Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

światła przeciwmgielnego tak aby było w aucie bez przyczepki i żeby nie było w aucie po jej podpięciu
, a po co tak kombinujesz? Nie możesz po prostu zostawić obu przeciwmgielnych (auto i przyczepa)? Najprościej byłoby mechanicznie przez stycznik / przełącznik w gnieździe. Jak podłączasz wtyk przyczepy, to odłącza te w samochodzie. Co do rozwiązania typowo elektrycznego na 7 pinowym gnieździe, to o tym nie myślałem, ale trzeba by wysterować jakiś przekaźnik czymś co powie nam o podłączeniu przyczepy. Może trochę elektroniki wykrywającej opór dodatkowej żarówki, ale tu wchodzimy w elektronikę czyli moduł którego chcemy uniknąć. Może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fak montaż haka - procedura zajela mi 1,5 h włącznie z instalacją pradową, a tu widzę 6 stron dyskusji. Macie zdrowie panowie, tyle pisać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie do tych co maja moduly. Dzisiaj u siebie zamonotwałem hak(uzywke). MIalem w swoim pasku instalacje 13 pin ale niemiaszek zanim sprzedal mi paska wymontowal hak a kable obciął tuz za karoseria za zderzakiem. Kupilem orginalną wiazke z takim samym module UN-05 Flash Control. Ale po podpieciu zapalami mi sie razem ze stopem kontrolka przeciwmigielnych na liczniku. Z poprzedniej instalacji mialem cos w rodzaju przelotek na koncowce ( takie 15 cm kabelki z gniadem i wtyczką) i nie wiem co z nimi i jak je podlaczac. M oze ktos z was cos na ten temat wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Jesli chodzi o podpiecie haka holowniczego w modelach 3b i 3bg to nie ma potrzeby stosowania orginalnych wiazek, mozna uzyc archaicznego ale bardzo niezawodnego laczenia przewodow tj. lutowanie.

 

witam a niemożna podpiąć tak żeby nie ciągnąc przewodów od 2 lamp ??? przecież oryginalnie są wszystkie podpięte pod jedną ..tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie, bo prawy kierunkowskaz masz tylko z prawej, nie ma go w wiązce po lewej, podobnie jak osobno biegną pozycyjne prawe i cofania. Ja przeciągałem przewody właśnie od prawej lampy w "progu" bagażnika (kombi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tą aluminiową osłoną progu bagażnika ładnie można przeciągnąć.

Ja dopiero co podłączałem. Kupiłem hak westfalli odpinany-świetna sprawa. Tylko nie miał instalacji, ale to nie był żaden problem. Kupiłem 7mio stykowe gniazdo i 3 metry dedykowanego kabla 7mio żyłowego i parę konektorków w zwykłym elektroniku, które ładnie pasują do wtyków w lampach. Mam anglika i koło lewej lampy rozciąłem przewód i wyciągnąłem do lampy przewód pozycyjnego i kierunku. Kabel zaizolowałem, na konektorki koszulki termokurczliwe nałożyłem. Następnie cały kabel poprowadziłem pod osłoną progu do prawej lampy i w niej podłączyłem prawą pozycje i kierunek, masę, stop i przeciwmgielne. Przeciwmgielne nie miało gniazdka w lampie więc musiałem wpiąć się bezpośrednio w ori kabel przy ori wtyczce lampy.

Robótka prosta i szybka i wszystko ładnie i schludnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak to jest od kwestii prawnej jak mam zamontowany hak jest na nim tabliczka znamionowa to czy potrzebuje jakis papierów aby wbili mi w dowód hak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na przegląd, płacisz 35zł (o ile pamiętam), dostajesz papier i do WK. W sumie mi sprawdzili tylko instalację elektryczną, tabliczki nie oglądał, a ja miałem nawet homologację od producenta (Westfalia) wydrukowaną. Prosta sprawa, jedź na przegląd i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd miałeś homologację wydrukowana??? ja też mam hak Westfalia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam to w aucie, muszę pooglądać, była to chyba instrukcja obsługi i/lub montażu i jedna ze stron to był jakiś certyfikat/homologacja no i oczywiście dane na tabliczce. Coś ściągałem ze strony Westfalii, tylko nie pamiętam co :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mama taki problem

po przekręceniu kółka przy haku, tym wyjmowanym zablokowało się i nie można go przekręcić ani w lewo ani w prawo.

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółka??

Może chodzi Ci o chowanie gniazdo pod zderzak czyli to jest na takim zawiasie, oryginalnie tam powinien być taki plastikowy ślizg lub łożysko dzięki czemu po skręceniu tych dwóch elementów z lekkim oporem gniazdo da sie przekręcać. Widocznie tego ślizgu Ci brakuje lub dostał sie tam jakiś syf, Wd może pomoże :) . Ja mam tak w haku westfalii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzewam troche kotleta bo kupiłem oryginalny hak Westfalia i chciałbym zeby wszystko działało jak w oryginale i dlatego mam pytanie jaki moduł sterujący kupic i gdzie podłączyć kabel zeby przy zegarach również dodatkowa kontrolka migała ( <1>) słyszałem tez ze trzeba włącznik swiateł awaryjnych wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod tą aluminiową osłoną progu bagażnika ładnie można przeciągnąć.

Ja dopiero co podłączałem. Kupiłem hak westfalli odpinany-świetna sprawa. Tylko nie miał instalacji, ale to nie był żaden problem. Kupiłem 7mio stykowe gniazdo i 3 metry dedykowanego kabla 7mio żyłowego i parę konektorków w zwykłym elektroniku, które ładnie pasują do wtyków w lampach. Mam anglika i koło lewej lampy rozciąłem przewód i wyciągnąłem do lampy przewód pozycyjnego i kierunku. Kabel zaizolowałem, na konektorki koszulki termokurczliwe nałożyłem. Następnie cały kabel poprowadziłem pod osłoną progu do prawej lampy i w niej podłączyłem prawą pozycje i kierunek, masę, stop i przeciwmgielne. Przeciwmgielne nie miało gniazdka w lampie więc musiałem wpiąć się bezpośrednio w ori kabel przy ori wtyczce lampy.

Robótka prosta i szybka i wszystko ładnie i schludnie wygląda.

podpialem sie wlasnie tak jak Patryk, i co sie okazuje... ze przeciwmgielne w przyczepce nie swieci. ma ktos jakies sugestie co sprawdzic?

 

nastepnie, czy moge uzyc takiego przekaznika, do podlaczenia przeciwmgielnego w przyczepce tak aby to w aucie sie nie palilo, kiedy przyczepka jest podpieta do auta:

przekaznik.jpg

ewentualnie co do czego, co z czym ma sie trzymac, jak go podlaczyc?

z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz sterować tym przekaźnikiem? Trzeba to tak zmajstrować, że po podłączeniu przyczepki odetnie przeciwmgłowe w aucie. Oryginalnie były do tego celu jakieś oryginalne moduły i wymagały chyba gniazda na 13 pinów. Tak myślę lub jakiś przełącznik odcinający przeciwmgłowe w samym gnieździe. Mechanicznie to zmajstrować będzie problem, a elektrycznie trzeba jakoś wykrywać podłączenie przyczepy. Ja nie mam pomysłu, podaję tylko ideę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy gnieździe 13-pinowym jest wbudowany maleńki przełącznik który przy odpowiednim połączeniu w lampach powinien odcinać przeciwmgielne w aucie po wsunięciu wtyku od przyczepy. Przerabiałem temat ale właśnie na 13pinach na 7 chyba jest to niewykonalne. ewentualnie jakieś "ręczne" odcinanie ale to trochę wiocha będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy gnieździe 13-pinowym jest wbudowany maleńki przełącznik który przy odpowiednim połączeniu w lampach powinien odcinać przeciwmgielne w aucie po wsunięciu wtyku od przyczepy. Przerabiałem temat ale właśnie na 13pinach na 7 chyba jest to niewykonalne. ewentualnie jakieś "ręczne" odcinanie ale to trochę wiocha będzie.

Są też siedmiostykowe z wyłącznikiem p.mgielnego. Bynajmniej w UK dostępne.

 

---------- Dodano o 15:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:19 ----------

 

nastepnie, czy moge uzyc takiego przekaznika, do podlaczenia przeciwmgielnego w przyczepce tak aby to w aucie sie nie palilo, kiedy przyczepka jest podpieta do auta:

Tak jak Ci kiedyś pisałem-albo gniazdo 13pin bo one mają w standardzie wyłącznik p.mgielnego, albo gniazdo 7pin z wyłącznikiem.

 

---------- Dodano o 15:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:22 ----------

 

podpialem sie wlasnie tak jak Patryk, i co sie okazuje... ze przeciwmgielne w przyczepce nie swieci. ma ktos jakies sugestie co sprawdzic?

Rozumiem, że p.mgielny w przyczepce sprawny? Sprawdź czy napięcie wychodzi z gniazda na pinie p.mgielnego-jeśli tak to coś nie halo w przyczepie. Jeśli nie to coś nie tak z podłączeniem gniazda do lamp-sprawdź jeszcze raz, czy aby na pewno wszystko dobrze podłączyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że p.mgielny w przyczepce sprawny? Sprawdź czy napięcie wychodzi z gniazda na pinie p.mgielnego-jeśli tak to coś nie halo w przyczepie. Jeśli nie to coś nie tak z podłączeniem gniazda do lamp-sprawdź jeszcze raz, czy aby na pewno wszystko dobrze podłączyłeś.
sprawdzalem dwa razy, ale sprawdze i trzeci jak przestanie padac

 

 

 

znalazlem usterke przeciwmgielnych... przejsciowka jest do dupki :wmorde

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 16" alu na lato i zrezygnowałem z DRL LED (jakoś żadne mi nie pasowały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności