Skocz do zawartości
magwat

Wymiana przedniej klamki od pasażera w VW B5

Rekomendowane odpowiedzi

musisz podciągnąć linkę w klamce. wyjmij wkładkę/zaślepkę i przełóż linkę bliżej do siebie.

 

Kolega pisze że ma problem z otwarciem drzwi centralnym, więc linki nie mają tu nic do rzeczy. Jak klamki były demontowane to musiały być demontowane boczki i rozpinane kostki, może tu leży przyczyna - źle/slabo powpinane gniazda, lub któryś mikro wyłącznik w zamkach lub popękane zimne luty. Przyczyn może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzę czy od środka jest ten sam problem jak z klamkami zewnętrznymi, czy tzn., że wina leży po stronie elektryki? Tak, to jest jak prowadzi się auto do paproka-lakiernika, nie mam również podświetlania tablicy i wycieraczki ;/

Tak jak wspomniałem, z zewnątrz drzwi otwierają się na dwa razy, a czasami na 10 innym razem w ogóle... w przypadku, gdy drzwi otworzę, klamki działają na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli sprawdzę czy od środka jest ten sam problem jak z klamkami zewnętrznymi, czy tzn., że wina leży po stronie elektryki? Tak, to jest jak prowadzi się auto do paproka-lakiernika, nie mam również podświetlania tablicy i wycieraczki ;/

Tak jak wspomniałem, z zewnątrz drzwi otwierają się na dwa razy, a czasami na 10 innym razem w ogóle... w przypadku, gdy drzwi otworzę, klamki działają na raz...

 

Określ wyraźnie czy masz problem z otwarciem drzwi centralnym zamkiem, czy nie możesz otworzyć drzwi szarpiąc za klamki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otworzyć drzwi szarpiąc za klamki, po wcześniejszym zamknięciu i otworzeniu centralki... Problem występuje tylko w drzwiach tylnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, tak jak pisał kolega wyżej, musisz napiąć linki w klamkach, tzn trzeba zdjąć zaślepki przy klamkach klucz imbusowy na boku drzwi (tam jest blokada tych zaślepek- na forum jest opis jak to zrobić - szukaj "almanach dla potomnych"). Jak zdejmiesz zaślepki zobaczysz linkę zakończoną plastikiem z ząbkami, trzeba ją napiąć odpowiednio metodą prób i błędów tak aby drzwi się otwierały po lekkim pociągnięciu za klamkę ale nie tak sztywno aby się mogły zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega pisze że ma problem z otwarciem drzwi centralnym, więc linki nie mają tu nic do rzeczy.

 

Więc, tak jak pisał kolega wyżej, musisz napiąć linki w klamkach, tzn trzeba zdjąć zaślepki przy klamkach
:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi "golab21" czemu miało służyć takie zestawienie wyrywków moich wypowiedzi wyrwanych z kontekstu całego postu? Jak masz zamiar kogoś ośmieszać to pomyliłeś forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy z boku drzwi na wysokości klamki wyciągnąć czarną zaślepkę i odkrecić pod nią srubę na torxa

Może mi ktoś napisać rozmiar klucza do tej śruby?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys już miałem problem z otwieraniem drzwi od zewnatrz, poradziłem sobie przestawiając linke w klamce o 2 ząbki. Teraz problem znowu powrócił ale skończyła się już regulacja linki. Muszę ją wymienić czy można ją jeszcze jakoś naciągnąc? Żeby ja wymienić muszę zdejmować boczek drzwi i blachę czy można się tam inaczej dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wydaje mi się na 99% że da się ją wymienić bez ściągania boczku,musisz wyjąć wkładkę ale to chyba jasne,linka trzyma się na takim jakby haczyku,tzn linka na końcu ma taki plastik który blokuje się o ten haczyk,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mnie spotkał zaszczyt z linką i klamkią, ale dzięki poradom obyło się bez wizyty u mechanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie opisaliście,ale jak to zrobić w tylnych drzwiach?u mnie jest problem z tyłu od kierowcy,wie ktoś jak się do tego zabrać?nie ma z tyłu tej plastikowej zaślepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ładnie pięknie opisaliście,ale jak to zrobić w tylnych drzwiach?u mnie jest problem z tyłu od kierowcy,wie ktoś jak się do tego zabrać?nie ma z tyłu tej plastikowej zaślepki

 

z tego co pamiętam to z tylu zamiast otworu pod zaslepka jest otwor w tym samym miejscu ale pod uszczelka ale glowy nie dam bo rozkreclem to ze 4 - 5 lat temu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację,śrubka torxowa jest pod uszczelką,trzeba odgiąć gumową uszczelkę i pojawia się śruba,założyłem linkę i klamka już działa;)

Szkoda tylko,że wypadła mi metalowa część,chyba za bardzo odkręciłem śrubkę i spadła,ona chyba trzyma ten plasticzek,który wyjmuje się żeby założyć linkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś rację,śrubka torxowa jest pod uszczelką,trzeba odgiąć gumową uszczelkę i pojawia się śruba,założyłem linkę i klamka już działa;)

Szkoda tylko,że wypadła mi metalowa część,chyba za bardzo odkręciłem śrubkę i spadła,ona chyba trzyma ten plasticzek,który wyjmuje się żeby założyć linkę.

 

Ta czesc trzyma wkładkę zamka na miejscu kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś rację,śrubka torxowa jest pod uszczelką,trzeba odgiąć gumową uszczelkę i pojawia się śruba,założyłem linkę i klamka już działa;)

Szkoda tylko,że wypadła mi metalowa część,chyba za bardzo odkręciłem śrubkę i spadła,ona chyba trzyma ten plasticzek,który wyjmuje się żeby założyć linkę.

To masz pecha, teraz czeka cię zdejmowanie tapicerki drzwi, odkręcenie aluminiowej osłony z mechanizmem szyby, oraz kombinacje z założeniem tego metalowego pierścienia. Mi się to udało założyć chyba za dwudziestym razem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę rozbierać boczka niech sobie leży tam gdzieś nie przeszkadza mi to,kiedyś przy okazji jak będzie potrzeba zdejmowania boczka to założy się tę blaszkę,ważne,że otwiera drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz pecha, teraz czeka cię zdejmowanie tapicerki drzwi, odkręcenie aluminiowej osłony z mechanizmem szyby, oraz kombinacje z założeniem tego metalowego pierścienia. Mi się to udało założyć chyba za dwudziestym razem!

 

10 minut roboty i poskładane na nowo.

 

nie będę rozbierać boczka niech sobie leży tam gdzieś nie przeszkadza mi to,kiedyś przy okazji jak będzie potrzeba zdejmowania boczka to założy się tę blaszkę,ważne,że otwiera drzwi

 

no tylko teraz każdy śrubokrętem ci auto otworzy bo wyjmie wkładkę i przekręci śrubokrętem jak by miał kluczyk więc miłego spania w aucie.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem,że u mnie jest w tylnych drzwiach ten problem,to jaki śrubokręt i jaka wkładka ?u mnie zaślepka ładnie weszła trzyma się a tamto niech sobie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisałem,że u mnie jest w tylnych drzwiach ten problem,to jaki śrubokręt i jaka wkładka ?u mnie zaślepka ładnie weszła trzyma się a tamto niech sobie leży

 

Twoje auto i twoja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności