Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, ale kolega ma zwykłe gniazdo 7Pin bez mikorstyku.

Co do kontrolki to chodziło mi o "żółtą żarówkę" a nie o migacze w cepce ;).

Ale owszem i taka tez się zdarza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał, ale kolega ma zwykłe gniazdo 7Pin bez mikorstyku.

Mój błąd nie doczytałem. Ale i tak sprawdził bym rozpiskę pinów czy aby na pewno dobrze podpięte a jak nie to zostawić ten moduł wykorzystać kable i wtyczki i zrobić to normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak doradziłem, podpiąć na sztywno i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak doradziłem, podpiąć na sztywno i po temacie.

 

Piotrku wczoraj byłem zakupiłem gotową 2m wiązke do przyczepki na 7 pin. Zapłaciłem za nia 29zł dokładnie. Wczoraj to założyłem ale czekam jeszcze aż powróci mi gniazko z Westfalii bo 3 bolce mi wypadały z tego gniazda dałem to by mi to podkleili jakims specjalnym klejem z Rafametu. Jak przyjdzie to podmienie tylko gniazko na to oryginalne bo jest lepsze z góry wchodzi wiazka z charmonijką gumową Teraz musi to dzialać. Az sprawdze jak u mnie z kolejnością pinów w tym module i wrzuce zdjecia na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w zasadzie już nie ma co tam paskudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to miałem to podłączone w tej wtyczce i w module.. Może komuś sie sprzyda Przydał by sie schemat do tego modułu...

 

DSC_1259.jpg

 

DSC_1263[1].jpg

 

DSC_1265[1].jpg

 

DSC_1266[1].jpg

 

DSC_1267[1].jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tu jest doklaldnie ta ori wtyczka bo miałem w niej ulamane te noski i 3 te wtyki mi wypadały i musiałem przełożyć na wtyczke "zamiennik"

 

DSC_1118.jpg

 

DSC_1117.jpg

 

DSC_1116.jpg

 

DSC_1118.jpg

DSC_1259[1].jpg

Edytowane przez gwiazda111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle chłopcy to zadzwonilem dzis do Westfalii i rozmawialem z biurem pomocy techn. Kazali mi napisac formularz kontaktowy ->http://www.westfalia-automotive.com/pl/kontakt/formularz-kontaktowy/#c2823

z opisem..wysłałem im , ciekaw jestem co odpisza :) :marecek

Jestem uparty wiem :) chcę sie dowiedzieć tylko prawdy :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp Wesfali jest taka :

 

Witam serdecznie,

W odpowiedzi na Pana zapytanie przesyłam wymagane informacje.

Przede wszystkim montaż haka zdemontowanego z innego pojazdu wiąże się ze ogromnym ryzykiem, szczegółowe informacje znajdzie Pan w artykule na naszej stronie: http://www.westfalia-automotive.com/pl/obsluga-i-wsparcie-klienta/przeczytaj-zanim-kupisz/

Wiązka, którą Pan zamontował pochodzi z rynku brytyjskiego, gdzie podłączenie wygląda inaczej. W związku z tym nie jest możliwe poprawne podłączenie takiej wiązki w samochodzie z dystrybucji polskiej.

Dodatkowo, nie zawsze da się w pełni zdemontować wiązkę z pojazdu, więc być może wiązka zakupiona przez Pana nie jest kompletna.

Poniżej przesyłam ofertę na zakup nowych, kompletnych i na pewno poprawnych produktów. Instrukcje może Pan pobrać klikając w obrazek tabeli poniżej.

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, już widać, że to ten moduł był przyczyną wariacji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc z Wesfalii napisał jeszcze jedna wiadomość mi :

 

Witam ponownie,

 

Nie udostępniamy schematów modułu. Zawsze wiązka przewodów wchodzących do modułu jest zakończona gotową wtyczką, której nie należy „poprawiać”. Dodatkowo zauważyłem, że sam moduł ze zdjęć przesłanych przez Pana różni się od tego zawartego w zestawie na rynek polski – jest to inna wersja (021777/031777).

 

Z poważaniem/ With kind regards/ Mit freundlichen Grüßen

 

Sebastian Szulik

WESTFALIA_Logo_RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem Passata b5fl z oryginalnym odpinanym hakiem. Gniazdo jest 13pinowe, ale działają tylko kierunkowskazy. Dotarłem do wiązki idącej w lewym schowku w bagażniku i po sprawdzeniu przewodów okazało się że nie ma stopu oraz pozycyjnych lewych. Wiązka idzie dalej do przodu auta. Moje pytanie: gdzie ta wiązka ma zakończenie, gdzie ją zlokalizować?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem hak z wiązką jak na foto. Wszystko jest dla mnie jasne, oprócz jednej rzeczy, a mianowicie mam pytanie:

co należy wypiąć (zapewne w skrzynce bezpiecznikowej) żeby wpiąć tam wtyk nr 1, a to co się wypnie wpiąć do wtyku nr 2.

Bardzo proszę o pomoc - najlepiej jakieś fotki, bo tak będzie mi łatwiej, gdyż jestem amatorem ;)

 

rysunek_1.jpg

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez leszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

zakupiłem hak z wiązką jak na foto. Wszystko jest dla mnie jasne, oprócz jednej rzeczy, a mianowicie mam pytanie:

co należy wypiąć (zapewne w skrzynce bezpiecznikowej) żeby wpiąć tam wtyk nr 1, a to co się wypnie wpiąć do wtyku nr 2.

Bardzo proszę o pomoc - najlepiej jakieś fotki, bo tak będzie mi łatwiej, gdyż jestem amatorem ;)

 

[ATTACH=CONFIG]132712[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132713[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132714[/ATTACH]

 

Czy jest szansa na jakąś odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam,

z zapytaniem,

Hak zamontował poprzedni właściciel, dziś chciałem ciągnąć przyczepkę a tu lipa, wszystkie światła, są

natomiast po włączeniu kierunkowskazu szybko miga jak by żarówka spalona była, myślę że coś nie tak z gniazdem,

rozbieram, podłączam żarówkę aby sprawdzić wtyki a tu normalnie miga, a po podłączeniu przyczepki bardzo szybko, jedna i 2 przyczepka i laweta, :/ ??

Pomoże ktoś?

Gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Wrócę do tematu :( oryginalny hak wtyczki i moduł. Zostało mi 3 przewody.brazowy zapewne masa. Czarny jest długi  z bezpiecznikiem to chyba plus gdzie go wziąć by było ok ? Ale ten czerwony to nie mam pojecia... Gniazdo 13pin

IMG_20190914_141439_3.jpg

Edytowane przez Jankowski17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny hak kosztuje 1000 zł a wiązka 900 (albo na odwrót), do tego jakby ktoś chciał to dedykowany pod hak spojler. To jest rozbój w biały dzień. Czy jest szansa żeby zamontować hak w mniejszych pieniądzach? I bez robienia spustoszenia w aucie i cięcia zderzaka. Czy te dostępne na Allegro są godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja niedawno zakładałem do b5fl kombi. Hak z alledrogo za chyba 450 zl i wiązka uniwersalna. Co konkretnie chcesz wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam trzeba ściągnąć z auta w miejsce haka? W serwisie mi zakładali hak i nie mieli zamiaru oddawać ściągniętego w miejsce haka zderzaka. Coś tam jeszcze mogli sobie zatrzymać prócz zderzaka, który odzyskałem na drugi dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności