Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że kolega serek chce zdemontować hak , czyli musi kupić belkę , której nie ma

 

dokładnie, dzięki tomazo72.

 

 

W sumie chyba nikt tych belek po montażu haka nie przechowuje, na ogół trafiają na złom

 

no to kupię z auta, które nie miało haka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po montażu haka, właśnie przechowuje taka belkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie miał bym gdzie tego przechować (blok i brak garażu :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak montowałem hak to przy haku było miejsce na belkę (mój hak nie jest oryginał) tak jak na tej aukcji http://allegro.pl/vw-passat-b5-sedan-hak-holowniczy-belka-tylna-i2853100232.html mam zamontowane. Może belkę masz u siebie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zajrzę, kolego pol7777 chcesz ją sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym , ale to jest warte śmieszne pieniądze, a może się przydać. Więc niech leży, Na allegro jest tego masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, mam hak marki PEKA ale nie sprawdziłem numeru katalogowego (a wydawało się, że inny). Tabliczka znamionowa koloru czerwonego, nie niebieska. Parametry jak dla modelu R347.

Belki nie mam, więc muszę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, jak są mocowane te amortyzatory tylnej belki pod zderzakiem do ramy auta? Na te same śruby co hak (dwie pionowe z nakrętkami) ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przykręcane śrubami w miejsce mocowania haka. Tak to jest zrobione, ze jak chcesz zamontować haka to odkręcasz belkę i w to miejsce kręcisz haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szukam teraz tych śrub, na razie tylko w ASO do dostania, handlarze wyrzucają je. Chyba, że bedą to te same co teraz trzymają hak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że ci podejdą. Przecież to są zwykłe śruby, normalnie w sklepie metalowym kupisz takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował, jutro zabiorę się chyba za demontaż haka i założenie belki, sprawdzę tylko czy śruby pasują. Czy jadąc na przegląd auta bez haka, mając w dowodzie wbity hak - będą problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hak i poza przeglądem po montażu nikt o niego nie pytał, a co lepsze nawet go nie widać bo jest demontowalny (Westfalia). Może warto to głosić na przeglądzie i w Wydziale Komunikacji aby np przy sprzedaży nie mieć niepotrzebnych pytań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam o sam fakt przeglądu - co może zrobić pracownik stacji diagnostycznej kiedy stwierdzi brak haka a jest on wbity w dowód, czy auto przejdzie przegląd ( samochód sprawny ) czy nie. Czy może wystarczy adnotacja ze stacji, że haka nie ma i z tym do Wydziału Komunikacji i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hak zdemontowany, belka trafiła w jego miejsce - super że się go pozbyłem. Hak był zamontowany jeszcze w fabryce bo w miejscu śrub pod belkę były ori naklejki. Na szczęście śruby pasowały więc obyło się bez większych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Ostatnio sprawdzałem wiązkę elektryczną z haka i napotkałem pewną końcówkę (zdjęcia). Do tej końcówki dochodzi tylko plus i minus o dość dużych przekrojach przewodów. Moje pytanie jak myślicie z czego może być ta kostka ???

Moja pierwsza myśl to na gniazdo dodatkowe 12V ale mogę się mylić.

Zdjęcie244.jpg

Zdjęcie242.jpg

Zdjęcie243.jpg

Edytowane przez PAULENCJO18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd bierzesz PLUS do instalacji haka ? U mnie był pociągnięty od gniazda 12V w bagażniku na grubym kablu. Może u Ciebie inaczej jest podpięte niż to być powinno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hak jest ori WESTFALIA wiązka też wszystko ori nic nie przerabiane. Musze tylko sprawdzić jak ten plus przychodzi ze stacyjki czy jest stały. Jak będzie wszytko grało to może da się zrobić gniazdko w bagażniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wtyczka pod gniazdo 12V, przynajmniej nie ORI gniazdo. Sama wtyczka wygląda jak od czujnika od ciśnienia albo temp. oleju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności