Skocz do zawartości
Makaj

Błąd 17965 Niesprawność układu turbodoładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Podpiolem pod komputer swojego passata 2.0 tdi zeby zdiagnozowac usterke i wyskoczylo mi przeladowanie turbiny dokladnie blad 00564(boost pressure regulation:Limit Exceeded(overboost condition), Czy wystarczy wymienic zawor N75 ? czy to moze cos powazniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpiolem pod komputer swojego passata 2.0 tdi zeby zdiagnozowac usterke i wyskoczylo mi przeladowanie turbiny dokladnie blad 00564(boost pressure regulation:Limit Exceeded(overboost condition), Czy wystarczy wymienic zawor N75 ? czy to moze cos powazniejszego ?
najpierw sprawdź wężyki do niego i od niego do turbiny i całe podciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy do silnika AJM 115KM mogę założyć ten zawór z tym num. 1J0 906 627 A

jak miałem zawór ciśnieniowy dwu pinowy o takim numerze:

tu zakończenie zaworu czyli wpięcie wtyczki było prostokątne po obu stronach

1H0 906 627 A 34/99

7.21903.25 99T236

czy mogę zamontować zawór o takim numerze:

tu zakończenie zaworu czyli wpięcie wtyczki jest po jednej stronie prostokątne, a po drugiej stronie pół okrągłe

1J0 906 627 A 26/01

7.22903.25 01T177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy do silnika AJM 115KM mogę założyć ten zawór z tym num. 1J0 906 627 A

jak miałem zawór ciśnieniowy dwu pinowy o takim numerze:

tu zakończenie zaworu czyli wpięcie wtyczki było prostokątne po obu stronach

1H0 906 627 A 34/99

7.21903.25 99T236

czy mogę zamontować zawór o takim numerze:

tu zakończenie zaworu czyli wpięcie wtyczki jest po jednej stronie prostokątne, a po drugiej stronie pół okrągłe

1J0 906 627 A 26/01

7.22903.25 01T177

 

Jeśli chodzi o działanie elektro pneumatyczne to nie ma różnicy.

Inne są tylko elektryczne kostki podłączeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Kolegów Pasków .Podepne się pod ten temat . Posiadam B5FL silnik AVF 130konny i mam problem z turbiną co jakiś czas, mniej więcej co miesiąc ale to zalezy od stylu jazdy. Gdy gwałtownie wcisne pedał gazu do oporu przy prędkości ponad 100 i obroty koło 4tys to w tym momencie odcina mi turbo. Podpinam paska pod Vaga i otrzymuje to:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Błąd ten skasuje ale usterka wraca. Prosze o pomoc gdzie najpierw szukac przyczyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny nie musisz szukać. Trzeba "tylko" wyjąć turbosprężarkę z silnika i wyczyścić w niej zmienną geometrię bo się zasyfiła i notorycznie przeładowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Pomocy. Bawiłem się tym pie........... VAG-K+CAN COMMANDER FULL 1.4 (CHINA). Skłonił mnie do tego komunikat który sie pojawił Parking Brake Fault. See owner Manual. Hamulec działał ale kontrolki migały i do tego piszczał. Skasowałem błędy Vag Commanderem14 Full ale w zasadzie to nic nie dało. Bład pojawiał się nadal a do tego pojawiły się kontrolki ABS i ESP. Po kolejnym odczycie błedów w sekcji ABS komunikuje błedy :

0522 Motorsteuergeraet i 0414 Steuergeraet falsch codiert. Permanent error

Czy ktoś wie co to tak naprawdę oznacza i potrafi to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam taki problem

Auto wchodziło mi w tryb awaryjny, wiec turbine odałem do regeneracji wymieniłem zawór n75

a turbo dalej nie chodzi

Czasami się załącza powyżej 3500 obrotów ,a czasami chodzi od początku i znowu wchodzi w tryb awaryjny

 

bład mam taki

układ kontroli ciśnienia doładowania 17965

 

juz nie wiem za co mam sie brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie problem wyglada nastepujaca jadac dzisiaj przeciaglem paska na 3 pod 4 tys i nagle szarpniecie czarny dym z tylu i pasek nie jedzie odpuscilem i znowu przycislem pasek ciagnie ale w okolicach 3800 obr. znowu mul i czarny dym,ale nie zatrzymywalem sie tylko na lekkim gazie jade dalej auto jedzie normalnie juz nic nie kopci no to znowu proba deptam i przy 3800 obr odcina ale auto nie wpada w tryb awaryjne wystarczy ze zejdzie do nizszych obr.i dalej ciagnie do 3800,dzieje sie to przy mocniejszym wcisnieciu gazu jak probowalem delikatnie to normalnie na 3 biegu przekraczal 4 tys obr.bez odciecia .Narazie do vag-a niemam dostepu zeby zczytac bledy.Silnik chodzi rowno nie stracil mocy i ciagnie ladnie do tych 3800 obr ,wyczytalem gdzies na jakims forum ze mogl przeskoczyc pasek rozrzadu i niewiem czy to prawda , wiem ze to troche wrozenie z fusow dopoki nie podepne vag-a ale moze mial ktos juz taka usterke ,przypominam ze auto nie wpada w tryb awaryjny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie problem wyglada nastepujaca jadac dzisiaj przeciaglem paska na 3 pod 4 tys i nagle szarpniecie czarny dym z tylu i pasek nie jedzie odpuscilem i znowu przycislem pasek ciagnie ale w okolicach 3800 obr. znowu mul i czarny dym,ale nie zatrzymywalem sie tylko na lekkim gazie jade dalej auto jedzie normalnie juz nic nie kopci no to znowu proba deptam i przy 3800 obr odcina ale auto nie wpada w tryb awaryjne wystarczy ze zejdzie do nizszych obr.i dalej ciagnie do 3800,dzieje sie to przy mocniejszym wcisnieciu gazu jak probowalem delikatnie to normalnie na 3 biegu przekraczal 4 tys obr.bez odciecia .Narazie do vag-a niemam dostepu zeby zczytac bledy.Silnik chodzi rowno nie stracil mocy i ciagnie ladnie do tych 3800 obr ,wyczytalem gdzies na jakims forum ze mogl przeskoczyc pasek rozrzadu i niewiem czy to prawda , wiem ze to troche wrozenie z fusow dopoki nie podepne vag-a ale moze mial ktos juz taka usterke ,przypominam ze auto nie wpada w tryb awaryjny .

 

 

Przestawiony rozrząd o jeden ząbek PD już nie odpali wiec nie ma takiej możliwości.

Natomiast bez diagnozy vagiem to jest właśnie wróżenie z fusów...

 

...postawa to błędy i wtedy można się zastanawiać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki kolego to juz przynajmniej rozrzad moge wykluczyc jutro moze podepne pod vag-a i wrzuce bledy i moze uda mi sie zrobic logi

 

 

 

Problem rozwiazany ,przyczyna byla rura ta co idzie do puszki filtra powietrza ta charmonijka na laczeniu z kolankiem co sie nasadza na puszke filtra w tym miejscu tak sie juz odksztalcila ze zasysalo ja i sie splaszczala i ograniczala doplyw powietrza ,nawet obeszlo sie bez vag-a ,przy okazji wymienilem filtr powietrza .pozdrawiam

Edytowane przez fredi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ten zbiorniczek podciśnienia może powodować brak ciśnienia doładowania lub czy można go usunąć z układu tzn. żeby ciśnienie nie szło przez niego

zbiorniczek podciśnienia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam podobny problem (PD TDI 2.0, przebieg 69tyś km).

 

Autem jeżdżę od 3ech lat, w tym czasie nie było żadnych problemów (błędów silnika, trybu awaryjnego itd). Przedwczoraj w ramach akcji dobrej woli wymieniono mi wszystkie 4 pompowtryskiwacze (Chylińscy W-wa), następnego dnia (przejechałem ok 30km), wtedy podczas jazdy (delikatne przyśpieszanie) pojawił się Engine Workshop, migająca kontrolka świec i spadek mocy silnika.

 

Podjechałem do serwisu w którym wymieniano pomki, diagnoza: Błąd sporadyczny doładowania.

 

Serwis twierdzi, że nie ma to ŻADNEGO związku z dzień wcześniej wykonaną wymianą pompek, mi trudno w to uwierzyć... W ramach "dobrej woli" skasowali błąd bezpłatnie i zalecili obserwację, jak się będzie powtarzać to trzeba diagnozować dalej i naprawiać (oczywiście odpłatnie).

 

Prośba o opinie czy faktycznie te dwie rzeczy nie mogą być ze sobą powiązane i ew. jaką strategię "współpracy" z ww serwisem przyjąć, jeżeli błąd będzie wracał.

 

Z mojego punktu widzenia przyjechałem dobrym autem (3 bezawaryjne lata) a wyjechałem czymś, czym boję się jechać w dalsza trasę.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma ktos moze schemat podlaczenia podcisnienia przy n75 AWX 2002rok.Pilne.Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy posiada ktos schemat podlaczenia przewodow podcisnieniowych do N75 silnik awx.Dziekuje Pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ podciśnień jest TAKI dla każdego silnika wyposażonego w turbosprężarkę ze zmienną geometrią.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nawiązaniu do problemu z układem doładowania, dziś samochód wypluł mi taką listę błędów

 

 

 

18080 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground

P1672 - 35-10 - - - Intermittent

16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal

P0571 - 35-10 - - - Intermittent

19561 - Valve for Intake Manifold Flap (N239): Open or Short to Ground

P3105 - 35-10 - - - Intermittent

19463 - Camshaft Position Sensor (G40): No Signal

P3007 - 35-00 - -

 

Przy pomocy forum udało mi się odnaleźć informację, że spalił się bezpiecznik 15A obok komputera na podszybiu. Wymieniłem go, błędy znikneły wentylator zadziałał i było wszystko ok, ale po ruszeniu z miejsca znowu to samo - bezpiecznik spalony. Kable sprawdziłem wizualnie tyle ile udało mi się wypatrzeć pod blokiem, ale nadal zakładam, że jest gdzieś zwarcie, pewnie jak wyschnie przestanie wybijać. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i podpowie gdzie szukać usterki. Na forum Audi piszą że może to być za silnikiem w wiązce ale nie wiele tam widać, a wolałbym mieć choć delikatny trop.

 

 

Dziś przejrzałem dokładniej...kable od N239 - ok sam zaworek również, dziś doszedł mi jeszcze błąd zaworka n18 sprawdzone też jest ok. Pojawił sie potem bład ABS/ESP sprawdziłem błąd czujnika. Wymieniłem znowu bezpiecznik... skasowałem błedy.... jest ok... na postoju... cała procedura diagnostyczna output test dla silnikai abs przechodzi pomyślnie. Poskręcałem szczęśliwy, że już naprawione, ruszam... jade 20m pach... spalony bezpiecznik, tryb awaryjny... komunikat motorcoś serwis i miga kontrolka świec żarowych.

 

Nie mam już pomysłu co to może być... sprawdzałem jeszcze wiązke od tempomatu... bo zasilana jest z tego bezpiecznika.... żadnego związku... jedynie jak się spali bezpiecznik to gaśnie kontrolka...

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysły... nie chciałbym na darmo wymienić całego auta...

 

 

Uszkodzenie znalazłem na linii zasilania N75 pod rurą dolotową do turbo... kabel przetarty w tej osłonce zachlapany syfem. dlatego było to ciężko to zdiagnozować, bo zwierał się tylko przy gwałtownym ruszaniu, albo po obfitym deszczu. Kable poprawiłem, osłoniłem, wszystko wyczyściłem. Po skasowaniu błędów auto śmiga jeszcze lepiej niż kiedykolwiek.

2013-04-06-330.jpg

2013-04-06-336.jpg

Edytowane przez LuCq
Problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, siłownik ciśnienia turbosprężarki to od czego pada zazwyczaj ? jest jakiś powód ? obciążony samochód ? czy tak po prostu sobie pada bez większego powodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności