Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszyscy o elektryce a ja mam takie pytane z mechanicznej strony. Jak wygląda montaż haka jeśli nie było go fabrycznie? Czy są z tyłu pod zderzakiem gotowe otwory i tylko wybrać stały hak lub demontowalny?

Na czym polega zasada działania haka demontowalnego?

Widziałem, że to taki odlew często w kole zapasowym siedzi.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory montażowe są przystosowane pod haki fabryczne i inne. Niezależni producenci praktycznie budują swoje haki pod te otwory. Hak demontowalny, to taki w którym bez użycia narzędzi (kluczy) można zdemontować w 30sek. samą główkę haka. Takie rozwiązania oferuje Westfalia i Bosal (z tego co widziałem na własne oczy). Co do zasady działania haka demontowalnego, jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda, to pooglądaj fotki na Allegro i dokumentację np. Westfalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszyscy o elektryce a ja mam takie pytane z mechanicznej strony. Jak wygląda montaż haka jeśli nie było go fabrycznie? Czy są z tyłu pod zderzakiem gotowe otwory i tylko wybrać stały hak lub demontowalny?

Na czym polega zasada działania haka demontowalnego?

Widziałem, że to taki odlew często w kole zapasowym siedzi.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56153

Jeszcze parę fotek: http://community.dieselschrauber.de/viewtopic.php?t=4585&highlight=ahk

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Ten co go widziałem w zapasie

Z18386519522604.jpg

to był jednak Wesfalia.

Jak człek osobno obejrzy to później wśród rupieci dostrzega zupełnie nowe rzeczy :D

1019444155_3.jpg

1023220108_1.jpg

Porty "ładowania" haka wyglądają podobnie dla różnych aut. Ciekawe czy same haki są uniwersalne a tylko przykręcana rakma z belką i gniazdem jest inna.

I tak na oko to te odlewane haki Westfalia są lepiej wykonane i łatwiej je zamontować jeśli są odczepiane.

Mają takie kulki i po wciśnięciu można dalej dokręcić pokrętło z kluczykiem.

Kwestia tylko atestu.

Używki można tanio dostać. Ale jak auto w dowodzie nie ma wpisu (a chyba musi taki wpis mieć?) to przegląd a tam musi być homologacja z datą po wstąpieniu PL do unii. Ewentualnie sprzedawca mógłby wystawić świadectwo zgodności z normami tylko czy to by przeszło na przeglądzie takie zaświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał gbels Zobacz post

A gdzie się trzeba wpiąć żeby na zegarach po podłączeniu przyczepki paliła się dodatkowa kontrolka od kierunkowskazów ?

Koledzy może ktoś to robił ? Albo może macie jakiś czegułowy opis jak się do tego zabrać ? Bo tak prawdę mówiąc jak już mieć hak to czemu i nie kontrolkę

a no właśnie też się borykam z tym problemem, czytam że kolega zyggy opisuje jak to podłączali jego szwagrowi ale problemu to nie rozwiązało, a więc do rzeczy:

faktycznie z tego co się orientuję to potrzebny jest moduł do którego jest podłączona kontrolka kierunkowskazu przyczepy, ja u siebie posiadam hak firmy bosal (nieodpinany) i z książki serwisowej wynika że był montowany w ASO w dniu zakupu samochodu, posiada moduł ale kontrolka kierunkowskazu przyczepy nie działa, jak i światła przeciwmgielne z którymi się już uporałem, w pierwszej kolejności sprawdziłem czy ta kontrolka w liczniku ma w ogóle podpiętą instalację , no i okazuje się że nie każdy passat ją posiada, ja akurat nie mam :dolamam więc doprowadziłem przewód pod pin 4 w niebieskiej kostce (dotyczy to instalacji bez can) i teraz muszę go połączyć z tym nieszczęsnym modułem (jutro wrzucę zdjęcia jak ten moduł wygląda) do którego nie mogę znaleźć schematu, jak znajdę troszeczkę czasu to pomierzę napięcia na pinach w module to może coś mi wpadnie do głowy, no chyba że ktoś wcześniej przerobił już temat i podzieli się z nami rozwiązaniem kłopotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze jak widzisz jestem już dawno po lekturze tego problemu i po przeliczeniu kosztów kontrolkę sobie odpuściłem może bym tak nie zrobił ale hak ma wzięte światła z lamp a kontrolka działa tylko i wyłącznie gdy impuls weźmiesz z dodatkowego stycznika który sprawdza czy impuls dochodzi do przyczepili.

 

Według mnie ryć przez całe auto aby mieś jedną kontrolkę więcej to głupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zamontowałem w miejsce 12-sto pinowej kostki naszą PL na 7 pinów oczywiście wykorzystując po starej ori instalacji 7 przewodów a resztę zaizolowałem. Czy może mieć to coś wspólnego zbłedem "zwarcie do masy w przepływce" - raz dziennie pali mi bezpiecznik 15A i nie wiem co jest grane bo z elektrykiem przejrzeliśmy cala instalacje od przeplywki przez komputer do kostek i skrzynki z bezpiecznikami i nic nie znaleźliśmy (oczywiście montowałem tez inne przepływomierze i nic...) PROSZĘ O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mega prblem podpiolem haka z instalacja westfalia i ten smieszy modul i jest tak.

LEWA STRONA JEST OK

A PRAWA KAPUT NIEM NAPIECIA NIC NIEDZIALA ANI KIERUNEK ANI POSTOJOWKA WIE KTOS CO TO MOZE BYC??????

 

NIEMAM POJECIA JUSZ GG.3377337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam mega prblem podpiolem haka z instalacja westfalia i ten smieszy modul i jest tak.

LEWA STRONA JEST OK

A PRAWA KAPUT NIEM NAPIECIA NIC NIEDZIALA ANI KIERUNEK ANI POSTOJOWKA WIE KTOS CO TO MOZE BYC??????

 

NIEMAM POJECIA JUSZ GG.3377337

le to przy wózku nie działa czy w aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w passacie 1,9 tdi 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w passacie 1,9 tdi 2002
czyli w aucie ?

sprawdź bezpieczniki i czy dobrze wipołeś kable w instalacje te napięciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w aucie ?

sprawdź bezpieczniki i czy dobrze wipołeś kable w instalacje te napięciowe

bEZPIECZNIKI SA OKEJ BO SWIATLA W AUCIE WSZYSTKIE SWIECA TYLKO NIEMAM NAPIECIA NA WYJCSIU CHOS ROZMONTOWALEM CALE GNIAZDO I NIE DOCHODZI TAM NAPIECIE Z PRAWEJ STRONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bEZPIECZNIKI SA OKEJ BO SWIATLA W AUCIE WSZYSTKIE SWIECA TYLKO NIEMAM NAPIECIA NA WYJCSIU CHOS ROZMONTOWALEM CALE GNIAZDO I NIE DOCHODZI TAM NAPIECIE Z PRAWEJ STRONY?
to sprawdź kable te od prawej lampy i napisz czy instalacja na ori wtyczkach czy pod lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sprawdź kable te od prawej lampy i napisz czy instalacja na ori wtyczkach czy pod lampy

witam instalacja na orginalnych wtyczkach nic nie obcinane wpiolem i jedna strona chodzi a druga nie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam instalacja na orginalnych wtyczkach nic nie obcinane wpiolem i jedna strona chodzi a druga nie:(

sprawdź jeszcze raz wtyczki i czy dochodzi napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable z prawej strony ida do tego przekaznika modulu a innymi kablami ida do gniazga i co mam zrobic

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=36027&stc=1&d=1283797187

 

jak ktos ma taki sterownik to prosze o kontakt

Zdj?cie025.jpg

Edytowane przez 1982tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybys mial jakies problemy pytaj ! Pozdro !

 

Witam no ja mam pytanie bo dziś szarpałem się z podłączeniem gniazda i czym problem ??jak policzyłem dałeś podpowiedzi w 6 punktach a we wszystkich gniazdach jest 7 przewodów , miałem oryginalne przewody z wtyczkami i tu jest tylko 6 przewodów brakuje mi przewodu od PRZECIWMGIELNYCH jak to i gdzie podłączyć , oryginalnie w w lewej lampie niema miejsca na ten przewód . podpowiedz jak i co . Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal180184

witam mam taki problem gdy podłanczam przyczepkę i do gniazda to zanikają kierunki a po za tym wszystko działał a kierunków niema tylko z tylu auta i w przyczepce czy ktoś może pomudz i podpowiedzieć co może być przyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn kierunków brak na aucie i przyczepie, czy tylko na aucie? Jeśli tylko na aucie, to może masz oryginalną instalację z modułem. Jeśli brak na aucie i przyczepie, to szukaj przyczyny w elektryce. Miernik w rękę i szukać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam taki oto problem. Mój Passat sprowadzany z Niemiec ma zamontowany hak. Z tego co czytam na forum niemiecka myśl technologiczna sprawiła, że nie mam przeciwmgielnego tylnego, bo uznali że ma się świecić podczas holowania przyczepy właśnie na niej, a nie w samochodzie (na logikę może i słusznie, ale jak jeżdżę bez przyczepy dlaczego mam tego światła nie mieć w samochodzie?). Poniżej przedstawiam fotkę kabelków wokół mojej lewej tylnej lampy. Nie znam się na tym zupełnie, a z elektryki to co najwyżej wtyczkę umiem połączyć z kablem, dlatego mam następujące pytania:

1. Czy te wolne gniazdo jest właśnie od przeciwmgielnego ?

2. Który kabelek jest od przeciwmgielnego i czy po jego znalezieniu mogę spokojnie podpiąć go do prawidłowego gniazda ?

3. Czy da się tak zrobić żeby mieć przeciwmgielne i w samochodzie i w przyczepie ?

4. A może jest jakiś magiczny przełącznik, którym można włączać i przełączać przeciwmgielne w zależności czy jadę bez czy z przyczepą ?

1.jpg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności