Skocz do zawartości
lukaswu

Tylne zawieszenie 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, żeby bieżnik był asymetryczny. Ze średniej klasy mogę polecić Klebera Dynaxera HP3. Mam w swoim pasku i spisują się świetnie.

Kierunkowe zawsze będą szybko ząbkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juz myslalem ,ze to klocki ,silniczek recznego lub cos innego sie odkreca a okazalo sie ,ze te metaliczne dzwieki to kawalek sprezyny ktory latal w wahaczu ,nie mogac sie z niego wydostac .

 

Odlamal sie kawalek sprezyny na dole w wahaczu okolo 4-5cm . Od miejsca blokujacego sprezyne w tej dolnej gumie ,czyli ten kawalek z przed wzniosu zwoju do gory . Sprezyna ma oznaczenie kropkowe bialy/fiolet/3xzolte .

 

STA63995.JPG

 

Podobno przy takim malym odlamku mozna jezdzic i narazie nie wymieniac sprezyny ,niby nic sie nie stanie . Bo ta sprezyna sie nie skreca ,tylko sciska ale o ten kawalek brakuje jej podstawy/podparcia ,bo do miejsca odlamania ten kawalek opieral sie plasko na dolnej gumie . Chyba ze wozi sie towaru sporo to wtedy warto nie czekac i wymieniac.

 

Interesujac sie cena sprezyny nowej w ASO (300pln sztuka) dowiedzialem sie ,ze w niektorych autach po vin jest dopisek wymieniac parami . Tymczasem po moim vin, dopisku nie ma i mozna wymienic jedna .

 

Sa takie na aledrogo ,tylko czy warto kupowac taka sprezyne wyjeta z innego auta ?

Czy ktos to juz przerabial i ma jakies doswiadczenie ?

STA63985.JPG

STA63987.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem jedną sztukę prosta robota trzeba pamiętać o identycznym oznakowaniu sprężyny, zapłaciłem 70 pln plus przesyłka.

 

Obowiązkowo sprawdzić zbieżność tylnej osi.

Edytowane przez kondziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie kupowales za 70pln ,to nowa nie byla ? Tak o oznakowaniu wiem ,wiem . To olales zalecenia wymiany parami i wymieniles jedna ? Na lewarku sie nie da pewnie , odkrecales tylko jedna srube wahacza pod kolem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u znajomego, chyba widziałem taką jak twoja ( po prostu dokładnie sprawdzałem oznakowanie przed zakupem ) tak odkręcałem tylko jedną śrubę pod kołem, wymieniłem jedną sztukę na identyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowo sprawdzić zbieżność tylnej osi.

 

Chłopaki ja teraz robiłem geometrie, jak sadzicie idzie coś z tego odczytać czy jest to dobrze zrobione.... . Dzieki P.S mam dziwne wrażenie jakbym tylne kola miał za mocno rozkraczone (nie pamiętam jak było przed geometria)

 

 

 

 

Scan111.jpg

Scan.jpg

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie widać na tej grafice, daj lepszy skan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Moje pytanie jest następujace.

Jak samemu wymienic tylnie sprężyny w vw passat B6, szukam po necie i na forum i nigdzie nie moge tego znalezć.

Jesli któs wie jak to zrobic to bedę bardzo wdzieczny za opis ewentualnie jakies fotki.

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega kondziu wymienial ,lecz nie opisal . Zapytaj jego i czytaj tu post 23 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem troszke odgrzać kotleta..., czy ktos z Was robił juz cos przy tylnym zawieszeniu/wahacze? Moje tuleje w dolnych tylnych wahaczach wygladaja juz dość nieciekawie. Zmienialiście całe wahacze, czy taniej wychodzi wprasowanie samych tuleji, jakie koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności