyberdach miał się uchylić czy da się coś z tm zrobić czy raczej szyber do wymiany?

 

tzn. że stało się to co najczęściej się właśnie dzieje z tym szyberdachem, urwała Ci się linka od prowadnicy z lewej strony.

albo pobawić się i wyciągnąć i z vwgolfforum zrobić miejsce na linke w prowadnicy i skrócić ją, bo jedną strone sie opyla jeszcze ratować. Albo jak więcej elementów połamane to szkoda sie bawić i wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie dzieje gdy chcę zamknąć szyberdach z pozycji otwartej

dodam że to jest lewa strona na prawej stronie jest wszysto wporządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wyjęcia podsufitki wystarczy zdjąć plastiki tylko z jednej strony (przynajmniej w sedanie).

W kombi też wystarczy rozebrać jedną stronę !

Z takim manualem robota to czysta przyjemność , 45 minut i nowy szyber lata jak ta lala :plaza (Tomek wiszę ci 4ropak). Z racji tego , iż wsio jest na wierzchu smarować , czyść coś tam czy zostawić tak jak jest ?

 

Pozdrowionka :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut? Dobry jesteś :ok:

Posmaruj, niby tego się nie smaruje ale to samo piszą o skrzyni biegów-oleju się nie zmienia. Mi niedawno się zesrał i tak sobie w brodę pluję że nie posmarowałem i może miał za ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności