Skocz do zawartości
magwat

Wymiana przedniej klamki od pasażera w VW B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem. W moim pasacie B5 z 2001 przestały otwierać się przednie drzwi pasażera od zewnątrz. Po zdjęciu boczku zdignozowałem że wychaczyła się linka z klamki. Niby mała rzecz a problem duży. Po zdjęciu tapicerki okazało się że między tapicerką a drzwiami jest jeszcze taka duża płyta aluminiowa do której przymocowany jest cały meczanizm szyby i centralnego zamka. Niestety nie wiem jak tą całą płytę zdjąć aby dostać się do tej klamki. Może ktoś ma pomysł jak nałożyć spowrotem tą linkę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

odkrecasz srobki wokol metalowej plyty i wyciagasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie takie proste gdyż odkręciłem te śruby i niestety nie idzie tego wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

musisz jeszcze sciągnąć mechanizm opuszczania szyby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zjechać szyba do połowy,otworzyć gumowe zaślepki,odkręcić śrubki,wyjąć szybę i wtedy odchylisz blachę i dostaniesz się do linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z klamką już jest zakończona. Wszystko się udało, dzięki pomocy kolegów z forum. Porady okazały się w 100 % trafne.

 

DZIĘKI.

 

Uważam temat za zamknięty.

 

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba rozbierać całej tej tapicerki drzwi i tych wszystkich mechanizmów aby dostać sie do linki która wypadła z klamki.

 

Wystarczy z boku drzwi na wysokości klamki wyciągnąć czarną zaślepkę i odkrecić pod nią srubę na torxa, a póżniej wysunąć z klamki (w drzwiach od kierowcy jest to wkładka natomiast w drzwiach od pasażera jest to zaślepka) i mamy wystarczający dostęp do założenia tej linki na klamkę. Teraz skręcamy tą srubę z boku drzwi i klamka z powrotem działa.

 

U mnie w aucie vw passat B5 FL 2001 miałem właśnie taki przypadek, że drzwi nie można było z zewnątrz otworzyć bo spadła ta linka z klamki. Przeszukałem wszystkie fora i myślałem, że też będe musiał rozbierać całą tapicerkę wraz z osłoną do szyby, a tu się okazało, że nie ma takiej potrzeby i cała naprawa zajeła mi około 5-10min.:kciuki

 

Problem z otwarciem drzwi przednich z zewnątrz zniknął.:ok:

Edytowane przez proximus2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie chcialbym sie zapytac Ciebie Proximus, czy ta srube torx mozna wykrecic do konca, bo czytalem ze jak calkiem sie wykreci to jakas blaszka moze wpasc do srodka dzrzwi i bez rozborki sie nie obejdzie. W moim przypadku linka wypadla z klamki tylnich drzwi.

Dodatkowo w drzwiach po przeciwnej stronie od jakiegos czasu trzeba mocniej pociagnac klamke zeby drzwi sie otworzyly, czasem za pierwszym zwyklym pociagnieciem nic sie nie dzieje, ponoc mozna przesunac troszke ten zaczep linki w klamce, ale nie wiem w ktora strone, a nie che ich zatrzasnac. Moze ktos zna odpowiedz? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ta srube torx mozna wykrecic do konca, bo czytalem ze jak calkiem sie wykreci to jakas blaszka moze wpasc do srodka dzrzwi i bez rozborki sie nie obejdzie.

dokładnie jak napisałeś , tej śruby nie wykręcamy do końca :) , bo nie ma takiej potrzeby odkręcamy tylko tyle aby część nieruchomą klamki ( zaślepka ) swobodnie wyciągnąć. Potem zostaje Ci założenie linki z plastikowym zakończeniem na odpowiednie miejsce w klamce i po kłopocie . Dotyczy to zarówno jednych jak i drugich drzwi w twoim przypadku .

Co musisz zrobić w drzwiach - link z fotami : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=560062#post560062

PozdraVWiam

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nawet nie da się jej wykręcić do końca...

Aby łatwiej wyjąć panel wewnętrzny drzwi (wypraskę) warto podgrzać gumę wokół nagrzewarką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszą koledzy tej śruby nie da się wykręcić do końca bo blokuje ją taka specjalna zawleczka i to w zupełności wystarcza aby wyciągnąć zaślepkę bądź wkładke z klamki i dostać sie do tej linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak podpowiadaliscie sprobowalem zrobic , to znaczy poluzowac ta srube pod uszczelka zeby wyjac zaslepke i sprawdzic co sie stalo z linka ale niestety srubka wykrecona praktycznie do konca tylko takie zabezpieczenie trzyma (no i przytrzymywalem srubokretem) a zaslepka nawet nie drgnie, to w jednych drzwiach, natomiast w drugich od zawsze ta zaslepka jest jakas taka luzna , zreszta klamka tez ma wiekszy luz niz reszta, ale tez po odkreceniu zaslepka nie wychodzi. Jaki powod? aha i czy jest sposób na zlikwidowanie luzu na ruchomej czesci klamki (tej za ktora sie pociaga) ?

 

 

_______________________________________________________

Potwierdzam ze porady kolegow byly trafne, wszystko zrobilem i tak jak mowili zajelo pare minut, linka wypiela sie z prowadznia, a zaslepka wyjdzie przy odciagnietej klamce, jeszcze raz dziekuje, drzwi sie otwieraja. Pozdrawiam

Edytowane przez patryk1120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dzisiaj zauwazylem ze ciezka otwieraja sie drzwi w moim pasku.Chodzi o przednie prawe drzwi i klamke na zewnatrz.Co mam zrobic po kolei zeby to naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dzisiaj zauwazylem ze ciezka otwieraja sie drzwi w moim pasku.Chodzi o przednie prawe drzwi i klamke na zewnatrz.Co mam zrobic po kolei zeby to naprawic.
poczytac temat od poczatku i rozlozyc zobaczyc co ciezko chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dzisiaj zauwazylem ze ciezka otwieraja sie drzwi w moim pasku.Chodzi o przednie prawe drzwi i klamke na zewnatrz.Co mam zrobic po kolei zeby to naprawic.

 

Rozkręcić-sprawdzić-poskładać (sprawdzić naciąg linki-bo przez to się nie otwierają).

Poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22838&highlight=demonta%BF+klamki+drzwi

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10581&highlight=demonta%BF+klamki+drzwi szczególnie post #8. PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak koledzy podpowiedzieli i klameczka smiga jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miglandz007

 

Dokładnie jest tak jak pisze Kolega,

Miałem ten sam problem z klamką lecz nie zaciągniwszy porady na forum rozebralem w pierwszej fazie calą tapicerke i zauwazylem ze wlasnie to linak spadla lecz nie moglem sie do niej dostac wiec zmontowalem tapicerke i zacząlem drązyc temat na forum

Postapilem wg wskazowek kolegi i temat okazal sie banalny ( 10 min roboty )

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem, ostatnio zleciłem pomalowanie klamek. Po montażu i malowaniu klamki z tyłu (zewnetrzne) otwieraja się na dwa razy, a ostatnio na 10, jeśli się otworzą, to drzwi zamykają i otwierają się poprawnie, w momencie kiedy zamknę centralke i otworze, problemy z tylnymi klamkami wracają.

Może ktoś mi pomóc? Nie znalazłem nic na ten temat, a nowego wątku nie mogę założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podciągnąć linkę w klamce. wyjmij wkładkę/zaślepkę i przełóż linkę bliżej do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam wyciągnąć klamkę i pociągnąc linkę? Niestety nie wiem jak to wygląda fizycznie, bo sam osobiście tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności