Skocz do zawartości
marecek

1.8T 300hp project [stage II: 306 koni]

Rekomendowane odpowiedzi

auto zaparkowane w garażu... nogi jak z waty, w głowie huczy, nie wiem czy dziś pójdę spać ;):D

 

napisz cos wiecej i dawaj wykres :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mogę tylko powiedzieć, że to już jeździ... trzeba to robić na tyle umiejętnie, żeby nie wywalać wszystkich mozliwych błędów na komputerze, ale jeździ ;) Auto jedzie na program w przyszłym tygodniu. Do tego czasu może Zoltar się wypowie i opowie ciut więcej o tym, czego tu dokonał... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZoLtaR_

Witam serdeczenie, na poczatku chcialbym sie przywitac na forum passata :)

 

Odpowiadajac na pare zadanych tu pytan, na seryjnym SMICu siedzi map sensor, ktory zostal przeniesiony na orurowanie na odcinku IC->przepustnica.

 

Opisujac w skrocie setup Marka:

 

- kolektor SPA Turbo. zainstalowany przeze mnie czujnik EGT

- turbo Garrett GT28RS 0.86 A/R

- 3" downpipe schodzacy w 2,5" wydech na dwoch tlumikach przelotowych (dwie zagiete do dolu koncowki tdi-style :)

- duzy FMIC (600x300x75)

- orurowanie FMIC 2,5" malowane na czarno

- złączki silikonowe Samco

- MBC Turbosmart

- wtryskiwacze Bosch 440cc

- 4 barowy regulator cisnienia paliwa

- przerobiona listwa wtryskowa

- pompa paliwa Walbro 255 GSS340

- wskaźniki Boost, EGT, Oil Press AutoGauge z serii steppermotor peak&warning

 

 

 

z innych drobiazgow zostal dorobiony nowy przewod zasilajacy olejem turbosprezarke z wbudowanym restryktorem, nowy splyw oleju, przerobione przewody wodne do chlodzenia turbo, zrobiony generalny "porzadek" pod maska, wywalone lpg itd

 

niebawem zdjecia (juz wyslalem wlascicielowi).

pozdrawiam

ZoLtaR

 

edit: fotki:

 

t_0001126.jpg t_0001127.jpg t_0001128.jpg t_0001129.jpg

 

t_0001130.jpg t_0001131.jpg t_0001132.jpg t_0001133.jpg

 

t_0001134.jpg t_0001135.jpg t_0001136.jpg t_0001137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mordę jeża tylko czekać na zlocik i obejrzeć cudo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZoLtaR_

po strojeniu na 1,5 bar obstawiam wynik miedzy 310 a 330PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem fotki dwa posty wyżej...

Oceńcie sami. Łukasz odwalił kawał niezłej roboty... Mam do niego żal, że ten tłumik taki głośny, ale temat jest rozwojowy coś czuję ;). Wrażenie jak wskazówka obrotomierza w ciągu niecałej sekundy z 3tys atakuje odcięcie jest masakryczne. Ryk silnika jest niesamowity. W weekend, jak będzie sucho, zainstaluję kamerę i pokażę Wam przedsmak... Auto jeździ niesamowicie... Szalejąc ile się da zrobiłem 300km na połowie zbiornika ;) czyli nie jest tak źle... muszę się wyspać, bo z wrażenia wczoraj spać nie mogłem...

 

zapomniałem dodać - przy tym 1. barze seryjny DV przy spuszczaniu powietrza hałasuje bardziej, niż ta quasi-atmosferyczna hybryda, którą miałem wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:padam: gratulacje!! efekt miodzio :ok: ja chciałbym się jeszcze spytać jak zostało to przerobione z map sensorem - również mam AWT, ale przepływka u mnie jest w "puszce" od filtra, ale coś "podobnego jak ona" jest nierozłączną częścią SMIC. I teraz tak? co to jest jak i w jaki sposób=jeśli się da ominąć? Dodam, że "idą do tego kable i jest przy SMIC od strony silnika i zapięta jest na to gumowa rura, która idzie bezpośrednio do silnika...? :)

Marecek :ok: jeszcze raz :ok: projekt = będzie na kim się wzorować... można wiedzieć jak z kosztami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs, czytaj uważniej :)

na seryjnym SMICu siedzi map sensor, ktory zostal przeniesiony na orurowanie na odcinku IC->przepustnica.

 

A o kosztach... mogę powiedzieć, że były warte poniesienia. Mogę opisać orientacyjnie ceny części. O reszcie pogadaj na PW z Zoltarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZoLtaR_
:padam: gratulacje!! efekt miodzio :ok: ja chciałbym się jeszcze spytać jak zostało to przerobione z map sensorem - również mam AWT, ale przepływka u mnie jest w "puszce" od filtra, ale coś "podobnego jak ona" jest nierozłączną częścią SMIC. I teraz tak? co to jest jak i w jaki sposób=jeśli się da ominąć? Dodam, że "idą do tego kable i jest przy SMIC od strony silnika i zapięta jest na to gumowa rura, która idzie bezpośrednio do silnika...? :)

Marecek :ok: jeszcze raz :ok: projekt = będzie na kim się wzorować... można wiedzieć jak z kosztami?

 

 

owszem przeplywka jest w puszce filtra powietrza, a ta nierozłączna czesc SMIC to.... map sensor przykrecony do niego dwoma wkretami, ktory bez problemu mozna stamtad wyjac i owszem rowniez dochodza do niego kable. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku :ok: jak można orientacyjne ceny na PW jak nie tajemnica :ok:

Co do map sensora - rozumiem, że wycięty został z SMIC? Bo z tego co widziałem dzisiaj - chyba jest on zlany z obudową SMIC i nie da się go odkręcić ?

 

 

edit///// byłeś szybszy :ok: z odp. :) pozdro i czekam jak można na PW na detale :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osz kurcze :o jestem pod wrazeniem, pewnie jak ty nie bede mogl spac, tylko ze ja z zazdrosci :P koniecznie nakrec filmik jak to cudo śmiga! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie z trakcja :D

 

Szczere gratki projektu ! Musi ladnie smigac :)

Powodzenia z dalszymi modami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooohoho :D Co to za potwór :D Mój ma 13o i wciska w fotel niekiedy a 3oo albo 33o ? Mnie zastanawia jedno gdzie masz miejsce na srube holowniczą ? Tam gdzie jest w TDI to ty marecek masz jakies rury do FMIC`a. A ten znaczek na klapie 1.6 :) Genialne ! Czekam na ten filmik :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś Marecek zrobił "remont" pod maską :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.206club.net/media/gt28rs1bar.wmv

to tak jeździ niewystrojony... mi się gęba cieszy strasznie. Ile teraz jest nie wiem... Zoltar wspominał, że poprzedni projekt po złożeniu przed wystrojeniem dawał jakieś 240 kucy ;) Ciśnienie trzyma się idealnie... map sensor wskazuje równiutkie 2000-2005 mbar ;)

 

Nie cisnę I biegu bo nie ma to kompletnie sensu... (opony 195 i brak umiejętności) zmiana biegu też nie może się odbyć zbyt gwałtownie, bo boje się, żeby to (nadal seryjne) sprzęgło po dwóch takich strzałach nie powiedziało "no to sie masz". Na razie nie robi problemów. Mistrzostwo prostej w kieszeni.

 

Na filmie słychać jakie kozackie dźwięki wydaje z siebie ori DV boscha (po numerach - to ten od S4...). Na razie jest szczelny, ale przy zmianie biegu hałasuje niemiłosiernie.

 

Aparat był włożony między siedzenie a zagłówek, dlatego ryk silnika jest taki przytłumiony ;)

 

Program jest paskudny, bo przed 3,5 tys nic kompletnie się nie dzieje... zdejmowałem loga żeby pokazać Wam jak wygląda zadane ciśnienie, ale bateria się w laptopie skończyła, a VAG ma brzydki zwyczaj zapisywania wszystkiego do pliku dopiero po wciśnięciu przycisku STOP :)

 

A zaraz po świętach będą konkrety!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marek gratulacje,jak wystroisz to bedzie dopiero jazda,od 60-80km jest nieźle poprostu, jebnięcie konkretne,powodzenia.Min 17'' bo ineczej to nie będzie jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak po strojeniu bo jak na razie to bez rewelacji jak na takie mody ...zapewno to tylko kwestia dostrojenia i bedzie pisk do 3jki ;p albo i lepiej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek pisał, że nie ciśnie z racji sprzęgła. Przy wrzucaniu trojki i pedale w podłogę przy 60km/h słychać pisk. Czy się mylę? ehhh niektórzy to tylko aby auto spałować.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
zobaczymy jak po strojeniu bo jak na razie to bez rewelacji jak na takie mody

bez rewelacji :?: chyba kpisz...

to co widać na filmiku, miałem "przyjemność" zobaczyć live - gościu objechał mnie tak passiatem 1.8T by MTM, przy 80km/h wcisnął gaz, zapiszczał i pojechał daleeeeekoooo przede mnie...

IMHO rezultat godny pozazdroszczenia - marecek gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dopiero do domu wróciłem... jestem dumny z tego samochodu :) Sprzęgło zamówione... jutro montuję AFR i stestuję 1.5 bara przy aktualnym, mocno bogatym programie ;)

 

Jest masakrycznie mocny jak dla mnie... a do tego na kołpakach jeszcze jeżdżę.

 

Pierwsze spostrzeżenia po dwóch pierwszych dniach to:

1. za krótka jedynka, trzeba na prawdę się mocno starać, żeby dobrze ruszyć

2. za krótka dwójka ... 100 wchodzi niewiadomo kiedy... i pkt3:

3. obrotomierz nie nadąża za prędkością obrotową... bywa tak, że odcinkę strzela w chwili kiedy wskazówka mija 5k obr/min (zwłaszcza na I i II biegu). CHolernie irytująca sprawa. Wystarczy, że koła się delikatnie uślizgną i tracę ciśnienie zanim zdąże zdjąć nogę z gazu przy zmianie biegu... ale tu rolę gra doświadczenie, którego po prostu nie mam ;) Nadrabiam koszmarnie długą IIIką...

 

przy normalnej jeździe spalanie się praktycznie nie zmieniło... 500km na pierwszym baku zrobiłem - trasa + miasto bez dużego ganiania (58 l). Później już było różnie... z ciekawości leję za 100zł i patrzę co się dzieję. Rezultaty są prześmieszne ... maksymalnie 178km. Minimalnie 110km :D

 

edit:

 

Przy wrzucaniu trojki i pedale w podłogę przy 60km/h słychać pisk

To jeszcze dwójka piszczy... delikatna nierówność terenu i od razu koła sobie, a Ty sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności